TOP GEAR programi ayıp etti.. !! | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

 1. Ataşehir
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

TOP GEAR programi ayıp etti.. !!

Konu, 'Sohbet' kısmında vdtBocanegra tarafından paylaşıldı.

 1. vdtBocanegra

  vdtBocanegra SCW Üyesi

  649
  36
  28
  İngiltere'nin en ünlü otomobil programı Top Gear, yılbaşı özel programı için Filistin topraklarındaki Beytüllahim şehrine gitti ve Türkiye'ye de uğradı. Ancak program sunucularının Türkiye hakkındaki gerçek dışı ve abartılı iddiaları izleyenleri hayal kırıklığına uğrattı.

  BBC'de yayımlanan ve dünyanın her yerinde milyonlarca kişi tarafından ilgiyle izlenen Top Gear'in üç sunucusu Jeremy Clarkson, Richard Hammond ve James May, İsa'nın doğuşu konseptiyle üstü açık spor arabalarla Beytüllahim'e gittiler. Programın bütün dünyada dün akşam yayınlanan bölümünde üç sunucu önce Kuzey Irak'ta Erbil'e gitti.

  Kuzey Irak'ın güzelliklerine aşık olduklarını söyleyen sunucular "hayatımızda gördüğümüz en güzel doğa", "Bu bölgenin insanları harika ve son derece barışçı" diyerek övgüler sıraladı.

  Programın ilerleyen dakikalarında Silopi'den Türkiye'ye giren üç sunucu panik içinde korku propagandası yapmaya başladı. Abartıp kurşun geçirmez yelekler ve miğferler giyen sunucular Türkiye'nin güneydoğusunun savaş bölgesi sayılması gerektiğini iddia ettiler.

  Kuzey Irak'taki barış ikliminin Türkiye'nin güneydoğusunda yerini savaş ortamına bıraktığını savunan üç sunucu Türkiye'yi yerden yere vurdu.

  Programın son bölümünde ise Suriye'ye geçen ekip bu kez "Burası çok güzel hatta Türkiye'ye göre çok çok güzel" mesajları verdi
  (ALINTIDIR) (Vatan GZT)
   
 2. akin

  akin SCW Üyesi

  1.868
  91
  48
  programın adında hayır yok zaten..vay toplar..
   
 3. Cihan

  Cihan SCW Üyesi

  1.415
  1
  38
  suriye mi güzelmiş:) O beğendikleri ülkeler köyden farkı yok, bize özenen ülkelermi bizden iiymiş:) Bizim ihrac ettiğimiz ürünleri bile ayrı tutuyorlar, bu Türk malı kaliteli diye belirtiyorlar bizzat şahit oldum.. Bizim alman malını ayırdığımız gibi.. Ama Suriyenin en güzel yerlerine götürülüp Türkiyeninde en berbat yerlerini gördülerse belki o zaman Suriye biraz ağır basabilir:D
   
 4. Floydian

  Floydian SCW Üyesi

  1.979
  63
  48
  Top Gear'ın izlemediğim bir bölümü yok. Bu bölümünde tamamını izledim. Olaya tek taraflı bakmamak lazım. Silopi sınırındaki köpekli polisler arabalarını ve bunları koklatılıyor. Bir tane zeki Türk polisi jeremy ile resmen alayda ediyor farkında olmadan kim olduğunu kayıtta.

  "Bu bölgenin insanları harika ve son derece barışçı" demelerinin Türkiyeyi kötülicek birşey olmadığını düşünüyorum. Türkiye ne Irak ile nede Kuzay Irak Bölgesel Yönetimi ile savaş halinde. İlişkilerimiz hergün daha iyiye gidiyor, kuzey Irak en çok ithalatıda Türkiyeden yapıyor.

  Türkiyenin güneydoğusundaki her il olmamak üzere bir savaş iklimi vardır bundada yalan birşey yok.


  Kimse alınmasın ama Türkler Top Gear'ı eleştirceğine Top Gear gibi bir program yapabilecek seviyeye gelsin..
   
 5. KAPTAN

  KAPTAN FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

  9.428
  1.445
  113
  tam üstüne bastın hatta yakalayıp tescillemek lazım
   
 6. ukku

  ukku SCW Üyesi

  1.019
  378
  83

  Türkiye gibi bi ülkeye girerken aramadan taramadan mı girilsin? Köpeklerde bi sıkıntı yok.
  Polis "You are very funny" falan diyor. Bunda da dalga geçmelik bişey olduğunu zannetmiyorum, aksine adam sıcak kanlı bi şekilde tepki veriyor. Çevresinde o kadar kameralandırılmış arabalar, top gear bildirileri vs varken ünlü bişey olduğunu anlamaman mümkün mü? Bence değil. Türkiye sınırına girdiklerinde miğfer, zırh giyip, Türkiye'den çıkınca çıkarmaları falan tamamen rezalet zaten.
   
 7. mehmetelt

  mehmetelt SCW Üyesi

  3.617
  152
  63
  zaten hiç sevmem bu üçlüyü. şimdi iyice kıl oldum bunlara.
   
 8. zafa38

  zafa38 SCW Üyesi

  2.189
  14
  38
  Neyse velahavle diyin
   
 9. NMNYLMZ

  NMNYLMZ SCW Üyesi

  508
  1
  18
  Bunlara saracaksın mermiyi.
   

Sayfayı Paylaş