Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Telefon Santralleri Hakkında Bilgi Lazım

Dostlar iş yerime santral bağlatmayı düşünüyorum. İstediğim özellikleri sıralıyorum bunları yapabilirmiyim ve hangi tür en ucuz santrali alırız.

- İş yerimde 4 tane telefon kullanılacak.
- Tek yada çift hat giriş olabilir

1- Arama geldiğinde iş yerindeki sekreterimiz herhangi bir telefona aktardığında müzik çalsa yada tone uyarı verse istiyorum.
2- Eğer telefon görüşmesi varsa 2. gelen çağrıyı kabul edebilirmi? yani telefon meşgul vermesin istesek.
3- Dışarıdan gelen çağrıları sekreter açmasa istenilen bir iç hatta yönlendirilmesini istiyorum. Örnek o anda sekreterimiz müsait olmadığından açamaz ise diğer kişiler baksın telefona.
4- Sekreterimiz diyelim ki bana aktardı telefonu ama ben yerimde yokum tekrar sekretere telefonun geri dönmesini istiyorum.
5- Örnek verelim tel çalıyor aynı bürodayız baktım telefon bana geliyor açmadan sekreter dediki telefon sana bende o sekreterin telefonu açmadan gelen çağrıyı kendi hattıma aktarabilirmiyim bu özellikle olmasını istiyorum.

Bunlar aşadağıda linkini verdiğim santral işimi görürmü ?

Karel MS26S 2/6 Kapasite

Serbay 2. ve 5. madde de istediğin özellikte bi santral yok piyasada henüz çünkü bir hat sadece bir çağrıya cevap verebilir ve eğer santral dış aramayı cevaplamazsa diğer telefon yetkisiz olduğu için zaten cevaplayamayacaktır.. Onun dışındaki tüm isteklerine cevap verir senin almayı düşündüğün MS2/6 fakat daha detaylı bişey istersen yani mehmetin önerdiği santral gibi mesela santrale bağlı tüm telefonlrın yetkileriylede oynayabilir değişiklik yapabilirsin, örneğin bir telefonu dış aramaya kapatabilir yada santrale kapatabilirsin dış aramalarda o telefona belli bir zaman dilimi bie tanıyabilirsin vs vs..

Serbay 2. ve 5. madde de istediğin özellikte bi santral yok piyasada henüz çünkü bir hat sadece bir çağrıya cevap verebilir ve eğer santral dış aramayı cevaplamazsa diğer telefon yetkisiz olduğu için zaten cevaplayamayacaktır.. Onun dışındaki tüm isteklerine cevap verir senin almayı düşündüğün MS2/6 fakat daha detaylı bişey istersen yani mehmetin önerdiği santral gibi mesela santrale bağlı tüm telefonlrın yetkileriylede oynayabilir değişiklik yapabilirsin, örneğin bir telefonu dış aramaya kapatabilir yada santrale kapatabilirsin dış aramalarda o telefona belli bir zaman dilimi bie tanıyabilirsin vs vs..

2. numaradaki pbx ile yapılabiliyor.5. numaradaki ise santral telefonu ile mevcut olur yada daha gelişmiş santrallerde dijital telefonlar ile olabilir.

peki abi bu ürünlerde dışardan çağrı geldiğinde ilk başta otomatik sekreter kaydına alma özelliği varmı.. Dahili numarayı biliyorsanız lütfen tuşlayınız, bilmiyorsanız operatöre bağlanmak için 0 ı tuşlayınız gibi ?

peki abi bu ürünlerde dışardan çağrı geldiğinde ilk başta otomatik sekreter kaydına alma özelliği varmı.. Dahili numarayı biliyorsanız lütfen tuşlayınız, bilmiyorsanız operatöre bağlanmak için 0 ı tuşlayınız gibi ?

Bu santrallerde robot eklenebiliyor.Santralin kendisinde bulunmuyor ama dışarıdan ücret ödeyerek yaptırabiliyorsun.

yardımlarınız için teşekkürler, bi abi geitiriyor yarın tüm söylediğim ihtiyaclarımı karşılayacağını söyledi karşılamazsa geri vereceğim öyle anlaştık bakalım..

Avaya yeni çagrı merkezlerimizden bir tanesinde kullanılıyor ama daha haşır neşir olmadım.Benim ilgilendiğim santral Sıemens Hıcom 350E ve yaklaşık 350 dıjıtal 1300 adet analog PRı vs ıvırı zıvırı dolu....

siemenslerle ilgili pek bir bilgi sahibi değilim ama ip base santrallerde çağrı merkezi olarak avaya acm müthis bir cihaz ve avaya sistemin kodlarını paylaştığı için firmaların isteklerini göre özel tool ve programlar yazılabiliyor. Madem meslektaş sayılırız daha çok bilgi paylaşımında bulunabiliriz :)

siemenslerle ilgili pek bir bilgi sahibi değilim ama ip base santrallerde çağrı merkezi olarak avaya acm müthis bir cihaz ve avaya sistemin kodlarını paylaştığı için firmaların isteklerini göre özel tool ve programlar yazılabiliyor. Madem meslektaş sayılırız daha çok bilgi paylaşımında bulunabiliriz :)

Her zaman için neden olmasın.:)Ben esas olarak elektrik teknikeri ve otomasyon sistemleri ile ilgileniyorum.Şu an çalıştıgım şirketin aynı zamanda telekomünikasyon işlerine bakıyorum.

Geri
Üst Alt