Toyota F1'den Çekilebilir.. | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Toyota F1'den Çekilebilir..

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Beğeniler
79
Yaş
30
#1


Toyota takımı, Japon otomobil üreticisinin Formula 1'den çekilme kararı verebileceğini işaret etti.

Toyota Motor Co.'nun, ciddi mali kayıpları nedeniyle Formula 1'e ilişkin durumunu gözden geçirdiği iddiaları sürerken, Tadaşi Yamaşina, F1'deki maliyetlerin karşılanmasının şirket için bir mesele olduğunu söyledi.

Tokyo'daki basın toplantısında konuşan Yamaşina, "F1'i, çok fazla para harcamak zorunda olmadığımız bir yere çevirmemiz gerek" ifadelerini kullandı.

FOTA'da, maliyetlerin düşürülmesi konusunda en çok gayret sarfeden isimlerden biri olan Toyota takımının başkanı John Howett daha önce yaptığı açıklamalarda ısrarlı bir şekilde Toyota'nın F1'e olan bağlılığının süreceğini kaydetmişti.

Yamaşina ise, "Bir taraftan ana şirketimiz ile olan ilişkilerimizi göz önünde bulundururken, diğer taraftan diğer birçok meseleyi de hesaba katmak zorunda kalacağız" diye konuştu.

Merkezi Almanya'nın Köln şehrinde bulunan Toyota, takımların 2012 yılına kadar F1'de kalmasını zorunlu kılan Concorde Anlaşması'na imza atmıştı. Fakat takımın 2010 bütçesi hala, Toyoto Motor Co.'nun yönetim kurulu tarafından onaylanmış değil. Kaynaklara göre, bütçenin onaylanması en iyimser tahminle 15 Kasım'da mümkün görünüyor.

TurkiyeF1.com
 
Üst Alt