Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Trafik sigortası park halinde bir araca vurduğumda karşı tarafın masrafını öder mi?

RedLeoN

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar birinin park halinde duran aracına kendi aracımla zarar verirsem bu zararı benim trafik sigortam karşılıyormu? Karşılarsa benim trafik sigorta primim birdahaki sene yüksek mi olacak ve ne kadar yükselir bunu bilen varsa ve paylaşırsa sevinirim çok önemli...

Aynı şey başıma geldi.
Evet karşı tarafı karşılar ve sigorta priminiz yükselir. Sizin hasarınızı sizin sigortanız karşılamaz. Bu yüzden karşı taraftaki hasar az ise cebinizden karşılamanızı tavsiye ederim.

aynı şey benimde başıma geldi..
karşı tarafın hasarını karşılıyor trafik sigortanız.kendi hasarınızı karşılamıyor..benim hasar verdiğim aracın kapısı değişmişti.trafik sigortam 50 60 lira falan arttı yanılmıyorsam

evet artiyor prim normal kasko gibi zaten.. benimde bu sene 400 odedim, aldigimda 300 falandi sanirim

Trafik sigortası karşı tarafın hasarını karşılar.Kasko sadece kendi aracımızı karşılar.Trafik sigortasının limitleri yetmediği takdirde kaskonun mali mesuliyet teminatından karşı tarafa yine ödeme yapar.Bu sebeple kaskoda mali mesuliyet teminatını 50.000 tl'den aşağı tutmamak gerekir diyorum mesleki tecrübelerime dayanarak :)

Geri
Üst Alt