Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Triger..

SNN3441

Kayıtlı Üye
Selam arkadaşlar yenı almış olduğum leonumun km 35000 dedir yanlız araç 2007 modeldir triger değişmesi gerekirmi ?

bana göre gerek değildir... triger setinin kilometre le alakası olduğunu düşünüyorum belki kayış zamanla gevreme yapabilir ama bilya ve rulmanlara bişey olmaz...5 senede de temiz kullanılmış bir aracın kayışına kanımca hiç bişey olmamıştır, periyodik olarak 90-100 bin gibi değişim olmalı...

kimisi yılını doldurduğu için değişmesi gerektiğini düşünüyor ama ben asla 90.000 den önce değiştirmem. kullanılmadıkca yıpranacağını düşünmüyorum

Önerileriniz için sağolun arkadaşlar moral oldunuz bana :)

bana kalırsa 4 senede bir km ne olursa olsun degışmesi lazım ben oyle yapıyorum motoru kucaga almamak için yani eşşegi sagla kazıga baglıyorum

benm aracmda 120binde servislerde sanırm anlayamıyr değişip değişmediğini değiştirmem gerekiyr benmde sanırm yada 90 binde filan deişmişmidir ihtimali nedirki ?

valla kullanma kılavuzunda, 4 sene yada 90.000 km diyor..ben de bu aracı üreten adamdan daha iyi bilmediğime göre, 3-5 lira kar edecem diye aracımı riske atmam, değiştiririm, kafam rahat olur..

aynen arkadaşlar size katılıyorum ben daha iki ay önce dört yılını doldurduğu için 45000 km de değiştirdim şimdi kafam rahat geziyorum!

1997 model Şahinim Vardı 37 bin km de ben hiç trigerini değiştirmedim.. sattım 2007 senesinde, sattığım adam değiştirmiş abi bi numarası yokmuş değiştirmesek gidermiş dedi 30 - 40 lira bişey olduğu için değiştirdi gönlü rahat etti, bencede değiştirmekde fayda var ama ne kadar uzun ömürlü oldukları hakkında bilgi sahibi olmanız için yazıyorum bunu.. ilk değişim için 90 bin km yada 4 sene öngörülürken ikinci ve üçüncü değişim için daha geniş km bandı (örneğin:150 bin km yada 6 yıl) önerilir.. Ama iyi bi ustada değiştirmekde fayda var gerginlik vs. ayarları çok ince yapılıyor ayrıca kopması durumunda arçtan araca verdiği zararlar değişirken VW motorlarında üsten egzantrik olduğu için ve sıkıştırma oranlarının yüksekliğinden ötürü kopması halinde (genelde uzun yolda ve beklenmedik bi anda olduğundan) sübapların eğilmesine yanma odasının zarar görmesine hatta motorun yatak sarmasına kadar büyük ve istenmedik arızalara sebebiyet verebiliyor değişmesinde fayda var :eek:key:

aracımı 41000 de aldım 2007 model seat leon stylance renault 2.el galeriden aldım sağolsunlar kendileri dediler ki triger kayışını , fren balatalarını değiştirelim isterseniz dedi bende değiştirin dedim ekstra bi ücret talep etmediler değiştirdiler sonucta sıcak soğuk görmüş senelerce kullanılmış bir kayışı değiştirip rahat bir şekilde binmekte fayda var öyle çok aşırı pahallı bişeyde değil olmadık yerde kopar bişey olur bir sürü dert ama sağlam gözüküyor ise fuzuli masrafa da gerek yok derim ben

Geri
Üst Alt