Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Trafik cezalarında yeni dönem

Metin hocam daha dün yaşadım. Adamın arkasından geliyorum otobanda, selektör üstüne selektör çakıyorum hiç bir tepki yok. Yavaşlıyorum ki otobanda yüksek hızdayız yanından geçmeyeyim diye yine tepki yok. Artık dayanamayıp sağından geçtim beyefendi almış eline telefonu, ne arkadan gelen umrunda ne dünya! Sonra da makas atana şerefsiz derler!

hocam yanlış anlaşılma olmasın bi şehir içi trafiği vardır hızlar bellidir trafiğin yoğunluğu bellidir öyle bi ortamda insanların canını düşünmeden diğer araçları tehlikeye sokarak makas atanlar var bide senin anlattığım durum gerçi o makasa sayılmaz da bunlar farklı durum ilk anlattığım durumdakilere şerefsiz bile az olur ama senin anlattığın durumdaki gibi sol şeridi işgal eden adama ne yapılır onuda size bırakıyom artı....

hocam yanlış anlaşılma olmasın bi şehir içi trafiği vardır hızlar bellidir trafiğin yoğunluğu bellidir öyle bi ortamda insanların canını düşünmeden diğer araçları tehlikeye sokarak makas atanlar var bide senin anlattığım durum gerçi o makasa sayılmaz da bunlar farklı durum ilk anlattığım durumdakilere şerefsiz bile az olur ama senin anlattığın durumdaki gibi sol şeridi işgal eden adama ne yapılır onuda size bırakıyom artı....
sol seridde seyir eden şöfor bilmiyor cahillik+saygısız.sürücü kursu ehliyeti verirken ii eğitememiş yada kursta hoca ders anlatırken o masa altında feyse bağlanmış :D kural tanımamızlık cok kötü bişi dediğim gibi sağlam bi korna.benım şuana dek korna+küfür edercesine selektorlerden sonra pek sol seridde kalan olmuyor hacım :) şimdi güzel kaliteli yol kamerası bakıyorum.makas atanı direk şikayet edeceğim

olması gereken bir uygulama kesinlikle, kaç kere makas atanı görüp mesela sağıma dalıyorsa sola kaçmama rağmen milimle kurtarmışlığım var.

makas farklı bir konu önünde yavaş giden aracın çevre yolunda sağından geçmek farklı zaten o makas olarak görülmez pek

sol şeritte yavaş gidenler gerçekten cinayet sebebi, ama esas cinayet sebebi sol şeride aynaya bakmadan dalanlar, adam orta şeritte 50 ile giderken sola geçer, sen 120 ile gelmektesindir (hani kurallar kapsamında bir hızdan bahsediyoruz) ister selektör ister havalı kamyon kornan olsun, orada bir anlık ölümlerden ölüm beğenme durumu çok riskli oluyor.

bir de sol şeritte giderken senin arkadan geldiği fark edip ivmelenmeye çalışanlar var, sen zaten ondan güçlü bir araba kullanıyorsun ve hızını almış geliyorsun, paşa sana yol vermek yerine hızlanmayı tercih ediyor 1.3 dizel arabasıyla, tabi gidemiyor, sonra da aheste aheste (hani hızlandı ya) sağ şeride geçiyor. sonra insan niye küfürbaz direksiyon başında diye soruyorlar :D

ayrıca bu uygulamanın yanında şeridinin hızı ile gitmeyene de cezai işlem uygulanmalı. sol şerit araç ne olursa olsun (tır/kamyon/otobüs/araba/motor) sollama şerididir ve zaten büyük araçlar o şeride yasal olarak giremezler, yani o şeritte giderken sağından araçlar geçiyorsa sorun sendedir, sağ şeride geçmelisin, eğer solladığın bir araç yok, sağ ve orta şeritler boş ise, kaçla gidersen git o şeritlere geçmeli, sol şeridi gene boş bırakmalısın, tabi halkımız bilmez bunu, hele ki boş yolu bulunca tapulu malı gibi yayılır 3-4 şeride birden :D

olması gereken bir uygulama kesinlikle, kaç kere makas atanı görüp mesela sağıma dalıyorsa sola kaçmama rağmen milimle kurtarmışlığım var.

makas farklı bir konu önünde yavaş giden aracın çevre yolunda sağından geçmek farklı zaten o makas olarak görülmez pek

sol şeritte yavaş gidenler gerçekten cinayet sebebi, ama esas cinayet sebebi sol şeride aynaya bakmadan dalanlar, adam orta şeritte 50 ile giderken sola geçer, sen 120 ile gelmektesindir (hani kurallar kapsamında bir hızdan bahsediyoruz) ister selektör ister havalı kamyon kornan olsun, orada bir anlık ölümlerden ölüm beğenme durumu çok riskli oluyor.

bir de sol şeritte giderken senin arkadan geldiği fark edip ivmelenmeye çalışanlar var, sen zaten ondan güçlü bir araba kullanıyorsun ve hızını almış geliyorsun, paşa sana yol vermek yerine hızlanmayı tercih ediyor 1.3 dizel arabasıyla, tabi gidemiyor, sonra da aheste aheste (hani hızlandı ya) sağ şeride geçiyor. sonra insan niye küfürbaz direksiyon başında diye soruyorlar :D

ayrıca bu uygulamanın yanında şeridinin hızı ile gitmeyene de cezai işlem uygulanmalı. sol şerit araç ne olursa olsun (tır/kamyon/otobüs/araba/motor) sollama şerididir ve zaten büyük araçlar o şeride yasal olarak giremezler, yani o şeritte giderken sağından araçlar geçiyorsa sorun sendedir, sağ şeride geçmelisin, eğer solladığın bir araç yok, sağ ve orta şeritler boş ise, kaçla gidersen git o şeritlere geçmeli, sol şeridi gene boş bırakmalısın, tabi halkımız bilmez bunu, hele ki boş yolu bulunca tapulu malı gibi yayılır 3-4 şeride birden :D
haklısın kardeş :D vergisini ödüyorum yol benim de hakkım zihniyeti :D

çok doğru söylemişsin hocam zaten adı üstünde sol şerit sollamanı yap tekrar kendi şeridine geç ama yok sol şeridi tapulamış gibi gidenler var.

Merhabalar. Ek konu açmak istemedim. Az evvel telefonuma gelen mesaj. Dikkatli olalım, kurallara uyalım arkadaşlar.

uygulanamaz kesinlikle ancak şehir içinde 78 ile beni yakalayıp ceza gönderirler yada farım akşamüzeri patlar gecesine ceza yerim.

İdam gelsin makas atanlara belki o zaman caydırıcı olur :)

Zaten E 5 lerde 80 gectinmi hop yaziyor

Ben bashekim tasiyorum kemer takiyorum ama kisa mesafede takmiyorum in bin cok oluyor cunku

Aracta resmi plaka oldugu icin diye dokunmuyorlar ama kila denk gelmeyiz ins

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt