Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Tecrübeli babalar!!! Çocuk oto koltuğu için yardım lütfen

Konu, 'Sohbet' kısmında Ali tarafından paylaşıldı.

1. Ali

Ali SCW Üyesi

1.661
    366
    83
    Arkadaşlar ikizlerim artık 5 aylık.. yakında oturabilecekler inşallah.. ve bende bayram için memlekete gittiğimde koltuk işini halletmek istiyorum. birçok ürün için ikizler düşünülmüş fakat ikiz çocuk oto koltuğu yok.. ve bazı problemler ortaya çıkıyor.. lütfen tecrübeli arkadaşlar bir el atsın..

1- Öncelikle 0-18 kg aralığında ürün almayı düşünüyorum, kullanışlı mıdır?..
    2- 2004 model toledo da isofix var mıdır? sanırım yok.isofix olmayınca kemere mi takılıyor bu koltuklar.
    3- En büyük sorun şu: ben iki koltuğu yan yana bağlamayı düşünüyorum. birini cam kenarına birini ortaya. bunu başarabilir miyim? çünkü eşimin bebeklerin yanına oturması gerekiyor. cam kenarlarına koyduğum taktirde bu çok zor olacak. Bu problem yüzünden netten sipariş vermeye korkuyorum.. belki değişik bağlananları vardır ve yanlış bir şey getirtirim diye.

Yardımlarınızı bekliyorum..Özellikle 3. problem canımı sıkıyor biraz. Birkaç arkadaşa sordum. olmaz büyük ihtimal dedi..

2. mevlut911

mevlut911 SCW Üyesi

1.528
    372
    83
    isofix aslında güzel bişey ama yokluğuda çok büyük kayıp değil.. toledolarda maalesef yok
    çocuk koltuklarını normal kemerle sabitleyebılıyosun.. kemer geçirme yerleri var hem sırttan alta iniyor hemde ön kısımdan kavrıyor..

bizim orta bölümde kemer var istediğin gibi yerleştirebilirsin yalnız benım bu zamana kadar gördüğüm ikiz
    bebeklerin hepside cam kenarlarındaydı orta kısım boştu..

hem yengenin uç tarafta kalan çocuğa uzanması sorun olur cam kenarları ideal bence

Bunu beğendi. Ali bunu beğendi.
  3. Ali

Ali SCW Üyesi

1.661
    366
    83
    verdiğin bilgiler için sağol mevlütüm.. ama cam kenarlarına koyarsak ortası baya daralır gibi geliyor..girip çıkarken çok zor olmaz mı..ben hiç görmedim zaten..senin gördüğün demek cam kenarlarındaydı..nette araştırdım biraz, birşey bulamadım.. biraz büyüseler sorun olmaz gibi ama ilk etapta anneleri yanlarında olsa iyi olacak gibi

4. kamikaze

kamikaze SCW Üyesi

1.910
    251
    83
    ikiz koltuk yok, zira bağlanyacak kemerin bir ucu yukarıda olmalı, yani her iki koltuk ta cam kenarlarında olacak, anne ortada oturacak. Zaten 1 yaşa kadar ana kucağı denende oturacaklar, aynı zamanda pusete takıp çıkabilenlerden

5. mevlut911

mevlut911 SCW Üyesi

1.528
    372
    83
    ayrıca belirtmemde fayda var ısofıxli koltuklar çok pahalı.. bunun nedeni ise
    isofıx kemerleri için ayrıca yuvaları var ve ayrıca arka bölümde bizim ayaklarımı bıraktığımız yere
    sert bir demirle sabitlenebiliyor..
    bu sektörün önde gelen markaları chicco - kraft - römer - mclaren - concord bu beş marka çok kaliteli ve haliyle pahalı
    orta seviyenin bir üstünde koala var bunlar kadar olmasada kalitelidir..

ama bana sorarsan abartmamak lazım orta halli bişeyler al sonuçta bunu çok fazla kullanmayacaklar ve 2 tane alıcaksın
    heralde çocuklar hergün seyahat etmiyor fazla abartma bence..
    bu grupta baby max var kraft üretiyor alt markası kalitelidir ve fiyatıda uygun

internet üzerinden almayı düşünüyosan gittigidiyor da fiyatlar uygun ikinci ellerde var ( adı ikinci el ama hiç kullanılmamış olanlarda var )
    bunun dışında sevibebe ye bakabilirsin ama internet sayfası çok gelişmiş değil fiyatları uygun
    hepsiburada olabilir taffy baby olabilir ama taffy baby fiyatları herzaman 20-30 lira pahalı oluyor

6. Ali

Ali SCW Üyesi

1.661
    366
    83
    abi puset almadık ilk 6 ay idare edelim diye ..zaten şimdilik sadece hastanaye kontrollere gidip geliyoruz şehir içi.. bu 0-18kg olanlar için 6 ay ve sonrası yazıyor.. ..ben pusetleri 0-6 aylık kullanılıyor diye biliyorum..direk oto koltuğu alsak işimizi görmez mi..masraflar çifter çifter gidiyor :) ama çocuklarımın hayatından önemli değil tabikide.. olmadı onuda alalım bari

Bunu beğendi. fnasif bunu beğendi.
  7. mevlut911

mevlut911 SCW Üyesi

1.528
    372
    83
    o koltuklar normal bir insanın kapladığı alan kadar yer kaplamıyor ikisinide yanlara bırakırsan ortada baya bir yer kalır
    ısofixle sabitleyecek olsaydın anne için inip binmek eziyet olurdu çünkü çok teferruatlı
    ama sen normal emniyet kemeriyle sabitleyeceksin anne bineceği sırada emniyet kemerini yuvasından çıkartırsın olur biter
    hem böyle daha pratik olur ayrıca sana bir alternatif linki vereyım ben

BABY MAX V3 VELLA 0-18 KG OTO KOLTUĞU GittiGidiyor.com'da #45901537

8. Ali

Ali SCW Üyesi

1.661
    366
    83
    eyvallah mevlüt yardımların için...linki sık kullanımlara ekledim..bu arada darısı başına diyelim inşallah :)..sağol, varol

9. mevlut911

mevlut911 SCW Üyesi

1.528
    372
    83
    rica ederim ne demek :)) bizimde 2 ayımız kaldı ben geçen yıldan tecrübeliyim baya araştırma yapmıştım
    bugünde ufak tefek bıseyler aldık yıne aynı dert bende de var asgari şartlarda bu işi kapatmaya çalışıyorum
    bu oto koltuk işi kullan at olacak yada kullandıktan sonra bir dosta gidecek

10. Ali

Ali SCW Üyesi

1.661
    366
    83
    kardeşim bizim tek çocuk olsaydı ben hepsi birarada setlerden alacaktım..bu puset,oto koltuğu,çocuk arabası hepsi takım oluyor.. puseti çocuk arabasına bir tıkla takıyorsun felan..ama allah iki tane melek gibi kız bağışlayınca benim planlar değişti:).. sen onlardan bak istersen, daha kullanışlı

Sayfayı Paylaş