Teknik destek lazım.. | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Teknik destek lazım..

karapale

Kayıtlı Üye
Aracım 2.0 tfsi,, ben aracımı çalıştırırken herzaman frene basarak öalıştırırım bu ara frene basarak çalıştırdığımda frenin geri tepmesi ile karşı karşıyayım.. Resmen ayağımı geri atıyor tak tak diye.. Debriyaj ve gazda da aynı şeyler oluyor ses geliyor resmen.. Servise götürücem en kısa zamanda ama nedenini ve sizin tecrübelerinizide öğrenmiş olayım..

Sent from my iPhone using Tapatalk

karapale

Kayıtlı Üye
Sıcak soğuk farketmiyor.. Baskı balata iyi durumda, performanstada bir düşüş yok.. Frene basarak çalıştırmak otomatikten kalan alışkanlık..

KAPTAN

Forumdan Uzaklaştırıldı
benim düşüncemdir yazdıklarım daha önce yapıyormuydu ?
belki frene basılıyken geri tepmesinin sebebi sizin uyguladığınız basıncı motorun geri basmasıdır ama gaz ve debriyaj için aynı şeyi söyleyemecğim

karapale

Kayıtlı Üye
benim düşüncemdir yazdıklarım daha önce yapıyormuydu ?
belki frene basılıyken geri tepmesinin sebebi sizin uyguladığınız basıncı motorun geri basmasıdır ama gaz ve debriyaj için aynı şeyi söyleyemecğim
Yılmaz abi fren gaz debriyaj aynı hidroliği kullanıyor.. Acaba hidrolik mi bitti?? Yarın anlıycaz neyin ne olduğunu? Sanki parçalar yerinden çıkmışta sürtüyormuş gibi?

KAPTAN

Forumdan Uzaklaştırıldı
belki hidrolik eksilmiş olabilir fren ve debriyaj ama gaz pedalı tamamen elektronik

karapale

Kayıtlı Üye
Hiç aklıma gelmeyecek birşeymiş.. Motor kulağı yerinden çıkmış,, uzun civatalar triger kayışına sürtüyormuş bu yüzden de debriyaj fren ve gazda bu sorunlar oluyormuş.. Araba serviste anlıycanız çok saçma ama olay bu..

memet_one

VİP Üye
Administrator
Hiç aklıma gelmeyecek birşeymiş.. Motor kulağı yerinden çıkmış,, uzun civatalar triger kayışına sürtüyormuş bu yüzden de debriyaj fren ve gazda bu sorunlar oluyormuş.. Araba serviste anlıycanız çok saçma ama olay bu..

Kıvanç biraz önce keleşlerdeydim aracını gördüm baktım hatta geçmiş olsun triger kayışına zarar vermemiş