Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Termostat

masmavi

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba,

Biraz çekinerek bu yeni konuyu açıyorum ama forumda sorunumla tam olarak alakalı bir konu bulamadım. Sanırım Leon FR'da bu sorunu ilk tecrübe eden de ben oluyorum.

Aracı ilk aldığım gün yeni üyeler forumunda açtığım konuda koku sorunundan bahsetmiştim, açıkçası çok da üstünde durmamıştım. Yalnız bugün farkettim ki, maalesef aracın klimatroniği arızalı. Şöför tarafının termostatı bozuk. Aracı resmen yolcu koltuğunda sürerek geldim (ee İstanbul'da şu anda deli gibi yağmur) çünkü sağ taraf sıcak üflerken ön cama, sol taraf komple soğuk çalışıyor. Ne yaparsam yapayım, SYNC modunda ikisini de eşleyeyim, klimayı açıp kapatayım (ki sorun tam olarak klima ile alakalı değil bence) sol taraf sürekli en soğukta üflüyor. Takılı kalmış öyle...

Şimdi, bu noktada yapılacaklar nelerdir? Sizin önerileriniz nelerdir? Servis bu soruna bir çözüm getirse de sonradan tekrar eder mi diye bir korku var içimde. Açıkçası bu işlerin biraz şans olduğunun farkında olmakla birlikte, sıfır araç seçimini yaparken bu tarz sorunları hiç kafaya takmamaktı amacım. Fakat, her ne kadar üzerine titresek de, başımıza geleceği varsa geliyor demek ki... Ne yapalım..

yolda giderken mi yapıyor yoksa dururken demi aynı

Hemen Tespit ettiğiniz sorunu servise gösterin ve sizi geçiştirmelerine izin vermeyin onarımdan sonrada çok dikkat edin en ufak sıkıntıda problem tamamen çözülene kadar üzerine gidin sonuçta garantili araç :eek:key:

evet garanti var nasıl olsa hemen değiştirirler eğer arızalı bir parça varsa merak etmeyin

Kafanızda büyütmeyin araç garantili gidin ve değiştirin. Ama uyarmak isterim onlar değiştirmemek için ellerinden geleni yapacaklardır. Geçmiş olsun

Direk servis ve çözümün cevabını burada paylaşman yapman gereken tek şey bence bu :)

Sağolun arkadaşlar, ben de öyle düşündüm. Bugün firmayı aradım ve pazartesi ilk iş servise gidecek araç. Eğer servis beni ikna edemezse bir haftalık süre dolmadığı için malın muadili (sıfır başka bir araç) üzerine direteceğim. Servisten sonra bilgilendiririm...

Arkadaşlar olay termostatla ilgili değilmiş. Sağolsun Maslak Doğuş Oto'daki Serkan Bey konuyla çok ilgilendi, buradan ona da sonsuz teşekkürler...
İki tane valf kapakçığı varmış klimatroniklerde soğuk havayı ve motordan gelen sıcak havayı ayıran. Bunlardan sağdaki sorunsuz çalışırken soldakini kontrol eden potansiyometre görevini tam yapamıyor anlaşılan. Daha önce de hiç karşılaşmadıkları bir durum (normalde senkronize çalışamama durumları oluyormuş ve bu cihazla araca hiç müdahale edilmeden çözülüyormuş), o da bana denk gelmiş :) Böyle bir sorunla karşılaşırsanız eğer bilginiz olması açısından...

Geri
Üst Alt