trafik lambası ödev yardım acıilllll......... | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

trafik lambası ödev yardım acıilllll.........

ilker_ismail

Kayıtlı Üye
bildiğiniz üzeri endüstriyel tasarım öğrencisiyim bu dönem proje olarak trafik lambasını verdiler ve bunla ilgili sizin görüş ve önerilerinizi almanın bana yardımcı olucağını düşündüm

trafik lambalarıyla ilgili şikayet ve önerileriniz nelerdir.
sizce trafik lambasının eksikleri nelerdir?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

GeniuS

Kayıtlı Üye
bununla ılgılı itu de bır ödev yapılmıstı ıstersen cok önemlıyse o ödev notlarını ararım evde bula bilirim sanırım bana en guzel gelen kırmızı ısıgı gprs ile aracta bıldırılmesı cok hosuma gitmişti ve maket aracta denendi gecer not almıstık:D

sturdy81

Kayıtlı Üye
Dörtlü kavşaklarda sinyalizasyonun kılı kılına ayarlanması çok sıkıntılı. kazalara davetiye çıkarıyor.
Seri yol alınsın diye ayarlanan "yeşil dalga" sanki trafiğin hiç sıkışık olmayacağı düşüncesiyle ayarlanıyor bu sebeble hafif sıkışık trafik dahada yoğunlaşıyor ve ışıkta fazla bekleme süresiyle sonuçlanıyor. örn; Günün yoğun saatlerinde dalganın 50km gibi, trafiğin az olduğu saatlerde 70 gibi ayarlanabilmesi fayda sağlayabilecek bir uygulama olur gibime geliyor

baris44

Kayıtlı Üye
zamanları ayarlanmalı bence saçma sapan yerlerde dakikalarca bekliyoruz ve gereksiz yerlerde ışık var