Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

tepkisizlik !

Valla Onur bujilerin durumu cihazla anlaşılmaz onu hemen söyleyeyim. Bahse konu sıkıntın benim dilim döndüğünce söyleyeceğim kadarı ile buji, benzin filtresi ve kalitesiz yakıt diyerek tarif edebilirim. Bunları bir eledikten sonra ki aslında en başta diagnosta bir check up iyi olur ama hani yapamazsan diye söylüyorum bunları bir elemekte fayda var.

birde enjektörlerinin temizliğine baktırırmısın

Onur bence kesinlikle ateşlemede bi sıkıntı var..

kalitesiz yakıt allahın emride ! buji ve benzin filtresi aklımda Mert abi :) diagnos nedir abi ??? araba 151bin'de km den oluşan bi yıpranmışlık diyeyim artık,ordan bi verimsizlik olurmu abi ... bide dyno da arabanın gerçek verilerini şuanki verilerini bilhassa görmek istiyorum ... hava filtresi benim tepkisiz olan arabamı biraz canlandırır mı peki ???

ayrıca arkadaşın mitsubishi colt'u vardı , onla denedim yürüdük beraber roll değildi ama roll gibi denilebilir ben arkadaydım,3'ü bitirmeden 4. yaptım , 4'ü bitirmeden 5.vitese attım arkadaşım çok gerideydi ... 1.3 95 ps ayrıca colt arkadaşımınki ... hani dediğim gibi devir aralığım bu sorunlarım yaşanırken 2000-3000 devir aralığında oluyorum ! ! ! ama liste yapacak olursam galiba ;
1-buji
2-benzin filtresi
3-daha kaliteli yakıt kullanımı gibi galiba ...

---------- Post added at 11:03 ---------- Previous post was at 10:58 ----------

mert abi; bujileri usta çıkartıp sorun yok demişti ! pc ile alakası yok yani durumun :)

Anladım Onur o zaman buji kısmını eledik. Hava filtresi olarak açık hava filtre tercihi yapılırsa elbette ki yanma odasına ulaşacak hava zengin olacağından bu zengin havayı benzinle orantılamak için fazla benzin geleceğinden patlama eğerisi yüksek noktaya ulaşacağından sanırım bir miktar performans alırsın lakin bunun yanında da benzin ortalaman yükselecektir. bunun yanında açık hava filtre uygulaması sitede bir çok arkadaşın uyguladığı bir şey olduğu için bizzat onların kullanışı ile tespit ettim tahrik edici ses nedeni ile vites değiştirme aralıklarındaki devirlenme oranı muhakkak yükseleceğinden bu benzin zamlarından sonra aracından soğuma ihtimalinde yükselecektir çok yaktığı için :) Bunun yanında diganos dediğim yetkili servislerde bulunan ve araçlarınızdaki arıza, performans gibi şeylerin kontrolonü yapan test cihazı. Yani enjektörün püsrküttüğü yakıt miktarından tutta ateşleme zamanlarının doğru olup olmadığını ölçebilen tam teşekküllü kontrol cihazı

ooo abi tmm diagnos kesin olucak tamam aldım mesajı ben senden ;) ... hava filtresinin sese etkisi olmayan versiyonu varmı bildiğin peki :) yada şöle bi uygulama yapim abi ... normal bi boru alıp direk hava filtresinin ön boşluk kısmına ulaştırayım ... böylece ses sorunum ortadan kalkar diye umuyorum ! ... yada olmadı kendimi tutup filtreyi aldıktan sonra gaza pek davranmamak olucak :) ... lpg taktıracam Mert abi,sıralı-sırasız ne önerirsin ???

boru da olsa sesi yine değişir.. :)

Eğer aracın karbüratörlü ise sıralı lpg olmaz. Gerek yok zaten.93 modelse karbüratörlü muhtemelen.

bildiğim kadarıyla golf 2 deki kullanılan 1.8 ünite :) 1781 cc .... galiba hatta EFI die bazı araçların ön kapı kısmında yazıyor . benim araçta galiba EFI ... 90 ps olması lazım ! ama ustaya sorduk sırasız olur dedi ! anlamadım bende !

Geri
Üst Alt