Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

toledom kaç valf

kemal172

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar bir seat sever olarak aranıza yeni katıldım
cevap vermdeden önce kendini tanıt demeyin :) tanıttım zaten:)
2000 model toledom var 1.6 signo yazıyo ruhsatta. kardeşim araba tamircisi onun önerisiyle aldım
şimdi benim araba kaç valf oluyo acaba
bi de valf nedir ?

Öncelikle hoşgeldiniz Kemal Bey, 1.6 Signo 2000 model Toledo 1.6 102 bg "8valf" motora sahiptir, saygılarımla...

merhaba arkadaşlar bir seat sever olarak aranıza yeni katıldım
cevap vermdeden önce kendini tanıt demeyin :) tanıttım zaten:)
2000 model toledom var 1.6 signo yazıyo ruhsatta. kardeşim araba tamircisi onun önerisiyle aldım
şimdi benim araba kaç valf oluyo acaba
bi de valf nedir ?
hoşgeldiniz arac ruhsatında 68kw olarak yazar buda emre kardeşimin dedigi gibi 102 bg 8 valf 8v dört silindirli bir motorda 8 supap bulunduğunu yani her silindire iki supap düştüğünü (1 emme
smiliv.gif
1 egzoz supabı) gösterir. Dört silindirli motor için kullanılan 16V (ya da 16 supap) ifadesi ise o motorda silindir başına 4 supap (2 emme
smiliv.gif
2 egzoz) bulunduğunu gösterir. 24V ise altı silindirli bir motorda silindir başına 4 supap bulunduğunu gösterir.

• Beğen
Reaksiyonlar: Ali
2000-2001 signolar 16valf stellalar 8valf diye bılıyorum ben ama en doğru cevabı can kardeşim verecektir

Mevlüt signo ve stella arasında motor farkı yok.2003 e kadar 1.6 8v motor sonrasında 16v oluyor.

Mevlüt signo ve stella arasında motor farkı yok.2003 e kadar 1.6 8v motor sonrasında 16v oluyor.

ilanlardaki üçkağıtçılara inanmamak lazım demekki valf ne demek diye sormuş kemal bey bu konudada senden açıklama beklıyoruz
en doğrusunu ve anlaşılır olanını sen yazarsın:eek:key:

Geri
Üst Alt