Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Tombul Balık.... 34 GKK 41

Tamamen bilgisizliğimden soruyorum.
Seatta arka tamponun altında bizim golflerde olduğu gibi bir kazan var mı ?
Benim planım golf R arka difizör yapmak , Arkadaki kazanı sökmek, Kazanın olduğu yere varex takmak. Acaba arıza ışığı yakar mı diye çok merak ediyorum. Eski a3 aracımda hava akışmetresi hatası veriyordu motor arıza ışığına neden oluyordu varex ama o 1.6SR motor du. Senin alt boru kısmının fotosu varsa fotosunu yoksada gözümüzde canlanabileceği şekilde anlatabilirmisin ? Varex v.s nerelere takıldı?

yok estağfurullah istediğiniz gibi sorabilirsiniz. elimden geldiğince yardımcı olmak isterim.

şimdi şöyle anlatıyım.
Resim yok malesef. Ama kısa zamanda çekip koyarım.
İbizalarda sol tarafta zaten son susturucu. Son susturucu sökülüp yerine uygun varex tip bağlanıyor. Benimde öyle oldu. Sonra susturucunun ağzından çıkış alınıp tamponun orta kısmına kadar getiriliyor. Yani susturucu yerinde tamponun altında değil. Varex son susturucudur kesinlikle arıza ışığı yakmaz taktırdığınızda.

Son düzenleme:
Arkadaşlar geçen hafta yurt dışına gittiğimde kuzenin golf aracına varex yapmışlar ama çok farklı bir şekilde arka susturucunun içine koymuşlar vana kısmını normalden bir büyük boyutu koyulmuş sanırım tr de böyle yapacak usta olursa ilk tercih olur hemde muhaynede sıkıntı cikartmaz
İskender usta yapar. Ama zamanı olursa. Şöyle de bir durum var varex muayeneden geçiyor. 2 arkadaşımda varexle muayeneye girdi ikisinde de problemsiz geçtiler.
Bende bu cumartesi egzoz emisyonu iiçin ölçüme gittim. Açıkken geçmedi emisyondan. Sonra kapattım adam şaşırdı. Birebir orjinal egzoz emisyon değerleri çıktı :)

yok estağfurullah istediğiniz gibi sorabilirsiniz. elimden geldiğince yardımcı olmak isterim.

şimdi şöyle anlatıyım.
Resim yok malesef. Ama kısa zamanda çekip koyarım.
İbizalarda sol tarafta zaten son susturucu. Son susturucu sökülüp yerine uygun varex tip bağlanıyor. Benimde öyle oldu. Sonra susturucunun ağzından çıkış alınıp tamponun orta kısmına kadar getiriliyor. Yani susturucu yerinde tamponun altında değil. Varex son susturucudur kesinlikle arıza ışığı yakmaz taktırdığınızda.

İşte benim son susturucudan önce büyük bir kazan var altta o kazanı söktüğümde arıza ışığı yakarmı diye meraklanıyorum :) İbizada yok demekki ben vardır diye tahmin ediyordum :)

İşte benim son susturucudan önce büyük bir kazan var altta o kazanı söktüğümde arıza ışığı yakarmı diye meraklanıyorum :) İbizada yok demekki ben vardır diye tahmin ediyordum :)
bende sondan önce orta var. oda iptaldi bende. zaten kat dan sonra arıza vericek hiçbir sensör bulunmuyor.

Araç yanıyo maşallah diyelim nazar değmesin kazasız belasız kullanman dileğiyleee

Geri
Üst Alt