Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

toledo 2001 - 8v güncel yakıt bilgileri

aracımda brc sıralı sistem var

Muhtemelen Sizin sistemde sıkıntı var gösterin aracı benim araç aynı motorlu leon benzinli 40 kr yakıyor ist şehir içi fazla yakıyor diyorum birde LPG araştırıyorum brc atiker arası gidip geliyorum karar veremedim.geçen yaz kırmızı ışık yanarken 150 tl benzin aldım ist kıyıköy 160 km en fazla oradada 10 km ya yaptım ya yapmadım eve 5 km kala kırmızı ışık yandı.uzun yolda acayip yakıt düşüyor.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Öncelikle sol yandan profilimde aracıma bakın. Sakin kullanım ş.içi 30 krş yakıyor litresi 2.69 LPG'nin.

Sistem olarak Prins var.

Genelde 90-100 TL arası yakıt alıyorum. 330 km'yi görünce Opet'ten fulletiyorum.

Aracı ilk alıp da (03 Ocak 2014)'te İstanbul'dan Kayseri'ye gelirken uzun yolda 28 krş gibi saçma bir değer vardı yolda lt'si 3,2 TL' den aldım LPG'leri. Kayseri'ye geldiğim ilk hafta 2,98'den LPG alıp da Ş.içi 36 krş görünce YUH deyip sanayiye prins servisine gittim. Hem LPG'yi cihaza bağladılar hem de aracı... Yani 2 bilgisayar ile lpg ayarı yapıldı lambda sensörü ile. Sonra aracım LPG fiyatlarının da düşmesiyle 28 krş'a kadar indi.

Bu arada araçta "sente kaçıklığı" olduğunu farkettik. Onu yaptırınca yakıt bir miktar yükselip 30 krş'a geldi. Tabi sakin kullanım dediğimde iş yerim 18 km evime ve yaklaşık 150 m yüksekliğinde bir tepeye çıkıp iniyorum her seferde. Gaza getiren olunca pek de sakin kaldığım söylenemez.

Siz bir LPG ayarınızı doğru şekilde yaptırın yani tek pc'ye bağlayıp "adaptasyon" tuluna basıp "tamam abi 20 TL ver" demelerini kabul etmeyin. Lambda sensörünü okuyarak doğru ayar yapsınlar.

Yine düşmez ise LPG filtresini değiştirin eğer ki LPG takılalı 10.000 km olduysa. Bir de yakıt aldığınız yeri sorgulayın. Yani hangi marka LPG alıyorsunuz?

Bunları yaptıktan sonra kontrol edilmesi gereken çok yer var, yine yardımcı oluruz.

Öncelikle sol yandan profilimde aracıma bakın. Sakin kullanım ş.içi 30 krş yakıyor litresi 2.69 LPG'nin.

Sistem olarak Prins var.

Genelde 90-100 TL arası yakıt alıyorum. 330 km'yi görünce Opet'ten fulletiyorum.

Aracı ilk alıp da (03 Ocak 2014)'te İstanbul'dan Kayseri'ye gelirken uzun yolda 28 krş gibi saçma bir değer vardı yolda lt'si 3,2 TL' den aldım LPG'leri. Kayseri'ye geldiğim ilk hafta 2,98'den LPG alıp da Ş.içi 36 krş görünce YUH deyip sanayiye prins servisine gittim. Hem LPG'yi cihaza bağladılar hem de aracı... Yani 2 bilgisayar ile lpg ayarı yapıldı lambda sensörü ile. Sonra aracım LPG fiyatlarının da düşmesiyle 28 krş'a kadar indi.

Bu arada araçta "sente kaçıklığı" olduğunu farkettik. Onu yaptırınca yakıt bir miktar yükselip 30 krş'a geldi. Tabi sakin kullanım dediğimde iş yerim 18 km evime ve yaklaşık 150 m yüksekliğinde bir tepeye çıkıp iniyorum her seferde. Gaza getiren olunca pek de sakin kaldığım söylenemez.

Siz bir LPG ayarınızı doğru şekilde yaptırın yani tek pc'ye bağlayıp "adaptasyon" tuluna basıp "tamam abi 20 TL ver" demelerini kabul etmeyin. Lambda sensörünü okuyarak doğru ayar yapsınlar.

Yine düşmez ise LPG filtresini değiştirin eğer ki LPG takılalı 10.000 km olduysa. Bir de yakıt aldığınız yeri sorgulayın. Yani hangi marka LPG alıyorsunuz?

Bunları yaptıktan sonra kontrol edilmesi gereken çok yer var, yine yardımcı oluruz.
ben 6 ayda bir lpg bakımlarını yaptırırım.lpg yi yaptırmışken aracın yağını suyunu filitresini değiştiririm araç konusunda titizim biraz ama şunu anladım bu araç yakıyor yapacak bişey yok gibi.araçtan memnunum tank gibi araba. görünüşü tok içi konforlu ama yakıtı fazla gülü seven dikenine katlanır diyorum artık.çare olarak haftasonları binmeye başladım hafta içi işe gitmek için toplu taşımayı kullanıyorum hafta sonlarıda arabayla geziyorum :)

ben 6 ayda bir lpg bakımlarını yaptırırım.lpg yi yaptırmışken aracın yağını suyunu filitresini değiştiririm araç konusunda titizim biraz ama şunu anladım bu araç yakıyor yapacak bişey yok gibi.araçtan memnunum tank gibi araba. görünüşü tok içi konforlu ama yakıtı fazla gülü seven dikenine katlanır diyorum artık.çare olarak haftasonları binmeye başladım hafta içi işe gitmek için toplu taşımayı kullanıyorum hafta sonlarıda arabayla geziyorum :)

Aracınızı sevmeniz güzel ama ş.içi 14.8 LT yakan bir hitler onun sorunlu olduğunu gösterir. Yine de siz bilirsiniz, keyifli kullanmalar ;)

Aracın rölantisinde düzensizlik var mı? Özellikle boşta, ışıkta dururken devir ibresi 600-1000 d/d arası gidip gelme yapıyor mu bir kaç kere?

Aracı ne zaman aldınız? Altında gürültü geliyor mu? Yani egzozdan hoş bir bağırma?

Aracınızı sevmeniz güzel ama ş.içi 14.8 LT yakan bir hitler onun sorunlu olduğunu gösterir. Yine de siz bilirsiniz, keyifli kullanmalar ;)

Aracın rölantisinde düzensizlik var mı? Özellikle boşta, ışıkta dururken devir ibresi 600-1000 d/d arası gidip gelme yapıyor mu bir kaç kere?

Aracı ne zaman aldınız? Altında gürültü geliyor mu? Yani egzozdan hoş bir bağırma?
rolantide sorun yok boğaz kelebeğini temizlettim devir ibresi oynama yapmıyor.egzoza bakmam gerek hiç dikkat etmemiştim baktıktan sonra yazarım.aracı alalı iki yılı geçti

rolantide sorun yok boğaz kelebeğini temizlettim devir ibresi oynama yapmıyor.egzoza bakmam gerek hiç dikkat etmemiştim baktıktan sonra yazarım.aracı alalı iki yılı geçti

Peki, ben katalitik konvertörden endişe ediyorum. Araç tırıltılı çalışır biraz ve iyice de fazla yakar :)

arkadaşlar iyi geceler hepinize. benim araç fazla yakıyor gibi geliyor 2000 model 1.6 stella var 8w kilometre başına nerdeyse 40 krş yakıyor.diğer lpg li araç sahibi araç arkadaşlara soruyom kimi 25krş kimi 20krş lardan bahsediyor onlarmı sallıyor benim aracımmı fazla yakıyor anlayamadım.sorduklarım da ford focus 2006 , toyata coralla hb 2005 model gibi araçlar var.ben 30tl ye 96 km zor goruyom herifler 45 liraya 200 kilometre yapıyor valla bu yüzden satacam ben bu arabayı herşeyinden memnunum bakımlarını aksatmam gözüm gibi bakarım lpg bakımı dahil ama yakıt konusunda çıldırtacak beni sizden yorumları bekliyorum teşekkürler...

Kardeşim öncelikle aracın 8v... Ben şu an benzinli tüplü bir ford transit minibüs kullanıyorum... 2000 Ford motoru var araçta... o kadar çabalamama rağmen 580krştan aşağı yaktıramadım... 640krşta yaktığı oluyor... buna göre normal gibi sanki ama yine de filtreleri kontrol ettir... gaz ayarlarını yaptır... baktın olmuyor sat aracı 16v lisini al... Hayırlısı olsun...

merhabalar
2001 toledom var 8v , 40 lt lik lpg tankı var yaklaşık 32 lt lpg aldı , 300 km gitti acaba sizce normal mi ? fazla yakıyor gibi geldi sizlerinde bu konuda görüşleri bilmek isterim
40 lt lik tank nasıl 32 lt alıyor orasını anlamadım. bendeki 25lt hemen hemen 24.75 lt alıyor. 32 lt de 300 gidiyorsa bence oldukça iyi sağlıklı yakıyor daha azını düşünme. o kasayla 30krş bile yakmak oldukça iyi bir değer. 7 yıldır lpg kullanıyorum sana tavsiyem güvendiğin bir yerden özellikle shell den al lpg ni. 16v ler lpg de sorun çıkarıyor sürekli bakım gerektiriyor şahsen 5 yıl kullandım 16v önermem. lpg konusunda tecrübem budur

Geçen hafta ş.urfa dan g.antep e geldim. yola çıkmadan önce depoyu fulledim 160 km yol yaptıktan sonra g.antepde tekrar fulledim 34 lira lpg aldı km ye 0,215 tl oysaki ben aracımın yakıtından şikayet ediyordum şehir içi kullanımda 0,350 ile 0,370 arası yakıyordu.

2000 8v signum

Geçen hafta ş.urfa dan g.antep e geldim. yola çıkmadan önce depoyu fulledim 160 km yol yaptıktan sonra g.antepde tekrar fulledim 34 lira lpg aldı km ye 0,215 tl oysaki ben aracımın yakıtından şikayet ediyordum şehir içi kullanımda 0,350 ile 0,370 arası yakıyordu.

2000 8v signum

Doğrudur gerçekten bizim 8valf lik hitler motor uzun yolda yakıt yarı yarıya düşüyor

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Geri
Üst Alt