Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Titanbor. Hk.

titanbor dediğiniz ürünü ilk kez duydum pedal box diye bir ürün var aracın rampalarda hantallaşmasını ortadan kaldırıyor ve cekısı artırıyor aynı zamanda yakıt tasarufu saglıyor ...
%40 yakıt tasarufu saglayacagını sanmıyorum deli saçması bu degerler nerdeyse yarı yarıya tekabul edıyor bi depo benzınle bir araç 700km gidiyorsa o zımbırtıyı takınca daha fazla gidecegine şahsen inanmıyorum yapacagı tasaruf en fazla %3-5 arası olur

Titanbor dediğiniz bor içerikli motor yağı katkılarından olsa gerek diye tahmin ediyorum. Motorun yağ yakmasını engeller, yakıt tasarrufu sağlar diye muhtelif iddiaları! vardır. Şahsi görüşüm para tuzağıdır.

Bor katkıları yıpranmış motorlarda sürtünmeyi azalttığından yakıt tasarrufu sağlıyor ancak yüzde 40 filan değil. Benim eski aracım 200 bini devirdikten sonra bor koydum yağına uzun yola çıktım gidişteki rahatlama çok belirgindi ve normalde bir depo gazla 400 km giderken 450 ye yakın yol yapmıştım bu da yüzde 12.5 yapar tabi her araçta aynı etkiyi gösterir diye bir garanti yok.

Yapmayın arkadaşlar uyanık olun.

İlanların birinde diyor ki aynen kopyalıyorum:

"Titanbor yağı motorunuza koyduğunuzda oldukça etkili bir şekilde yakıt yakışını azaltıyor ve yaklaşık %40 oranında tasarruf sağlıyor. Titanborun 1 setini kullandığınızda aracınız 6 ay boyunca güçlü performans ve aynı miktarda yakıt tasarrufu sağlamaktadır."

Ürüne 150-200 lira da fiyat koymuşlar.

Bu mantıkla 6 ayda ortalama 7500 km yapan bir araç 100 km de ortalama 7-8 litre sarfiyat ile yaklaşık 2800-3000 liralık yakıt harcar
6 ayda %40 tasarruf da 1100-1300 TL yapar
150-200 liralık ürün bizim cebimize %40 tasarruf ile 1150 TL gibi bir katkıda bulunamaz.

Motor katkıları motordaki aşınmayı azaltacağından illaki bir miktar tasarrufu olur ama inanın bu ürüne
vereceğiniz paradan daha çok tasarruf yapamazsınız.

Valla ben bu tür olan hiçbir şeye inanmıyorum para tuzağı benim görüşüm hele ki ülkemizde
Normal motora bir ekleme ile tasaruf yada daha fazla km olabilir geliştirile bilen birşeydir

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yav biz daha LPG`yi kabullenememiş insanlarız Motorun anasını ağlatıyor diye de bu deli saçması ürünler de neymiş...

Geri
Üst Alt