Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Titreme sorunu? (Yukarı-aşağı dikey yönde)

biancoangelo

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar herkese merhaba. Aracımı alalı 1 ay oldu. 8800 kmde 2 el aldım. 1,2 tsi dsg şanzıman bi araç. Arabayı aldığım hafta arabada sağa ve sola yönde titreme olduğunu hissettim ve lastiklerin balans ayarındandır diyerek yaptırdım ki öyleymiş ve bi nebze sağa sola sallama gitti. Ancak bu sefer yukarı aşağı yönde bir titreme hissettim ve lastikleri tek tek kontrol ettirdim. Bu seferde şöfor mahalindeki lastikte bozukluk olduğunu gözlemledik ve stepne ile değişim yaptım. Yukarı aşağı sallama bi nebze daha düzeldi ancak şimdide 60-80 km hız aralığında ve 7. viteste yine yukarı aşağı yönde öncesine göre daha az bir titreme var sizce nedendir? (lastiklerim 2012 üretim pirelli) Jant sac jant.)jantlarda eğiklik yok.Tek tek bakıldı.
Aklıma Rot ayarlarından başka bişey gelmiyor. Kafayı yicem lütfen yardım.

merhaba
salıncak burcundan titreme yapabiliyor araç.lastiklerde balans problemi+jantlarda eğrilik yoksa ön düzende bi durum var demektir.ayrıca commodore tüplü ekranlı :) rot balanscılar tam sıfır hassar ayarı yaptım deseler bile rot balans tutmayabilir.daha gelişmiş son teknolojılı bi yere gidersiniz rot balans,sonrasında hassas balans yaptırırsanız bu 3 işlemi sonrasında tekrar konuşalım.dış aksdan iç aksa bağlı kolu da kontrol ettirin az boşluk varsa bu da yapar.
ayrıca orjınal lastik ebatından vazgecip farklı lastik ebatı kullanmışsanız bundan dolayı da yapabilir.iyi bir rot balanscıya ön düzeni gözden gecirin.tabla burcları vs eskiyen bi parçası kopmuş-kopmaya yakın terazi denge kolu lastikleri vs.
ön düzende bişi yoksa arka lastiklleri ve arka salıncak burclarınıda kontrol ettirin belki titreme arkadan öne geliyor olabilir.bu şekilde binmeyin aracınıza allah korusun
ne kadar 8800 km yeni aracta olsa iki cukura kaptırdın mı lastiği bir yeri bozmuş olabilir...geçmiş olsun sonucu bildirirsiniz bilgilendirme açısından ii olur ...gecmiş olsun keyifli forumlar

Son düzenleme:
İki üç yere gittim 8800 km de diyince döveceklerdi. Tırstım. Şaka bi yana bi kaç ustaya gösterdim kullandı felan abi sen evham yapıyorsun dediler. Bende yokmuş saydım. İlerde kim haklı belli olur. Km arttıkça bi yerden kaçak yapacaktır. Eğer arıza yoksa ben durumu kabul edip Bakırköye gidecem. Artık ilaç tedavisi mi ne olur bilemedim.

Arkadaşlar herkese merhaba. Aracımı alalı 1 ay oldu. 8800 kmde 2 el aldım. 1,2 tsi dsg şanzıman bi araç. Arabayı aldığım hafta arabada sağa ve sola yönde titreme olduğunu hissettim ve lastiklerin balans ayarındandır diyerek yaptırdım ki öyleymiş ve bi nebze sağa sola sallama gitti. Ancak bu sefer yukarı aşağı yönde bir titreme hissettim ve lastikleri tek tek kontrol ettirdim. Bu seferde şöfor mahalindeki lastikte bozukluk olduğunu gözlemledik ve stepne ile değişim yaptım. Yukarı aşağı sallama bi nebze daha düzeldi ancak şimdide 60-80 km hız aralığında ve 7. viteste yine yukarı aşağı yönde öncesine göre daha az bir titreme var sizce nedendir? (lastiklerim 2012 üretim pirelli) Jant sac jant.)jantlarda eğiklik yok.Tek tek bakıldı.
Aklıma Rot ayarlarından başka bişey gelmiyor. Kafayı yicem lütfen yardım.

arkadaşım merhaba, daha önce başıma gelen olayı aktarıyorum.. sol ön lastiğim patlamıştı, mantar yama kullandılar.. sonrasında 80 - 90km aralığında direksiyonda titreme oluştu.. balans yapılmasına rağmen düzelmedi, en son o patlak lastiği arkaya aldık, arkadakileri öne.. titremeyi kesti düzeldi... yamanın ağırlığından kaynaklanıyormuş.. senin ön lastiklerine de daha önce yama yapmış olabilirler, bu durumu gözlemledin mi?

Lastikleri değiştirdim. Kışlıkları taktım. Goodyear Ug8 bakalım bu lastiktede olacak mı?. Uzun yolda belli ediyor.

arkadaşım merhaba, daha önce başıma gelen olayı aktarıyorum.. sol ön lastiğim patlamıştı, mantar yama kullandılar.. sonrasında 80 - 90km aralığında direksiyonda titreme oluştu.. balans yapılmasına rağmen düzelmedi, en son o patlak lastiği arkaya aldık, arkadakileri öne.. titremeyi kesti düzeldi... yamanın ağırlığından kaynaklanıyormuş.. senin ön lastiklerine de daha önce yama yapmış olabilirler, bu durumu gözlemledin mi?

Baaaak! İşte bilgi paylaşımının güzelliği. Tecrübe farkı. Herhalde pek çok kimsenin aklına bu ihtimal gelmez

• Beğen
Reaksiyonlar: goku
Geri
Üst Alt