Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Tork Nedir? Ne İşe Yarar?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
valla ben ce tork olayı ayrı bişey o yuzden forza tdi. o düşük devirde böyle bi yapıştırması yokmu. size ciddi diyorum 4.4 x5 de oyle bi yapıstırma hissi vermiyo .

Tork artırımı sadece turbo araçlarda mı yapılabilir?

turbolu araçlara yazılımla turbo basıncını arttırarak ya da turbo büyüterek güç almak çok daha kolay..atmosferik de böyle bi şans olmadığı için yazılım tam olarak çözüm olamıyo..

turbolu araçlara yazılımla turbo basıncını arttırarak ya da turbo büyüterek güç almak çok daha kolay..atmosferik de böyle bi şans olmadığı için yazılım tam olarak çözüm olamıyo..

Çok zor da değil. Ama iyi tork değerlerinin yolu aşırı beslemeden geçiyor.

Çok zor değilken R32 ler için mesela SC kitleri mevcut 450Nm gibi bir torka ulaşıyor araç..

Tork artırımı sadece turbo araçlarda mı yapılabilir?

turbo araclarda daha cok tork elde edılır buda daha cok surus keyfini arttırır... ara hızlanmalar cok daha ıyı olur...

e 400 cdı kullandım 560nm idi muthiş bi makina...

dızellerınde seri olması torkun nımeti..

---------- Post added at 21:03 ---------- Previous post was at 21:02 ----------

Çok zor da değil. Ama iyi tork değerlerinin yolu aşırı beslemeden geçiyor.

Çok zor değilken R32 ler için mesela SC kitleri mevcut 450Nm gibi bir torka ulaşıyor araç..

alp r32 noldu al onuda mılletın ıcınden gec:)

---------- Post added at 21:04 ---------- Previous post was at 21:03 ----------

tork hıc bı ıse yaramaz

neden?

Şunu öğrenmek istiyorum, bugün bu olayın biraz muhabbetini yaptıkta. Benim araçta orjinal lastik 195/55/15 idi. Ben 195/60/15 bulabildim. Dedilerki lastik yanağı büyüdüğü için tork azalır ancak son sürat artar. Ne kadar doğru bilmiyorum. Bildiğim kadarıyla benim araçta 120-130 arası bir tork var. Abartı bir şekilde değilde mesela 150-160 lar seviyesine çıkarabilirmiyiz. Yaklaşık %30 fark istiyorum muhtemelen hissiyatını artıracaktır. Ne dersiniz.

Şunu öğrenmek istiyorum, bugün bu olayın biraz muhabbetini yaptıkta. Benim araçta orjinal lastik 195/55/15 idi. Ben 195/60/15 bulabildim. Dedilerki lastik yanağı büyüdüğü için tork azalır ancak son sürat artar. Ne kadar doğru bilmiyorum. Bildiğim kadarıyla benim araçta 120-130 arası bir tork var. Abartı bir şekilde değilde mesela 150-160 lar seviyesine çıkarabilirmiyiz. Yaklaşık %30 fark istiyorum muhtemelen hissiyatını artıracaktır. Ne dersiniz.

yazılım la olur aracınız motor ne?tdı benzın?bıde hp

lastik ebatı ile tork değişmez. sadece sabit olan torka binen yük artar yada azalır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt