Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Toledo ve Leon egzost?

yukcell88

Kayıtlı Üye
Tabi bir de bu kelimenin yazılışı problem... EXHAUST kelimesi egzoz, eksoz, egzost, egzos gibi türevlerle dilimizde...

Neyse, asıl mevzu, 2001 Toledo'muzdaki 1.6 SR motor ile şu anki aslan parçamda bulunan motorun aynı olduğunu varsayarak (bu AEH, ama toledoyu hatırlamıyorum) Leon veya Toledo egzozu bulursam 2500 devirden itibaren gelen o boğuk kükreme sesine sahip olur muyum? :)

Olursam hangi parçasını bulmam lazım? Son susturucu mu orta susturucu mu :)

ozelden cevapladım :)
açıktan konussakta bizde bi şeyler kapsak can abi nasıl olur :)
bu arada emre basbakanın konvoyu sırasında kendini bilmez kuşçular egzoz patlatarak ağırlamıslar güya o da ankaraya gidince Kayseri Emniyetine yazı göndermiş KAYSERİDE EGZOSLU ARABA görmeyecem diye başın çok belaya girer benden demesi aç kapa (cut aut ) bile yapsan artık uyandılar arabanın altına yatıyorlar o derece oldu yani :D

açıktan konussakta bizde bi şeyler kapsak can abi nasıl olur :)
bu arada emre basbakanın konvoyu sırasında kendini bilmez kuşçular egzoz patlatarak ağırlamıslar güya o da ankaraya gidince Kayseri Emniyetine yazı göndermiş KAYSERİDE EGZOSLU ARABA görmeyecem diye başın çok belaya girer benden demesi aç kapa (cut aut ) bile yapsan artık uyandılar arabanın altına yatıyorlar o derece oldu yani :D

Yok Uğur'cum derdim gürültü yapmak değil, senin leon'da dikkatini çekti mi bilmem ama 2500 devir sonrasında içeriye boğuk bir ses geliyor, ben ona hastayım...

Hafif ses isteniyorsa 51 lik düz boru çektirip sonuna da büyük kazanlı bir son susturucu koyun.Üst devirlerde sesi soluğu çok güzel oluyor arabanın.Bunu ömercan 16v Toledosunda yapmıştı ses harikaydi aynı zamanda performansa da etkisi olmuştu.Büyük kazanlıdan kastım marka egzozlar değil.Yüksek hacimli motorların stock egzozları

Yok Uğur'cum derdim gürültü yapmak değil, senin leon'da dikkatini çekti mi bilmem ama 2500 devir sonrasında içeriye boğuk bir ses geliyor, ben ona hastayım...

genelde ben 3000 vites atarım yakıttan tasarruf icin ama ısıktan ısıga kaltıgımda ibre devrilene kadar gider :D 4000 den sonraki sesi daha cigerli geliyor bence 3 vites 4-5000 devirde ayagını gazdan cek 4000 de sabitliyor gibi ara otur sesii dinle o derece seviyorum onu :)

Geri
Üst Alt