Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Torpidodan gelen gıcırtı - kalorifer motoru

byanmaz

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar,
bir süredir torpido içinden, kalorifer veya klima açıkken gıcırtı gelmeye başladı. Torpidoya kuş kaçmış gibi, hafiften plastik sürtünme sesi. gösterdiğim bir elektrikçi, kalorifer motorunun ömrünü tamamlamak üzere olduğunu, değişmesi için bütün göğüsün sökülmesi gerektiğini, sadece bunun işçiliğinin 100-150 kağıt tutacağını söyledi. Kalorifer motoru da 300 TL civarında sanıyorum.
Sonra forumlarda, torpidonun içindeki kapağın sökülebildiğini, buradan kalorifer motorunun çıkarılamasa da, motora erişilebileceğini okudum. Aracım 2008 cordoba. Cordoba ve ibizalarda da böyle midir ? Bu sorunla daha önce karşılaşan var mı ? torpidonun içindeki kapak alyan vida ile tutturulmuş gözüküyor ama girişmeye cesaret edemedim. Söküp motora ulaşabilirsem, motorun rulmanına wd40, silikon vs işe yarar mı ? yoksa motor yağı hep içeri mi üfler ? yardım edebilirseniz sevinirim.

bende cıktı son bır haftadır:( tumseklerden geçerken gacırd dıye bı ses gelıyo sizinki de boyle bısey mı yoksa duz yoldada geliyo mu?

Torpidodan gelen acayip sesler ibiza ve cordobalarda aynı buna bir çözümde yok müzik dinleyin bol bol:)
Kalorifer motoruna gelince gıcırtı sürekliyse yatakları bozulmuş yada rulmanda sorun olabilir.Söküp bakmakta zatmetli iş tabiki.
Aksaray'da fiyat araştırması yapabilirsin.Servislerde fiyat 2 katına yakındır.

xx

Torpidodan gelen acayip sesler ibiza ve cordobalarda aynı buna bir çözümde yok müzik dinleyin bol bol:)
Kalorifer motoruna gelince gıcırtı sürekliyse yatakları bozulmuş yada rulmanda sorun olabilir.Söküp bakmakta zatmetli iş tabiki.

xx

abi bildiğin "gacırt" :p:)

Torpidonun üstü ile altı farklı yapıda ve malzemede alttaki plasik gibi olan malzeme çok ses yapıyor çözümü illa var ama oda baya bi para eder:)
Duymayacaksın kardeşim yapacağın bu:)

xx

bende cıktı son bır haftadır:( tumseklerden geçerken gacırd dıye bı ses gelıyo sizinki de boyle bısey mı yoksa duz yoldada geliyo mu?

tümseklerden, bozuk yoldan gelen gıcırtıları ayrıca sineye çekiyoruz:) bu yalnızca kalorifer/klima çalışırken torpidonun içinden gelen bir gıcırtı.

xx

teşekkürler, bir araştırayım.

bi opel tigranın kalorifer radyatörü patlamış arkadaş göğüsü sökmeye başlamıştı tek tek bütün düğmeler falan.... dedim yardım edeyim... 4-5 saat geçmiştiki babası geldi... :) eski kurt tabi... almanya wv'den emekli siz aptalmısınız gavur bu kadar saf olamaz yat olm dedi bana ayak uzattığımız yere sok elini ordan orda bi kapak vardır küçücük aç onu bakiim... 10 cm lik bi kapak koymuş adamlar gizli vitesin ilerisinde... o kapağı çıkardıktan sonra radyatörede ulaşıosunuz ve sökebiliyorsunuz elinizi içeri sokup... şimdi o söz geldi aklıma... gavur bi kalorifer için torpidoyu sökmez... bi kaç kişi daha görsün bence....

bi opel tigranın kalorifer radyatörü patlamış arkadaş göğüsü sökmeye başlamıştı tek tek bütün düğmeler falan.... dedim yardım edeyim... 4-5 saat geçmiştiki babası geldi... :) eski kurt tabi... almanya wv'den emekli siz aptalmısınız gavur bu kadar saf olamaz yat olm dedi bana ayak uzattığımız yere sok elini ordan orda bi kapak vardır küçücük aç onu bakiim... 10 cm lik bi kapak koymuş adamlar gizli vitesin ilerisinde... o kapağı çıkardıktan sonra radyatörede ulaşıosunuz ve sökebiliyorsunuz elinizi içeri sokup... şimdi o söz geldi aklıma... gavur bi kalorifer için torpidoyu sökmez... bi kaç kişi daha görsün bence....

:) dediğiniz gibiymiş. özel bir servise götürdüm. ses flapeler toz kir bağladığı için olurmuş. flapelerin bazılarına torpidonun altında, içinde, sağında solundaki kapaklar sökülerek ulaşılabiliyormuş. geniş bir zamanda halledeceğim. teşekkürler.

Geri
Üst Alt