Teker bölgesinde Paslanma sorunu | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Teker bölgesinde Paslanma sorunu

goretek

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar eklemiş olduğum resimdeki bölümün isminin ne olduğunu bilmiyorum konu başlığı biraz garip gelebilir kusuruma bakmayın artık :)
Aracımda , Resimde de görüldüğü gibi teker bolgesinde paslanma kararma var bu durumu nasıl çözümleyebiliriz? boyatayımmı yoksa tekeri söküp zımparalayıp bi vernik falan mı vurayım mı ? ne yapsam iyi olur sizce ? ve böyle bi durumla karşılaşan arkadaşlarımız mutlaka vardır sizler nasıl bir uygulama yaptınız merak ettim ?

Ekli dosyalar

RedLine

Kayıtlı Üye
hiç bişi yapmana gerek yok. o olur çokda normaldir:eek:key:

kfy

Administrator
fren tozu.. oto marketlerde bunun için sprey vs.tarzı ürünler var kullanırsan yine eskisi gibi parlak olur jantların

RedLine

Kayıtlı Üye
sonax ın sprey ürünleri war cezmi abinin dediği gibi marketlerde satılıyo 15 tl ciwarı bişey

Çöllü

Forumdan Uzaklaştırıldı
Al bir litre benzin yumuşak bezle şöyle güzelce sil bişeyciği kalmaz eski haline döner ;)

habildinar

Kayıtlı Üye
bende de var, arabayı yıkatınca biraz azalıyor. sorun değil bence... :)

galiiip

Kayıtlı Üye
balata tozu zıvt lekesı gıbı sankı gazyagı etkılı olabılır yada sole guzel bır oto kuaforde bununla ılgılı urunler vardır.

erkani

Forumdan Uzaklaştırıldı
kesin çözümünü söylüyorum ama tehlikeli bir iş haberiniz olsun jantı yakabilirsiniz.tuz ruhu döküyorsunuz hafiften sonra köpüklü süngerle iyice siliyorsunuz sıfırı nasılsa aynen öyle oluyor.bende profesyonel jant lastik işi yapan bir adamdan gördüm hayret ettim.yine söylüyorum fazla dökerseniz yada üzerinde beklerse direk yanıyor jantın boyası bilginize :)

goretek

Kayıtlı Üye
yağ çöz falan döksek sonra üzerine sprey vernik yapsak bi zararı olur mu ki ? hafta sonu deneyip sizinle paylaşayım ben bu durumu :)