Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Tesla, Top Gear'i dava ediyor

• Konbuyu başlatan swotr
  • Başlangıç tarihi
S

swotr

Guest
Amerikan Tesla Motor, BBC nin Top Gear programını, 2 yıl önce yayınlanan programında, benzinli Lotus Elise ile aldatıcı yarış yaptırdığı için dava ediyor. Tesla, Roadster'in performansı ile ilgili yalan ve yanlış bilgi verdğini iddia ettiği Ingiliz yayıncıya karşı harekete geçtiğini ifade etti.

Lotus ve Tesla arasında yapılan Drag yarışında; dünyanın en hızlı elektrikli aracını (125mph) , yavaşlayarak, şarjının bittiğini göstererek garaja itildiğini göstermişti. Bölümde; sunucu Jeremy Clarkson 'Gerçek dünyada çalışmaması utanç verici' diye ifade etmişti.

Şirket; aracın kabiliyetininin, çalışanlarının da birinin gördüğü üzere, önceden yazılmış bir senaryo ile kötü temsil edildiğini söyledi. Bir dizi yanlış ifadeninde yeraldığını, örneğin aracın menzilinin 211 yerine 55 mil olarak söylenmesini örnek gösterdi.

...
Çoğunu çevirdim arkadaşlar :) orjinal haber linki
http://news.yahoo.com/s/nm/20110330/tc_nm/us_britain_topgear_tesla

evet dün gördüm bu haberi..
Top Gear'ın aşırı bi saygılınlığının olmasının yanında bi takım çevrelerce şikayet vs. aldı şu zamana kadar bi çok defa eleştirileri..bunun yanında Jeremy çok daha yüksek olması gereken farklar azsa atıyorum 2 araç arasında zaten eninde sonunda farkı daha az gösterme gibilerinden şeyleri yaptı..yapacak da..şarj olayında ise sürekli tam gaz gidildiğinde ben hiç sanmıyorum elektrikli bi arabanın 350km falan gidiceğini.. :)

evet dün gördüm bu haberi..
Top Gear'ın aşırı bi saygılınlığının olmasının yanında bi takım çevrelerce şikayet vs. aldı şu zamana kadar bi çok defa eleştirileri..bunun yanında Jeremy çok daha yüksek olması gereken farklar azsa atıyorum 2 araç arasında zaten eninde sonunda farkı daha az gösterme gibilerinden şeyleri yaptı..yapacak da..şarj olayında ise sürekli tam gaz gidildiğinde ben hiç sanmıyorum elektrikli bi arabanın 350km falan gidiceğini.. :)

ağa dan istesek denesek verir mi ki :D

bizim ahımız tutmuştur..bizi terörist gibi gösteren bir program cezasını da bulacaktır..

bizim bir huyumuz vardır unutumuyoruz unutmayız da...bi anda soğudum çok keyif alarak izlediğim programdan ...şimdi ne zaman görsem aklıma geliyor sövüyorum

bende aynı abi izlemiyorum o şerefsizleri türk düşmanı adi..........

saygınlığı kazanmış ancak bokunu çıkarmış bir program buda bi gerçek ama sebebi Türkiye yorumlarından çok araç testlerinin adil yapılmaması ve bu saygınlığın kötü nniyetle kullanılması gösterilebilir..... Türkiye için yaptıkları yorumlar zaten bu saygınlığa ne kadar kendini kaptırdıklarını ve şımardıklarını gözler önüne seriyor...

Geri
Üst Alt