Toyota Trulli-Glock mücadelesinden memnun | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Toyota Trulli-Glock mücadelesinden memnun

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Beğeniler
79
Yaş
30
#1
Monza'daki İtalya Grand Prix'nin son turlarında Toyota çifti Jarno Trulli ile Timo Glock arasında oldukça yakın bir mücadele yaşanmıştı.

Yarışın 53'ncü turuna anlatan Trulli, "Bordürlere çıktım ve Timo'nun önünde yarışa devam ettim. Lesmo virajına girerken pozisyon mücadelesi veriyorduk. Ben dışardaydım, o yüzden dezavantajlı durumdaydım ama atak yapmaya devam ettim. Ama pistte kalamadım ve çakıl havuzunu ziyaret edince birkaç sıra kaybettim" dedi.

Takımın puan alamamasına karşın takım arkadaşları arasında rekabetin de keyif verici olduğunu kaydeden Trulli, "Sıkı ve centilmence bir çekişmeydi. İkimizin de kaybedeceği çok fazla birşey yoktu, yani 11. olmakla 14. olmak arasında fazla bir fark yok. Taraftarlar için de keyif verici bir mücadele oluyor" diye konuştu.

TF109'un Monza'daki performansı beklentilerin altında kalırken Toyota F1 Başkanı Tadaşi Yamaşina da, her iki pilotun gayretlerini takdirle karşıladığını ifade etti.

Yamaşina, "En azından, yarışın sonuna doğru Jarno ve Timo'nun mücadelesiyle taraftarlarımız için heyecan verici bir aksiyon içinde olduk ve mücadele ruhumuzu gösterdik" dedi.

Toyota klasmanda beşinci sırada bulunuyor. Trulli ve Glock ise, sırasıyla sekiz ve 12. sıradalar.

TurkiyeF1.com