Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Teker bölgesinde Paslanma sorunu

jant kolu değilde iç bölümdeki paslanma bende de var normal midir ki bu, servise soracaktım bende bu aralar ?

2 ay kadar oldu aracımı 0 km aldığım gündede vardı şimdiede var geçmiyor o paslanma bendede aynı.

diskleri tutan metalden bahsediyosan bence fren tozu değil, pas gibi duruyor.
bence en mantıklısı sprey boyayla boyamak:eek:key:

Hafta sonu zımpara vernik uygulaması yapmayı düşünüyorum sanırım uzun bi süre paslanmasını etkiler sprey vernik yaptıktan snra :) hafta sonu yag çöz, kir çöz, pas çöz ne varsa alıp gelip deniyecem artık :)

3M in pas sökücü spreyi var..Sık sorun hallolur...

zımpara tuzruhu vs.değilde törpü ile daha net sonuç alınır arkadaşlar o kadar bilindik marka sprey falan boş şeyler

bende de aynı sorun var biraz araştırdım sprey tarzı ürünler fren tutmasında sorunlara neden oluyor diyorlar.aracı kullanıp fren yaptıkça geçer deniliyor. benim araç yatmıyor her gün kullanıyorum ama hala paslar duruyor ne yapacağımı bende bilmiyorum açıkçası...

Gayet doğal bişi.olmasa sıkıntı var demektir:)
Jant yada motor parlatıcı spreyler var. önce yıka, spreyi sık köpüklü yıkama yap çıkar.bu işlemlerden sonra çıkmazsa bi bezle ovala anında çıkar.kolay gelsin.

Öncelikle normal bir olay, bende de oldu, çoğu araçta olur. Hatta sadece jant göbeğinde (senin bahsettiğin parça) değil, balata kapağı (fren balatasının üzerini örten parça) ve disk ardındaki çemberde de (diskin arkasında diskten daha büyük ve arkadaki bağlantıları koruyan ince bir çember) olur.

Birinci çözüm: Herkesin dediği gibi jantı sökersin, yağ/pas çözücülerle bir güzel temizlersin.
İkinci çözüm: Bu benim uyguladığım çözüm. Balata kapağını, disk ardındaki korumayı ve jant göbeğini aracının rengine uygun renkte, yüksek ısıya dayanıklı, paslanmaya karşı koruyucu, kaliteli bir boya ile boyarsın. Apaçi renkleri gibi olmasın tabi... yani beyaz arabaya yeşil falan yapma. Artık zevkine kalmış. Bir de eli marifetli birinin titiz çalışması gerekiyor. Komple çamurluk, disk ve etrafının güzelce izole edilmesi gerekiyor boyadan önce. Biraz uğraştırıyor ama bunun gibi kötü görünümden kesinlikle kurtulursun.

Boyamak biraz zahmetli olacak galiba yarın sabah erkenden bu işle uğraşıcam bir adet fırça cif yağçöz fln filan :D

Geri
Üst Alt