• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Theissen: 'KERS avantajını abartmayın'

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Yaş
32
İsim
Yiğit
Nereden
İstanbul
Plaka
TM2556
BMW motorsporları direktörü Mario Theissen, Monza'da, KERS araçlarının, bazılarının korktuğu kadar büyük bir avantaj sahibi olmayacaklarını söyledi.

Monza'nın uzun düzlükleri, kinetik enerji geri dönüşüm sistemi kullanan pilotlara yardımcı olmak için çok uygun bir tasarım sunuyor. Bu yüzden McLaren, Ferrari ve Renault'nun özellikle de sıralamalarda, rakiplerine karşı önemli bir avantaj sağlayacağı tahmin ediliyor.

Fakat Theissen, Monza'da sert frenaj bölgelerinin azlığının, KERS'in avantajını sınırlandıracağını belirterek, "KERS düzlüklerde bir avantaja sebep olabilir, ancak tur içinde yeterli enerjiyi geri verebiliyorsanız bundan faydalanırsınız. Burada da, bunun zor olacağını düşünüyorum" dedi.

Theissen, "Monza'da yeterli sert frenaj bölgesi yok, o yüzden KERS araçlarının tam enerjiye sahip olamayacağını tahmin ediyorum. Dolayısıyla sistemin çok büyük bir fark yapacağını düşünmüyorum" ifadelerini kullandı.

Takımı, sezonun ilk yarışlarında KERS'den vazgeçerek agresif tasarıma yönelen Theissen, BMW Sauber'in Spa'daki güçlü performansını, İtalya'da da tekrarlayacağı konusunda iyimser olduğunu kaydetti.

TurkiyeF1.com
 
Üst Alt