Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

toledo vites sorunu

immortal12

Kayıtlı Üye
arkadaşlar merhabalar 2000 model toledom var ikinci vitese çok zor geçiyor baya güç harcamam gerekiyor ikiye atabilmek için.diğer viteslere geçerkende kemikli geçiyor ve mekanik ses çıkartıyor vites geçişlerinde sizce sorun nedir boyle sorunlarla karşılaştınızmı sizlerde.ayrıca ikinci vitese geçişlerdeki zorluk hergün olmuyor bazen sıkıntı çıkarmazken bazen çok zorluyor.yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar....

Şanzımanı açtırmanız gerekecek. 2. vites senkromeçi değişecek.

Vites geçişlerinde mekanik ses gelmesi şanzımanın yağsız kalmasından olabilir. En kısa zamanda sanayi yolunu tutun. Dişliler zarar görmesin.

aynı sorun bendede var 5 e takarken cırtlama yapıyordum şimdide bazen 2 ye geçmiyor özellikle 1 de asılıp 2 ye atarken aynı sorun mu var acaba

aynı sorun bendede var 5 e takarken cırtlama yapıyordum şimdide bazen 2 ye geçmiyor özellikle 1 de asılıp 2 ye atarken aynı sorun mu var acaba
Ara sıra 1'e tam geçmiyor biraz debriyajı bırakmam gerekiyor, 2'ye geçerken hiç yapmadı ama ben bazen 3'e atarken acele edip sıyırtıyorum. Şimdiye kadar 3 defa yaptım, her yaptığımda da üzülüyorum valla :(

Cırtlama sorunu baskı balata ile volan arasında uyumsuzluktan kaynaklanıyor kanımca, eğer ki 5'e atarken uzun süre boyunca (2 sn ve üstü) geçmemezlik yapıyor ise siz de gösterin bi senkromeç için. En azından ustalar yorum yapsın ;)

Arada bir yağ kaçağı var mı baktırmak lazım, manuel şanzımanın kanseri yağsız kalmak. Yoksa kullanım hatası dışında bişi olmaz manuele...

Ara sıra 1'e tam geçmiyor biraz debriyajı bırakmam gerekiyor, 2'ye geçerken hiç yapmadı ama ben bazen 3'e atarken acele edip sıyırtıyorum. Şimdiye kadar 3 defa yaptım, her yaptığımda da üzülüyorum valla :(

Cırtlama sorunu baskı balata ile volan arasında uyumsuzluktan kaynaklanıyor kanımca, eğer ki 5'e atarken uzun süre boyunca (2 sn ve üstü) geçmemezlik yapıyor ise siz de gösterin bi senkromeç için. En azından ustalar yorum yapsın ;)

Arada bir yağ kaçağı var mı baktırmak lazım, manuel şanzımanın kanseri yağsız kalmak. Yoksa kullanım hatası dışında bişi olmaz manuele...
bişekilde geçiyor vitese ama cırtlama oluyor 5. vitesde. bu yeni başladı sanki vites 2 de yerini kaybetmişcesine 4 le 2 nin arasına giriyor gibi debraj tazeleyip birazda topuzu sallayıp yerine oturuyor gibi geliyor sonra sorun çıkmıyor.
denemelerin yanıltmıyorsa devir yüksekken geçiş zorlanıyor alt devirde hiç sorun yok. illaki nedeni vardır. ama yolda koyacak bişey değil bayramdan sonra artık göstermek şart oldu

