Welcome

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Toledo TDI Yakıt Deposu

srhtozt

SCW ÜYESİ
Katılım
23 Kas 2010
Mesajlar
35
Beğeniler
0
Puanları
6
Yaş
39
#1
Bugün depomu fulledim. Benzinci Yedek depoyuda doldurayımmı dedim, benim ilk tepkim yedek deposudamı var oldu. Mazot doldurma yerinde ufak bir klips gösterdi buna bastırarak doldurursam yedek depoda dolar dedi. yedek depoyuda doldurttum.

Benim merak ettiğim konu şu, Işık yanarken yedek depo daki mazotu kullandıktan sonramı yanıyor yoksa yedek depoyu hesaplamadan direk yanıyormu?
 

- 48 -

SCW ÜYESİ
Katılım
18 Tem 2010
Mesajlar
1,969
Beğeniler
633
Puanları
113
Yaş
48
#2
yedek depo diye bir şey yok serhat küçük bir aldatmaca..o klips yada düğmeye bastığında hava tahliyesi sağlayıp gırlağına kadar yakıt dolduruyorlar..kısacası gırtlaktaki yakıt bitene kadar ibre yerinden oynamaz ve bittikten sonra..orjinal haline gelir..tavsiye edilmeyen bir uygulamadır...uzak dur..doldurtma..7 litre alır..sadece benzinciler para kazanmak için yapar
 

setnogrom

SCW ÜYESİ
Katılım
4 Ağu 2010
Mesajlar
4,744
Beğeniler
419
Puanları
83
Yaş
34
#3
Yedek depo diye birşey yoktur.Yalnız yakıt borusunda bulunan boşluk doldurulur ve bunuda kesinlikle tavsiye etmem ben sadece çok uzun mesafe gideceğim zaman bunu yapıyorum ama şehir içinde bunu yapmıyorum sizede tavsiyem önerilmeyen bir uygulamayı yapmayın!Ben yakıt alırken özellikle söylüyorum;doldurmayın diye.Çünkü pompacıların bazıları direk dolduruyor.

xx
 

srhtozt

SCW ÜYESİ
Katılım
23 Kas 2010
Mesajlar
35
Beğeniler
0
Puanları
6
Yaş
39
#4
Verdiğiniz bilgi için teşekkürler. Bundan sonra daha dikkatli olacam
 

GRKMSRGL

SCW ÜYESİ
Katılım
29 Ağu 2009
Mesajlar
5,241
Beğeniler
308
Puanları
83
Yaş
30
Web sitesi
www.seatcluworld.com
#5
ben ona basınca 60-62 lt mazot alıyorum benim hesaba göre havasını alınca 15-17 lt daha konuyor demek eğer katalogda yazdıgı gibi depo 45 lt ise
 

CUPRA

FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI
Katılım
4 Eyl 2009
Mesajlar
0
Beğeniler
13
Puanları
0
#6
Araçlarda yedek depo diye birşey yok malesef, genleşme tankı var.
Yedek depo yaygın olarak, benzin ibresi olmayan motosikletlerde, rezervuar vanası çevrilerek, ana depodaki benzin bittikten sonra devreye sokulur.
Araçlardaki bahsedilen düğme, deponun havasını almak içindir.
Aracınızın deposunu doldurturken, pompa ilk attıktan sonra daha fazla yakıt almamanız en iyisidir.
 
Katılım
23 Haz 2010
Mesajlar
1,633
Beğeniler
56
Puanları
48
Yaş
32
#7
seat grubunda yeni kasa toledolarda yedek depo yoktu eğer yeni kasa 1.9tdi ise o hava genleşme tankının rahatlatıcıdır çok sık doldurtmayın çunku belirli bir sure doldurulduğunda servisin söylediği arıza lambasınnı yakıyormuş. ben surekli doldurtuyordum cordobamda ve hiçbir problemle karşılaşmadım. ama eğerki önceki kasa ise önceki kasalarda yedek depo vardı. buna eminim cunku eniştemler 3 adet almışlardı ve içerdede devreye sokmak için butonu vardı. benim bildiğim bukadar.