Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Tek teker havada dönüyorum ????

ben yeni geldiğim için yeni okudum..tabi konu daha önceden açılmış..ama genede düşüncemi yazmak istedim..
aynı olayı hala yapabiliyor musun..arkadaşlarının aracını o pozisyona getirdiğinde onlarda havada kalıyor mu?
diğer yandan yarışlarda araçların iki teker yada 3 teker üzerinde kalması hızlarının yüksekliğinden ağırlık merkezi viraj'ın yönüne göre kayar buna hız ver rüzgar etki eder..
ama duran aracın havada kalması ve senin içinden inmen ve böylece ön taraftaki ağırlığı da yok etmen ve hala arabanın havada kalması..
resimlere bakınca giriş açında yüzsek hızda normal düşük hızda da kalkıp inmesi gerekir..bende şaştım..

vallahi bugün yada en geç yarın yay siparişi vereceğim 3,5cm olanından alacağım jant ve lastikte yenileceğim bilmiyorum tekrar aynısını yapacakmı? O zamanlar 1 ay kullanıp jantları yayları söküp orjinallere dönmüştüm rahatsız olunca..

her zaman orjınalin yerini hiçbirşey tutmaz derim işte kanıtı takılan butur aksesuarlar aracın tamamen yapılış ilkelerine ters geldiğini gösteren bir durum.

yaylarınla tekerinin havada kalmasını hiçbi alakası yok serbay..yay üstüne bastığın zaman farklılık yaratır.teker boşta kaldığında amortisör ün lastiği iter yay değil..bence senin amortisör ün çalışmıyor olabilir.amortisör ün yamulmuşsa aşağı yukarı hareketini tam yapmıyo olabilir.jant çamurluk arasına bakıyorum resimde bi anormallik var.normalde arabayı yukarı kaldırdığında lastikler çamurluktan30 cm kadar ayrılıyor.sen amortisörlerini kontrol ettir bence..

jant çamurluk arası mesafenin resimdeki gibi olması lazım.senin resimle kıyaslarsan bi sorun varsa ki olduğu belli sorun yay la alakalı değil amortisörle alakalıdır..
bu arada bende 5 cm eibach yay kullanıyorum..
tyutrrtyyyt.png

aslında bende saplantı arabayı almadan önce eğilip altına bakmak, nasıl olduysa bunun altına eğilip bakmadım aldıktan sonra baktım..gene tama hatırlamıyorum şimdi..konuya nerden girdim..bundan önce eski model bir bmw'm vardı arkalarda bağımsızdı yani salıncaklı idi her teker bağımsız hareket ediyordu birbirine bağlayan viraj demiri vardı onun dışında bağımsız hareket ettiği için böyle durumlarda yerin şeklini alıyordu...seatlarda bu durum söz konusu mu bilmiyorum..demek istediğim düz dingil tarzı ise ne kadar esneme payı vardır ve kendini ne kadar bırakır..ama mesele 5cm lik yay değildir..çünkü 4 tekere de takıldığı için oran yaptın....dönüşte o havada kalan teker kendini askıya alınmış gibi salmalı idi..yukarıda Bilal beyin eklediği resimdeki gibi....yaylara takılmayın bence..garaja girişteki eğim aynı zamanda sola doğru da eğimli mi..çünkü senin araç sol'a çok basmış..ama genede uzaktan resimlere bakarak CSI lık yapmaya çalışıyorum..eğim yoksa sağ arkaya bir baktır.

aslında bende saplantı arabayı almadan önce eğilip altına bakmak, nasıl olduysa bunun altına eğilip bakmadım aldıktan sonra baktım..gene tama hatırlamıyorum şimdi..konuya nerden girdim..bundan önce eski model bir bmw'm vardı arkalarda bağımsızdı yani salıncaklı idi her teker bağımsız hareket ediyordu birbirine bağlayan viraj demiri vardı onun dışında bağımsız hareket ettiği için böyle durumlarda yerin şeklini alıyordu...seatlarda bu durum söz konusu mu bilmiyorum..demek istediğim düz dingil tarzı ise ne kadar esneme payı vardır ve kendini ne kadar bırakır..ama mesele 5cm lik yay değildir..çünkü 4 tekere de takıldığı için oran yaptın....dönüşte o havada kalan teker kendini askıya alınmış gibi salmalı idi..yukarıda Bilal beyin eklediği resimdeki gibi....yaylara takılmayın bence..garaja girişteki eğim aynı zamanda sola doğru da eğimli mi..çünkü senin araç sol'a çok basmış..ama genede uzaktan resimlere bakarak CSI lık yapmaya çalışıyorum..eğim yoksa sağ arkaya bir baktır.
leonlarda da amortisörler birbirinden bağımsızdır..

amortisörlere baktıracağım cuma günü not aldım servisten randevuza aldım hem bakım yaptıracağım

baktırcak bişi yok ki Serbay abi.. :)
gayet normal bi durum..

Geri
Üst Alt