merhabalar arkadaşlar.nihayet zaman bulup aracımı sanayiye götürebildim. konuyu açtım bari bilgisinide vereyim dedim.vitesin mekanizması dağılmış ustanın dediği buydu baskı balata sağlam onda sıkıntı yok ama mekanizmadaki lastikler aşınmış sanırım dişliler yada mekanizmadaki kollar aşınmış tam bişey soylemedi.bayramdan sonra yaparım akşamına teslim ederim dedi.fakat şu izmir sanayisinin laflarından sıkıldım artık toledoyu nezaman gotursem herhangi bir parça içinde olsa yenisi yok üretilmiyor ya çıkma bulacaz yada birşekilde uyduracaz diyorlar.vites mekanizması içinde aynı şeyi soyledi usta yenisi yok çıkma bulamaya biliriz tornaya sokacaz.zaten benim arabanın torna gormeyen yeri kalmadı.arkadaş bu arabanın parçaları bukadar zormu bulunuyor daha yedek parçası olduğunu hiç duymadım bu araçlar wosvagen le aynı değilmi golf 4 bora ve audiyle aynı parçayı kullanıyor sanıyordum ben yani hiçmi yok piyasada parçalar.bilmiyorum sizlerde aynı sıkıntıyı yaşıyormusunuz.sırf buyuzden aracı yaptırdıktan sonra satacam kesin karar verdim bıktım parçası yok çıkma bulacaz tornaya sokacaz laflarından.

Arkadaşım
Yetkili servislere veya orj parça satan parçacılara başvur Izmir de ilgilenen yoksa ben

İstanbul dan sana yardımcı olacak arkadaş tavsiye edebilirim.

merhabalar arkadaşlar.nihayet zaman bulup aracımı sanayiye götürebildim. konuyu açtım bari bilgisinide vereyim dedim.vitesin mekanizması dağılmış ustanın dediği buydu baskı balata sağlam onda sıkıntı yok ama mekanizmadaki lastikler aşınmış sanırım dişliler yada mekanizmadaki kollar aşınmış tam bişey soylemedi.bayramdan sonra yaparım akşamına teslim ederim dedi.fakat şu izmir sanayisinin laflarından sıkıldım artık toledoyu nezaman gotursem herhangi bir parça içinde olsa yenisi yok üretilmiyor ya çıkma bulacaz yada birşekilde uyduracaz diyorlar.vites mekanizması içinde aynı şeyi soyledi usta yenisi yok çıkma bulamaya biliriz tornaya sokacaz.zaten benim arabanın torna gormeyen yeri kalmadı.arkadaş bu arabanın parçaları bukadar zormu bulunuyor daha yedek parçası olduğunu hiç duymadım bu araçlar wosvagen le aynı değilmi golf 4 bora ve audiyle aynı parçayı kullanıyor sanıyordum ben yani hiçmi yok piyasada parçalar.bilmiyorum sizlerde aynı sıkıntıyı yaşıyormusunuz.sırf buyuzden aracı yaptırdıktan sonra satacam kesin karar verdim bıktım parçası yok çıkma bulacaz tornaya sokacaz laflarından.
Ne demekmiş parçası yok? Aramak bulmak işlerine gelmiyor da ondan!
@immortal12 hocam sen http://paramparca.com/ 'a üye ol, oradan aracının hangi parçaya ihtiyacı olduğunu kataloglardan seç, sana parça kodu versin. O kod ile birlikte servisten fiyat alabilir, internette benzer yedek parça araştırabilirsin. Sen Toledo'nu yaptırınca sat ya da satma o senin kararın ama parça bulamıyorum diye satma, buranın ustalarında şeref-namus gibi kavramlar olmadığından satıyorum diye satıver. Koskoca VAG aracının parçası yok (hem de izmirde?!) diyen adama usta bile demem ya yaşlarına ve mesleğine hürmeten diyoruz işte...

En kötü ihtimalle ebay.de'den getirtirsiniz... Ayrıca ben size bir iki parçacı telefonu veririm onlara da sorarsınız,

mesela Zennecioğlu / Kayseri : 0352 331 25 17

öncelikle hepinize yorumları ve yardımları için ayrı ayrı teşekkür ederim.cenazemiz olduğu için bir süre giremedim ve arabayla da ilgilenemedim.iki gün önce arkadaşa verdim aracımı sağolsun yaptırmış işçilik dahil 150tl tutmuş.şimdi herhangi bir sıkıntı yok araçta.tekrar teşekkürler.

Geri
Üst Alt