Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Toledo 120 Bin Bakımı Yardım...

Kanışka

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aracım 119 bin km de, 120 bin bakımı yaklaştı. Bu bakımda yapılanlar nelerdir, tahmini ne kadar tutar? Ayrıca sizin tavsiye edebileceğiniz extra yapmam yada yaptırmam gereken şeyler var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

ben arabamı sevıyorum ve uzun süre binecem diyosan ;

1- Triger setini değiştir şayet zamanı gelmişse bu çok önemli
2- baskı balata yani debriyaj seti ( kontrol ettir ama )
3- rutin 10.000 bakımı yağ ve filtreler
4- fren balataları ve diskler..

tiriger ortlama 350-400 tutar
baskı balatan 200 - 250 arası
yağ ve filtre bakımı 80 lira
fren balataları ve diskler komple değişirse 200 lira

net rakamlar değil bunlar aşağı yukarı ortalama şeyler yazdım bunlar yaptıracağın yere ve markaya göre değişir

triger her 90 binde değişiyor benim bildiğim ama kontrol ettir tabi.

ben 120 bin bakımını geçenlerde özel bir serviste yaptırdım.

Yağ ve 3 filitre değişiyor, benimki işçilik dahil 100 TL tuttu. mobil 4 LT yarı sentetik yağ koydurttum. bu işlemi 120 bini beklemeden arabamı alır almaz yaptırmıştım ne olur ne olmaz diye ama normal olan her 15 binde periyodik bakımlarda yaptırmak..

Arabanın triger ve diğer kayışları kontrol ediyorlar, şanzumana ve yağına bakıyorlar, firen disklerini, buji kablolarını, akü suyunu kontrol ediyorlar. bilgisayardan da chekup yapıyorlar..aklıma gelenler bunlar.. benim hepsi sağlam olduğu için 1-2 kusur halledildi ve bişey değişmedi..buna da 50 TL işçilik aldılar..

Geri
Üst Alt