Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

toledo klima fanı arızası

emre09

Kayıtlı Üye
benim 2005 seat toledo var. klima fanı hiç üflemiyordu. forumdan arıza sebeplerini araştırdım ve çok yardımı oldu. başta fan motoru değişecektir2013-10-19 13.17.53.jpg diye çok korktum tamirciye gittim durumu izah ettim. torpidonun arka kısmından fan motorunu söktü. fan motoru içi pislik ve küflenme sebebiyle hiç dönmüyordu, çalışmaz durumdaydı. usta pense ile biraz içini hareket ettirdi (zorla). sonra pas sökücü ve temizleyici yağ sıktı. sonra biraz daha hareket ettirdi. o şekilde motoru faal hale getirdi. yerine taktık çok güzel çalıştı. açmışken polen filtresini de değiştirdik. şimdi eskisinden daha iyi oldu. usta da toplamda polen filtresi ve işçiliğe 50 tl aldı. benim burda dikkat çekmek istediğim yer. serviste falan olsa fan motoru arızalı diyip direkt değiştirelim diyebilirlerdi. o zaman masraf 500 tl nin üzerinde çıkacaktı. umarım bu paylaşımım arkadaşların faydasına olur

Ekli dosyalar

• 2013-10-19 13.17.53.jpg
    2013-10-19 13.17.53.jpg
    473.7 KB · Görüntüleme: 10
sağol dostum..faydalı bir paylaşım olmuş

Geri
Üst Alt