Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Titretme ( Rolanti)

uquR

Kayıtlı Üye
ÖncelikLe SelamLar Saygılar..
araçımda rolantide beklerken düşüp kalkıyor stop edecek gibi oluyor sonra tekrar canlanıyor.. 2.vites te düşük devirde giderken gaz bitecekmiş gibi silkeleme yapıyor 1.500 devirde 2000 ni geçince sorun olmuyor yüksek devirlerde her hangi bi sıkıntı yok ama bu durum canımı sıkmaya başladı Gaz kelebegi temizlendi kodlanlı Gaz ayarına gitmedim henüz Araba arıza lambasını yakmadıkca işlem yapmamız yanlış olur dediLer ... Başına gelen biriLeri varmı ? okudugunuz icin tşekkürler :eek:key:

Geçmiş olsun dostum,
Bilir kişi olarak konuşmuyorum ama daha önce ford marka aracımda yaşadığım bir sorunu hatırlattı bana. Daha sonrasında oksiyen(hava) sensörlerindeki bir problem olduğu ortaya çıktı. Ama sende bilgisayara bağlandığında çıkması lazım.

bilgisayara baglattım Her hangi bi arıza bulunmadı Oksijen sensoru değişeli çok olmadı ..

araban AKL mi BCB motormu uğur ? bu sanırım önemli

AKL motorlarda aynı aksamlardan var mı bilmiyorum ama kelebek temizlendiyse hava akışmetresinde sorun olabiliyor..bu durumda araba düzensiz yakıt tüketimi de yapıyor diye biliyorum.. daha başka lamda veya oksijen sensörü denen parça bozulunca olabiliyor ama onu yeni değiştirmişsin.. bir de sorun sadece LPG de ise LPG ayarlarına bakılmalı..enjektörler ve gaz filtrelerine bakılmalı, regülatör basıncı gözden geçirilmeli..aklıma gelenler bunlar...

kelebek temizlendiyse 2-3 gün benzinle bindikten sonra LPG ciye gidiyorsun, bunu unutma..

araban AKL mi BCB motormu uğur ? bu sanırım önemli

AKL motorlarda aynı aksamlardan var mı bilmiyorum ama kelebek temizlendiyse hava akışmetresinde sorun olabiliyor..bu durumda araba düzensiz yakıt tüketimi de yapıyor diye biliyorum.. daha başka lamda veya oksijen sensörü denen parça bozulunca olabiliyor ama onu yeni değiştirmişsin.. bir de sorun sadece LPG de ise LPG ayarlarına bakılmalı..enjektörler ve gaz filtrelerine bakılmalı, regülatör basıncı gözden geçirilmeli..aklıma gelenler bunlar...

kelebek temizlendiyse 2-3 gün benzinle bindikten sonra LPG ciye gidiyorsun, bunu unutma..

Araba BCB motor abicim seninde başında bi aralar böyle bi durum vardı Nasıl Hallettin onu Abicim direk temizledik adamLar 2 3 gün benzinde falan bin sonra gazcıya git Falan demediler :) Sensörüm yeni değiştirdim ama bilemiyorum bi ara cihaza bağladıgımızda 4.piston arızası yazdı sonra tekrar taratında gaz kelebegini gösterdi kodlanmadan önce bide bu enjektörler Falan pahalımı oluyoru acaba ?

uğur sıkma canını sana tarif ettiğim elektrikci vardıya sühanın arkasında doğuş elektronik oraya git baksınlar bir selamımı söyle

Araba BCB motor abicim seninde başında bi aralar böyle bi durum vardı Nasıl Hallettin onu Abicim direk temizledik adamLar 2 3 gün benzinde falan bin sonra gazcıya git Falan demediler :) Sensörüm yeni değiştirdim ama bilemiyorum bi ara cihaza bağladıgımızda 4.piston arızası yazdı sonra tekrar taratında gaz kelebegini gösterdi kodlanmadan önce bide bu enjektörler Falan pahalımı oluyoru acaba ?

benim problem sadece lpg de yapıyordu..sebebi regülatör basıncının fazla olması..indirince başka bir probleme neden oluyordu yine lpg ile ilgili..şimdi çok nadiren yapıyor hala..elim biraz uygun olunca lpg kitini komple değiştireceğim..

bu temizlikten sonra benzinle kullanma işini 2-3 ustadan duydum..güvenebilirsin bu konuda..

benim problem sadece lpg de yapıyordu..sebebi regülatör basıncının fazla olması..indirince başka bir probleme neden oluyordu yine lpg ile ilgili..şimdi çok nadiren yapıyor hala..elim biraz uygun olunca lpg kitini komple değiştireceğim..

bu temizlikten sonra benzinle kullanma işini 2-3 ustadan duydum..güvenebilirsin bu konuda..

Ali abicim dediğin gibi yaptım benzinde gazdım kısa bir şey denemiştim zaten ama benzinde yapmıyor bugun Atikere gittim daha öncesinden orası tüp enjektörlerinin 1 nin çalıştıgını diğerlerinin kapalı oldugunu ve onlarıda açtıklarını söylemişLerdi abim dedi bunu bana ben yokTum vesselam gittim oraya sıkıntıyı anlattım böyle böyle demissiniz dedim adam aldı laptopunu bindi yanıma bagla tüpün beynine kablosunu sallantılı sekilde sür dedi sırayla enjektörleri kapattı ve 1. enjektörde hata oldugunu gördük 1. enejktör devredeyken araba sallantıya devam ediyor onu kapatınca düzeliyor bu gazı kesmediginden sürekli kustugu icin oluyor bu olay dedi değişmesi gerekiyor dediLer Fiyat olarakta 180 Tl dediLer pazarlık atmadım :D

Aslında bu titreme sorunu bütün vag grubunda var ancak herkes farklı işlemler yapıp bunu düzeltiyor bi süre sonra tekrar titremeye başlıyordu...
Çoğu kişi rölanti motorunu değiştirerek hallediyordu.
Hatta google da "vw titreme" yazın bi sürü konu çıkar...

kardeşim aynı sorun bende de var:) daha doğrusu vardı 2 hafta önce kadar sonra kendiliğinden düzeldi. bende direksiyonu sürekli sağ sol yaptığımda (dar dönüşlerde:) aracın rolantısı düşüyor artıyor ama alıştım artık:) o kadar çok sorunum varki takmıyorum:D satıp vosvos alacam:D

Geri
Üst Alt