Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

triger değişimi

yamanoğlu

Kayıtlı Üye
selam arkadaşlar.aracım 145000 de 2000 leon stella.triger 1 defa 90000 de değişmiş şimdi 180000 de mi değişmeli.teşekkürler

öncelikle degişimi servismi yaptı servis yaptıysa her 90 000 de degişmesi gerekiyor yani 180 000 senin aracın için ama servis disında yan sanayide takıldıysa 60 000 veya 65 000 de degişmesi lazım

ilk set 90.000 km diğerleri için serviste bile değişse 60.000 km garanti kapsamında oluyor değişimizi ilk değişimden sonra 60.000 km veya 4 yıl hangisi önce dolarsa öna göre yaptırmanızı öneririm... ihmale gelmeyecek bir bakım...

arkadaşlar üzerinde 30 000 km yazan yağ filitresini servisler 15 000 km de değiştiriyolarsa ben triger kayışının km 45-50 binde 4 yılda değişmesi gerektiğine inanmıyorum...bence para kazanma taktiği...bu lastik lastik te paket lastiği de değil yani....

tabiki her insan düşüncesinde özgürdür ama sonucunda vereceği hasar çok maliyetli ve can sıkıcı bir hal alıyor. dün sanayide arkadaşların yanına uğradım bir renault kango geldi 2006 model ve 45.000 km de hususi binen bir memur abimizinmiş laf lafı açtı ve aracının triğeri koparttığını söyledi 45.000 km deki araç trigeri nasıl kopar felan diye köpürüyordu değişimin 4 yıl ve ilgili aracın km si hangisi önce dolaysa değişmesi gerektiğini söyledim ve adam yıl olayından haberi yokmuş.. nihayetinden lastik kauçuk bir malzema kopmasını bırakın aradaki 1-2 dişi sıyırması bile hiç hoş olmayacaktır. tedbir tedbir tedbir...

gökhan adaşım sana bişey söyleyeyimmi kongoo dan hiç bahsetme neoldu biliyonmu 2005 de sıfır aldığımız kangoo yu 10 000 km lik yıllık bakımına götürürken 1 yıllık araç daha yolun yarısındayız aracın önünden zırrtrrrrrrtr diye bir ses bir anda geldi ve de bu ses yol çalışması olan o bölgedeki kırıcı tabancalar varya ona benziyordu....biz de yoldan dışardan geldi sandık ama ses git gide azaldı lamba falan yanmadı....30-40 km gittik çay molası....15 dk sonra araca bindim marşa basarım mars basar ama araç çalışmaz azcık gaz verdim 4.marş da araç çalıştı ki hayatta yapmazdı....o kısımdan sonra 70 km yol gittik vardık servise adamlara da tortum da aracın çalışmadığını söyledik ama bizim aracı halen stop etmemişiz ha!!!!usta bindi stop etti bastı marşa almaz!!!!!8-10 marş yaptı yok....hallederiz dediler aracı ittiler içeriye ama adamlar uzman erzurum doğumak....çarşıya gittik halamlar annemler güya gezecektik....1 saat sonra aradılar triger kayışı kopmuş......apar topar gittik....krank a giren çark varya mili kopmuş motor sente atlamış ve subablar güm...........araç burada yatar dediler bakacağız garantiye girer mi...orada 4 tane daha kango vardı kayışı kopuk hiçbiri garantiye girmemiş çünkü aracları vurdurmuşlar....bizimkinin buraya kadar nasıl geldiğine adamlar inanamadılar kayış kopmamış kenardan bir tel atmış ortadan ikiye bölünmüş yani kopuk değil iki tane kayış olmuş!!!!!!!!!!ve de serviste zorlayınca kopmuş adamlar da bunu demeye getirdiler de oraya kadar kopmayan kayışın serviste marş zorlaması ile kopması mucize dediler....(((bu araç 5 ay önce düşen f-16 da şehit olan hala oğlum üsteğmen fatih abim için mehmetçik vakfının verdiği şehit parası ile alınmıştı....gel de maneviyata inanma!!!!)))mucize gerçekleşmişti serviste de garantiye soktular 1500 tl lik masrafı almadılar sağolsunlar.....sıfır aracın kayışı koparsa hepsinin normal de de kopar....

Bu akaryakıt zamlarından sonra araca ekstra para harcamak zor olacak ama mecburen yaptıracağız.İlginize teşekkürler.

Geri
Üst Alt