Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Toledo Hız Sabitleyici..

teacher1977

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar.2001 model otomatik vites toledo 1.6 signo araca sahibim.Aracı yavaş yavaş çözmeye çalışıyorum.Sinyal kolunun üstünde +res on of yazan bir buton var.Sanırım hız sabitleyici ama ne yaptıysa aktif edemedim.Bunu nasıl çalıştırabilirim.Yol bilgisayarında yakıt tüketimi sıcaklık dışında hız göstern iki gösterge daha var.genelde 30 h/km diğer göstergede 60 h/km de duruyor arada yükseliyor.Bunun ne olduğunu çözemedim.

Cruise controlü öncelikle ON konumuna getiriyorsunuz sonrada istediğiniz hıza sabitleme tuşundan sabitliyorsunuz..

Yol bilgisayarı şunları gösterir:

-menzil
-ortalama hız
-anlık tüketim
-ortalama tüketim
-ortalama hız
-Saat

Aracınızdaki kol resimdekinin aynısı mı?
stalk1.jpg

:) helal olsun valla.aynı kol.on konumuna getiriyorum. + tuşunada basıyorum.set e de basıyorum hiç birşey oluyor.Benmi beceremiyorum acaba.

:) helal olsun valla.aynı kol.on konumuna getiriyorum. + tuşunada basıyorum.set e de basıyorum hiç birşey oluyor.Benmi beceremiyorum acaba.

On konumuna getirdikten sonra set düğmesine basarken gaza basmadan set düğmesine basın.
Eğer olmuyosa bi elektrikçiye göstermek lazım :)

Bütün hepsini denedim.gaza basarak gaz basmadan.sete basılı tutarak.hiç bir tepki yok araçta.Dediğin gibi elektriklik bir işi var sanırım.Boş bir vaktimde götürürüm artık.

Bütün hepsini denedim.gaza basarak gaz basmadan.sete basılı tutarak.hiç bir tepki yok araçta.Dediğin gibi elektriklik bir işi var sanırım.Boş bir vaktimde götürürüm artık.

ON'a getirip set tuşuna basıyosunuz ama sistemin bi alt limiti var 20 ya da 30km/h üstünde çalışıyo olması lazım..
başka bişi yapmanıza gerek yok..bunlara rağmen olmuyosa sıkıntı vardır..

bir zamanlar bende aynı sıkıntıyı yasadım hatta komık ama uzun süredir aracımda hız sabıtleyıcı oldugunu bılmıyordum :D

serviste bilgisayara bagladılar düzeldi :eek:key:

Geri
Üst Alt