Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Toledo' nun sevdiği yakıt

b.arat

Forumdan Uzaklaştırıldı
Son zamlardan da sonra büyük dağıtımcılara ve benzine bu kadar vergiyi haksızca gömen zihniyete sayıp sövüyorum ama sormadan edemeyeceğim.
Arkadaşlar uzun zamandır bp 95 oktan benzin alıyordum. son alışımda opet ten aldım. performans ve ekonomiklik açısından değerlendirmeye çalışıyorum. Henüz bir kanaatim oluşmadı. Sizin deneyimleriniz nelerdir? Sizce Toledo'ya hangi marka iyi geliyor?

Kardeşim merhaba
bende 2001 model 1.8 20v signo var üstelik lpg li
ama bunaların yakıtı çok fazla 95 te koysan feriştahınıda koysan fasa fiso
ben motora fazla yakmasın diye bor power koydum
gene benzin deposuna bor power yakıt katkısı ekledim
heee banamısın demedi
aracım lpg de 300 -350 arası yakıyor.
Bence kardeşim ben çok denedim
gözümü kararttım
satmayı düşünüyorum.
Sende öyle yap buzamanda fiyatı bile bir tofaş şahin kadar alırken pahalı satarken bu arabayla kıyaslıyorlar......

Görüşmek üzere iyi akşamlar...:)

lpgde 30 kuruş yakması imkansız 1.8 toledonun benimki yolna göre 15-25 kuruş arası yakıyor lpgde

ayrıca yakıtın markası değil istasyon sahibinin şerefi önemli.

Kardeşim merhaba
bende 2001 model 1.8 20v signo var üstelik lpg li
ama bunaların yakıtı çok fazla 95 te koysan feriştahınıda koysan fasa fiso
ben motora fazla yakmasın diye bor power koydum
gene benzin deposuna bor power yakıt katkısı ekledim
heee banamısın demedi
aracım lpg de 300 -350 arası yakıyor.
Bence kardeşim ben çok denedim
gözümü kararttım
satmayı düşünüyorum.
Sende öyle yap buzamanda fiyatı bile bir tofaş şahin kadar alırken pahalı satarken bu arabayla kıyaslıyorlar......

Görüşmek üzere iyi akşamlar...:)

Mayham85 e katılıyorum benimki 161 i geçmedi daha. Seninkinde başka bir problem olmasın... Ama birde yaşadığımız şehir önemli. İstanbulda KUDO nun 1 günde yaptığı dur kalk olayını ben Niğde de belki 10 günde yaparım. Trafik önemli.

1. vites redline bile gitse o kadar yakmaz o araba.

Lpg olayında memnun kalanlar var bir o kadar memnuniyetsiz olan... Ehh montaj ve uygun kit problemi aşılsa bile arabanın mevcut durumu (bakım, motor ömrü vb.) lpg yi kaldırmayabiliyor. Lpg konusu zaten ince elenip sık dokunulması gereken bir husus... KUDO kardeşimizin belli ki ağzı, dili yanmış. Farklı ustaya başvurmasını yine de tavsiye ederim; el elden üstündür.

Farklı forumlarda benzin markaları arasında hissedilir farklar olduğu yazılmıştı. oradan ilgimi çekti de ondan sizlere danıştım. yoksa ben de öyle bariz farklılık hissetmedim doğrusu. Bir tek shell benzini aynı yolu yaptırmazdı ama serilik katardı aracıma.(eski aracım ford fiesta 1.25)

bp mi ?? yolda kalırsam heralde zorunluluktan alırım onun dışında ben bp nin tuvaletine bıle girmem çünkü çok pis :))
bende senın gibi uzun zamandır bu sektörün takibindeyım
Opetten 95 alıyordum aynı istasyon aynı pompayı tercih edıyordum
birgün motor lambası yandı gittim baktırdım manifolt bağlantısında sıkıntı var dediler
baktılar ettiler yakıta suç attılar ondan sonra midem bulandı
shellden alıyorum.. henüz denemedim ama opet için şunu söyleyım
soğuk havalarda düşük devirde çiğ atıyor..

Uzun süredir shell alıyorum aynı istasyon aynı pompadan şimdiye kadar hiç bir problem çıkarmadı

Lpg olayında memnun kalanlar var bir o kadar memnuniyetsiz olan... Ehh montaj ve uygun kit problemi aşılsa bile arabanın mevcut durumu (bakım, motor ömrü vb.) lpg yi kaldırmayabiliyor. Lpg konusu zaten ince elenip sık dokunulması gereken bir husus... KUDO kardeşimizin belli ki ağzı, dili yanmış. Farklı ustaya başvurmasını yine de tavsiye ederim; el elden üstündür.

Farklı forumlarda benzin markaları arasında hissedilir farklar olduğu yazılmıştı. oradan ilgimi çekti de ondan sizlere danıştım. yoksa ben de öyle bariz farklılık hissetmedim doğrusu. Bir tek shell benzini aynı yolu yaptırmazdı ama serilik katardı aracıma.(eski aracım ford fiesta 1.25)

aracınız flair mıydı? bende 97 model flair 1.2 zetec vardı hayatımda sürdüğüm en zevkli arabalardan. bu arada o arabaların shell e allerjisi var ben komple yakıt sistemini değişmek zorunda kaldıydım shell yakıtından :D

Geri
Üst Alt