Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Telefon kayıdı için pasaport!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Pascal

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar yurtdışı telefon kayıdı için son 1 ay içinde çıkış- giriş yapmış pasaport bulmam lazım.

Yardımcı olabilecek arkadaşlar mesaj atsın lütfen

Pasaport kaydı mı gerekli illa ozan vizesiz giriş çıkış yeterli oluyorsa TC mi göndereyim ;)

Pasaport kaydı mı gerekli illa ozan vizesiz giriş çıkış yeterli oluyorsa TC mi göndereyim ;)

Valla Selçuk vize yada vizesiz farketmiyor. Sadece son 1 ay içinde Türkiye' ye yurtdışından giriş yapmış olmak gerekiyor.

Tc yollamakla olmuyor Selçuk abi..seninde bulunman gerekiyor orda

Üç gün önce yürürlüğe giren Yeni Kanuna göre, sadece bir ay içinde yurda girmiş pasaport bulmak yetmiyor.
Pasaport sahibi, Vergi Dairesine gidecek. Cihazın İMEİ numarasının ve T.C no sunun da üzerinde yazılı olduğu ; 100 tl ödeme ile alacağı makbuzla birlikte Abone merkezine başvuracak ve cihaz Pasaporta işlenmiş olacak.

Gelelim ben bu detayları nereden biliyorum;

Yutdışından 15 gün önce Galaksi S II geldi bana, ancak yazlıkta idim işletemedim, Bir arkadaş geldi Yurtdışından Pazartesi günü işleteceğim. Abone merkezi sahibi arkadaşıma söylediğimde acı gerçekle yüzleştim.:) Pazartesi günü 100 l. ile vedalaşacağım galiba. Bilseydim Kanunun değişeceğini Yazlığa gitmeden işletirdim, Parayı Ödemeden yırtardım, Hayırlısı olsun...

Başka bir yol bilen arkadaş varsa söylesin:)

Bu arada Glaksi S II yi satacağım. Kutusunda pili takılmamış, Pasaporta işleteceğim ve satacağım. İlgilenen arkadaş olursa değerlendiririz...

Üç gün önce yürürlüğe giren Yeni Kanuna göre, sadece bir ay içinde yurda girmiş pasaport bulmak yetmiyor.
Pasaport sahibi, Vergi Dairesine gidecek. Cihazın İMEİ numarasının ve T.C no sunun da üzerinde yazılı olduğu ; 100 tl ödeme ile alacağı makbuzla birlikte Abone merkezine başvuracak ve cihaz Pasaporta işlenmiş olacak.

Gelelim ben bu detayları nereden biliyorum;

Yutdışından 15 gün önce Galaksi S II geldi bana, ancak yazlıkta idim işletemedim, Bir arkadaş geldi Yurtdışından Pazartesi günü işleteceğim. Abone merkezi sahibi arkadaşıma söylediğimde acı gerçekle yüzleştim.:) Pazartesi günü 100 l. ile vedalaşacağım galiba. Bilseydim Kanunun değişeceğini Yazlığa gitmeden işletirdim, Parayı Ödemeden yırtardım, Hayırlısı olsun...

Başka bir yol bilen arkadaş varsa söylesin:)

Bu arada Glaksi S II yi satacağım. Kutusunda pili takılmamış, Pasaporta işleteceğim ve satacağım. İlgilenen arkadaş olursa değerlendiririz...
nerden nasıl wergi alacağımızı şaşırır olduk iyice. Allah sonumuzu hayır etsin

ozan abi bu işin ticaretiyle uğraşanlar var ben ıphone 4 kayıt yaptırdım geçen ay 100tl verdim birinin pasaportuna kaydettiler pasaportkaydi diye google a arattır bulursun birsürü adam var bu işi yapan imei yolluyosun onlar kaydı yaptırıyor sen parayı tel açılınca yolluyosun yada imei sorgulayıp yolluyosun

ozan abi bu işin ticaretiyle uğraşanlar var ben ıphone 4 kayıt yaptırdım geçen ay 100tl verdim birinin pasaportuna kaydettiler pasaportkaydi diye google a arattır bulursun birsürü adam var bu işi yapan imei yolluyosun onlar kaydı yaptırıyor sen parayı tel açılınca yolluyosun yada imei sorgulayıp yolluyosun

Görkem kıllandırmak gibi olmasın ama bizim de şirket için aldığımız iphone ve ipadlere aynen o şekilde kayıt yaptık. 6 ay sonra hepsi kapandı. Yeni bir sektör olmuş bu resmen. Bir şekilde telefonu kayıt ettiriyorlar ama 6 ay sonra ilgili kurumlar yasal yollarsa yapılmadığını anlıyor veya eksik belge sebebiyle kullanıma tekrar kapatıyorlar

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Buarada pasaporta gerek kalmadı. Konu kilitlenebilir uygun görülürse

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt