Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Toledo yu tanımaya çalışıyorum.

akg58

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba. Yeni almış olduğum 2005 model yeni kasa seat toledo aracın, kullanım kılavuzunu nasıl temin edebilirim? Alırken ilanda yağmur, far sensörü var yazıyordu ama nasıl çalışıyor bir türlü çözemedim. Birde bu araçlarda turbo mu var:eek:??? Dün itibari ile brc lpg kiti taktırdım takan usta bir parça gösterip bu turbo dedi, eğer öyleyse dizel araçlardaki gibi dikkat edilmesi gereken hususlar varmıdır. Aracı tam anlamı ile tanıyamadım henüz. Eski araçlarımın her zaman kullanım kılavuzlarını, servis tamir kılavuzlarını netten bulabiliyordum. Toledo ile ilgili bir dokümana ulaşamadım. Sabit bir konu var donanımı ile ilgili ama, rapidde hata veriyor indiremedim bir türlü. Şimdiden cevaplarınız için teşşekür ediyorum.

toledo 1.6 stylance paketse eğer far yağmur sensörleriniz var..modelini söylerseniz yardımcı oluruz..tsi yada tfsi motorsa turbo vardır.. eger 1.6 motorsa turbo yok malesef..

Stylance, motor 1.6. Peki o parça turbo değilse,zaten olmasını istemiyorum açıkcası, nedir çünkü hava filtre kutusundan manifolda giden ana boruya bağlı söküldüğünde içindeki küçük pervaneyi gördüm.

sonradan takılmış olabilir..resmini görsem daha rahat yardım ederdim..açık hava filtresi takmıştır belki ilk sahibi..?

Yok açık hava filtresi değil bundan eminim. Sonradan takılmış bir parçayada benzemiyor. Benim kaygılandığım nokta böyle bişey varsa, kullanırken dikkat etmem gerekn hususlar, arıza yaptırıp masraf açmasını istemem. Sensörler nasıl aktif hale getiriliyor?

far sensörü için farlar auto konumunda olacak...coming home özelliğide var sizin aracınızda..yağmur sensörüde yukarı konumda olmalı..yağmurun hızına göre duyarlıdır.. kararan dikiz aynası lastik basınc sensörü esp hız sabitleyicisi offf leonumu özledim :( ama çok merak ettim pervane şeklindeki parçayı..!

Parçanın kendisi pervane değil galiba yanlış anlaşıldım, kapalı bir kutu tirbün gibi lakin üzerindeki bir boru ile hava filtre borusuna montelenmiş, bağlantı noktasından sökülünce küçük bir pervane gördüm, bahsi geçen pervane açıkta değil yani. Coming home biliyorum onu anladımda galiba far ve yağmur sensörü yok çünkü, silecek kolunu bir üst seviyeye çıkardığımda fasılada ayarlanan hıza göre çalışıyor en üste çıkardığımda ise en hızlı ayarda çalışıyor ve yağmur yağmadığı halde böyle durum. Farlarıda kısa far açık konumunda tutuyorum,(düğme üzerinde auto konumunu görmedim) her zaman yanık vaziyetteler, sadece kontak çıktıktan 1 dk sonra sönüyor. Herhalde yok bu sensörler, çok elzem değil ama varsa öğrenelimde kullanalım demiştim ama olsun aracı çok beğendim.

Stylance, motor 1.6. Peki o parça turbo değilse,zaten olmasını istemiyorum açıkcası, nedir çünkü hava filtre kutusundan manifolda giden ana boruya bağlı söküldüğünde içindeki küçük pervaneyi gördüm.

o parca tornado olarak gecıyor su an jsv markasında satılanları var vantılator mantıgına gore uretılen bır parca

---------- Post added at 00:59 ---------- Previous post was at 00:57 ----------

bu arada o parca bır sıkıntı yaratmaz ıcın rahat olsun

bahsettiğin şey boğaz kelebeği olmasın.
Yok değil hocam, araçlara ve motorlara çokta yabancı değilim boğazkelebeğinin ne olduğunu biliyorum, lakin böyle bir parçayı ilk kez gördüm o yüzden merak ettim, cevaplar için teşşekür ederim. Bugün aracın yağını yeniledik castrol magnatec kullandık usta shell önerdi ama ben eskiden kalma bir alışkanlıkla magnatecte karar kıldım.

---------- Post added at 14:40 ---------- Previous post was at 14:39 ----------

o parca tornado olarak gecıyor su an jsv markasında satılanları var vantılator mantıgına gore uretılen bır parca

---------- Post added at 00:59 ---------- Previous post was at 00:57 ----------

bu arada o parca bır sıkıntı yaratmaz ıcın rahat olsun
Teşşekür ederim, hani turbo gibi hassa kullnanım incelikleri varsa bilelim dedim. Teşekkürler.

Geri
Üst Alt