Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Trafikteki Enteresan Tipler :)

Zu_zu

SCW Ladies
Arkadaşlar Merhaba ,

Hem bir paylaşımda bulunmak hem de fikirlerinizi almak istedim ki muhtemelen aynı şeyleri gün içersinde yaşayan çok sayıda arkadaşımız vardır; Bu sabah işe gelirken yanımdaki sonradan bayan olduğunu farkettiğim - bilemiyorum erkekler arasında da böyle komik şeyler oluyor mu- sürücü benim biraz seri gittiğimi anlayınca nedense birden bir yarış psikolojisine girip beni geçmek için kendini ciddi tehlikeye attı :) Gülüyorum bakmayında aslında trajik, tam otoparka girerken de önümü keserek benden önce otoparka girmeyi başardı ki ben hız kesmesem kaza yapıcaktı haberi yok :) Heralde madalya falan takıyolar bu tip insanlara..Ne kadar üzücü ki aslında hem kendinin hem de başkasının canını ve malını bu kadar kolday ve basit bir egoyla tehlikeye atabilecek insan sayısı çok..​

Görüşlerinizi beklerim, iyi çalışmalar

Hergün muhakkak denk geliyo birgün biriyle bu şekilde inatlaştık kaza yaptı cok üzüldüm dahada kimseyle o şekilde kapışmalara girmiyorum yol veriyorum gitsin sizde en iyisini yapmışsınız

Beni EDS'ler İYİ Tanır

Istabul'da gündelik hayatın bir parçası o arkadaşlar, yolu boş görünce azıcık bassan 2-3 tane beliriyor nereden çıktıklarını bile anlamıyorsun.

Bir de siz siz olun hiç bir şekilde trafikte kimse ile münakaşaya girmeyin, kimin ne olduğunu bilmediğimiz bir ortamda herkesin başına herşey gelir. %100 haklı olsanız özür dileyin, onu yapınca zaten göreceksiniz ki karşıdaki suçlu olduğunu bilip üste çıkmaya çalıştığı için neye uğradığını şaşırıyor :)

Tabii burada ülkemizin ciddi bir eksikliği, insanların içinde yarışma güdüsü var ama yarışacak yer yok, hali ile trafik canavar doluyor. En azından büyük şehirlere, küçük de olsa pistler yapılsa, tüm ülke için 8-9 tane yeterli, bu olaylar azalacak eminim. Tabii şimdi İstanbul Park var niye gitmiyorsun denebilir, fiyatlarını bir incelemenizi öneririm, fiyatları ulaşılabilir olmadıktan sonra istediğin kadar yap gene mantıksız olur. Türkiyede 3 tur attığın paraya yurt dışında F1 yarışı yapılan pistlere tam gün kullanım hakkı veriliyor.

Hergün muhakkak denk geliyo birgün biriyle bu şekilde inatlaştık kaza yaptı cok üzüldüm dahada kimseyle o şekilde kapışmalara girmiyorum yol veriyorum gitsin sizde en iyisini yapmışsınız

Beni EDS'ler İYİ Tanır
Fakat bazen insan dayanamıyor değil mi :) ama dediğiniz gibi normal bir insan gibi davranmak mühim trafikte yoksa kaçınılmaz bazı şeyler

Bir de siz siz olun hiç bir şekilde trafikte kimse ile münakaşaya girmeyin, kimin ne olduğunu bilmediğimiz bir ortamda herkesin başına herşey gelir. %100 haklı olsanız özür dileyin, onu yapınca zaten göreceksiniz ki karşıdaki suçlu olduğunu bilip üste çıkmaya çalıştığı için neye uğradığını şaşırıyor :)
Mantıken öyle yapmak gerek ama günlük hayatın kargaşasında sinirsel gerginlikle hatalar yapılabiliyor -öyle yapmadığım için başına kötü şeyler gelmiş biri olarak söylüyorum- Şöyle düşünmek gerek aslında sonradan daha çok üzülmektense bir noktada içimize atmak en iyisi :)

Geçtiğimiz hafta cuma günü, yeşil ışığın yanmasıyla birlikte orta geçiş yolunun yükseltisine (ufak bir kaldırım misali) tırmandım ve inanın ağır ağır yürüdüm. Bu sırada sol tarafıma çoktan ışığın kırmızıya döndüğünü iyi bildiğimden gelen kamyon şoförünün hatasını bilerek yol vereceğini düşündüm. Kendisi ise bana olan özrünü üzerime sürerek ve havalı kornasını çalarak belirtti. Frene bile basmadım, vitesi boşa atıp el frenine asıldım. Araç durmaya çalışırken emniyet kemerimi çıkarıp kapımı açtım. Aracımdan inip kamyoncuya döndüğümde kendisi arkamdan dolaşıp gazlayıp gidiyor durumda idi. Tabi sinirlendiğim ile kaldım. Yukarıda Allah var, yalan yok, inse muhtemelen sağlam dayak yerdim. Ama o gerginlikle bir yumruk patlatmak adına dayak yemeye razı oldum. Kısmet değilmiş...

Biliyorum bu şekilde bir gün başıma iş alacağım ama haklılık konusunda karşı taraf tamamen haksız olduğunda engel olamıyorum kendime...

Sizden başka herkese deli ve ne yapsa yeridir diye düşünün siz ilk tedbiri alın kimseye güvenmeyin yavaslar durur diye kırmızı ışıkta bile geçen bir toplum var ne olsa herkesin mezara yetişme telaşını da unutmayalım biz kendimizi güvene alıp öyle devam edelim. Emniyet kemerini mutlaka takın arka koltuk dahil

Girmeyi basardiysa iste o anda tarif edemiyecegim kadar tatmin olmustur ve sonuc olarak mutlu olmustur... :)

Geri
Üst Alt