Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Torpido dan gelen tik tik tik sesleri

fayz

Kayıtlı Üye
Arkadaş aracimda torpido kismindan tik tik tik ayni ritimde sanki sinyal gibi tikirdi sesi geliyor bu konu da daha önce bilgisi olan varmi ne yapmam lazim

teşekkürler şimdiden

bu ses acaba geri vitese atıp sonra 1 e attıktan sonra kısabir süremı geliyor? tık tık tık diye sonra susuyor motor çalışıp bişey sarıyor gibi bu bendede varda.

• Beğen
Reaksiyonlar: fayz
ilk defa duydum bunu aceba o tarafta bir role felanmı varda bozulduda ses yapıyır.

• Beğen
yani tık tık tık sinyali yakarız yaa aynen öyle bir sess ama ne olduğunu anlayamadımm klimaya basınca susuyorr .

yani tık tık tık sinyali yakarız yaa aynen öyle bir sess ama ne olduğunu anlayamadımm klimaya basınca susuyorr .

sıkıntı yok :) soğuk havalarda fazlalaşır bazen yer değiştirir. bazen tamamen kaybolur. :) 6 yıldır dinliyorum ben o sesi :)

Aynı ses bütün leonlarda var bazen bombayan patla hadi diyorum ses yapan yere :D

Bendede geliyor arada..Önceden yoktu kazadan dolayı airbaglar patlamıştı(Büyük bi kaza değil,kaldırıma çıkınca alttan darbe aldı..genelde kime söylesem airbaglar patladı diye büyük kaza sanıyor oyüzden dipnot düştüm :D) Genelde 1. viteste kalkarken arada tık tık ses geliyor.Çok önemli bişi olduğunu sanmıyorum ama ses sinir bozucu , sık sık olmasada gene iç çektiriyor :)

yok arkadaşlar...
bu ses Leon'un kronik seslerindendir. Ses klima motorları ve eklem noktalarından geliyor. Klima kapalı bile olsa gelir o ses. Sıcaklarda daha da çok gelir. Otomatik klimanın yağsız kalıp, kuruyan eklemleri ses yapıyor.

Çözümü derin bir sök-tak işlemine girip, yağ, vs. ile izole etmek. Ama geçici. Bir süre sonra yine gelir.
Bir sorun değildir sadece kronik bir ses.

sıkıntı yok :) soğuk havalarda fazlalaşır bazen yer değiştirir. bazen tamamen kaybolur. :) 6 yıldır dinliyorum ben o sesi :)

O neymiş Öle Yaa İlk Defa Duydum.. Geri Vites ve İlerisi yse onu biliyorumda bu sanki farklı bi şey:eek:key:

• Beğen
Torpido ve tık tık sesi yan yana geliyorsa emin olun klimadır. Klima tesisatı tam olarak torpidonun arka kısmında kalır.

Bunu doğrulamak için basit birşey önereyim. Araç park halinde olsun, vitesin falan nerede olduğu önemli değil, yarım kontakt yapın ve araca elektrik verin, aracı çalıştırmayın ki sesi çok daha rahat duyun.

Bu haldeyken bile başlar o ses gelmeye. Torpidoyu açın, ses artar. Kaputu açın, kulağınızı torpidonun arkasına gelen kısma doğru eğin (EGR'nin oraya), sesi duyarsınız.

Çözüm? Dediğim gibi biraz zahmetli ve kalıcı değil, bir tasarım hatası çünkü, kronik bir problem. Yine şanslı kişilerde olmaz, belki klimayı az kullandıklarından. Servisler de bilir, pek uğraşmak istemez. Çünkü işçiliği fazla, getirisi düşük.

• Beğen
Geri
Üst Alt