Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Teyp Sorunu

ahmtvc

Kayıtlı Üye
arkadaşlar 2000 cordobamın teybi bu günlerde tamamen çalışmaz oldu. Önceden teyp üzerindeki TAPE, BAND, RDS,tuşları aktif durumdaydı şimdi hangisine basarsam basıyım ekranda "CHANGER" yazıyor ve değiştirmiyor. Ses ayar (On/Of) düğmesinden açıyorum 1 veya 5 saniye aralığında kendiliğinden kapanıyor, açıyorum kapanıyor. açma kapama düğmesi arızalı diye elektronikçiye gittim bir düğmede bir sıkıntı yok. Bir yerlerinde soğuk lehim falan olabilir diye söküp baktık bütün lehimleri tazeledik yine yok olmuyor. Yardımcı olabilecek birileri varmı acaba???

konuyla ilgili bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olacaktır. benim konu ile ilgili bilgim yok maalesef

elektrik akımını devre dışı bırakarak herhangi bir işlem yapıldımı yakın günlerde araca?

Ahmet hocam hiç başımıza gelmemiş maalesef... Zaten bu seri teybe sahip olan az kişiyiz...

Bu teyp için değil ama, bu tip garip arızalarda, teybin soketine giren şase bulunur, teybin dış aksamından araç şasesine bir kablo daha çekilir, bazen bu yol ile arıza giderilir.

Geri
Üst Alt