Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Tebrikler Galatasaray, tebrikler Galatasaraylı kardeşlerim...

tebrikler galatasaray. arkadaş galatasarayın en doğal hakkıdır şampiyon olduğu yerde kupayı alacak siz olsaydınızda alacaktınız.vali neyi halletti? başbakan halllettide ne oldu saha ışıkları bile açılmadı nedir bu çekilememezlik aşmadıkmı bunları? ‎

geçen sene tabi sustuk çünkü galatasaraylıyız.iddaamız yoktu sustuk.galatasaray feneri 10 sene üst üste 10-0 yense fenerli dediğin yine konuşur yine konuşur.

8 ambulans 18 polis aracı kullanılamıcak derecede tahrip edilerek yakılmış 56 yaralı polis 26 sivil yaralı.bunun bizimle ne alakası var? polismi tahrik etti? polis sizi tahrik ettiyse bizim dünyadaki tüm polisleri dövmemiz lazımm.kadın taraftarlara silah çekip silahla kafasına vurmuşlukları var... İlk tespitlere göre, çeşitli semtlerde 125 durağın camları kırıldı, 14 durağın tamamı tahrip edilirken toplam 139 İETT durağı hasar gördü. Metrobüs hattında hizmet veren 68 Metrobüs‘ün camları kırıldı, koltuk ve kaportalarında hasar meydana geldi.Metrobüs hattı dışında çalışan 17 İETT otobüsü de büyük hasar gördü.

yazık çok yazık...

dün bizzat yaşadıım herşeyi biber gazınıda yedim maçtan önce olaylar da yaşadım . Olayların buraya kadar gelmesindeki en büyük etken polisin maç başında gerginlik yaratmasıdır . Oraya gitmeyen orada olmayan bunu bilemez ve bu sayede atıp tutar yok polise böyle yaptık yok öyle yaptık . Evet çok iyi oldu polislere hepsi gebersin orada bir çok çocuk vardı hiç birine acımadı onun bunun çocukları Allah onlara daha büyük acılar yaşatsın inşallah . Işıkların yanmamasının sebebide çok ısınmış olmasıdır bir anda yakmak kolay değil ordaki onca ışığı . Takımıma gelirsek sonuna kadar gurur duyuyorum bu kadar acı yaşadığımız bir senede başkanımızın içerde olması ve bir çok as futbolcumuzun takımdan ayrılmış ve gitmiş olmasına rağmen buraya kadar gelmiş ve bizede final heyecanı yaşatması inanılmaz bir onurdur . 18 tane futbolcumuzu tek tek alınlarından öpmek isterim hepsi son terine kadar savaştı ama olmadı nasip değilmiş , tabi gs de haketti bu sene şampiyonluğu ona hiç bir lafım yok tebrik ediyorum gsli arkadaşları fakat böyle bir final maçında 90 dakika boyunca yatarak kupa almakta gsye hiç yakışmadı benim fikrime göre kendi teknik direktörleri bile maçtan önce 1 puana gelmedik dedi ama sonucu gördük ne olduğunun neyse sonuç olarak gs şampiyon oldu ama FENERBAHÇEM benim gönlümün şampiyonu gs umrumda değil gördük play offta bizden anca bir puan alabildiler şimdi kutlasınlar doyasıya . o gs futbolcularının otobüste yaptıklarını da gördüm elbet onlara cevap verilcek hiç biri adam değil çünkü en son yaptıkları olaydan sonra neyse bu kadar laf yeter..

dün bizzat yaşadıım herşeyi biber gazınıda yedim maçtan önce olaylar da yaşadım . Olayların buraya kadar gelmesindeki en büyük etken polisin maç başında gerginlik yaratmasıdır . Oraya gitmeyen orada olmayan bunu bilemez ve bu sayede atıp tutar yok polise böyle yaptık yok öyle yaptık . Evet çok iyi oldu polislere hepsi gebersin orada bir çok çocuk vardı hiç birine acımadı onun bunun çocukları Allah onlara daha büyük acılar yaşatsın inşallah . Işıkların yanmamasının sebebide çok ısınmış olmasıdır bir anda yakmak kolay değil ordaki onca ışığı . Takımıma gelirsek sonuna kadar gurur duyuyorum bu kadar acı yaşadığımız bir senede başkanımızın içerde olması ve bir çok as futbolcumuzun takımdan ayrılmış ve gitmiş olmasına rağmen buraya kadar gelmiş ve bizede final heyecanı yaşatması inanılmaz bir onurdur . 18 tane futbolcumuzu tek tek alınlarından öpmek isterim hepsi son terine kadar savaştı ama olmadı nasip değilmiş , tabi gs de haketti bu sene şampiyonluğu ona hiç bir lafım yok tebrik ediyorum gsli arkadaşları fakat böyle bir final maçında 90 dakika boyunca yatarak kupa almakta gsye hiç yakışmadı benim fikrime göre kendi teknik direktörleri bile maçtan önce 1 puana gelmedik dedi ama sonucu gördük ne olduğunun neyse sonuç olarak gs şampiyon oldu ama FENERBAHÇEM benim gönlümün şampiyonu gs umrumda değil gördük play offta bizden anca bir puan alabildiler şimdi kutlasınlar doyasıya . o gs futbolcularının otobüste yaptıklarını da gördüm elbet onlara cevap verilcek hiç biri adam değil çünkü en son yaptıkları olaydan sonra neyse bu kadar laf yeter..

sadece bir tanesine cevap vericem gerisinin doğruluğu yanlışlığı tartışılır ancak ışıkları söndürmeselermiş yakamicaklarsa sanki olay bittide kapattılar daha kupa töreni var neden kapandı ışıklar?

arkadaşlar, bu gün rize-akhisar maçındaydım. aynı fener-gs maçı gibi rzie ev sahibi, yenerse lige çıkacak, akhisar deplasmanda, yenerse veya berabere kalırsa çıkacak. dakka 87 ye kadar 1-1, gol oldu ve akhisar 2-1 olunca kıyamet koptu. koltuklar sahaya, küfürler,...vs. akhisar taraftarının olduğu bölüme bitişik oturuyorduk (bu kısımı özellikle biz milli eğitim çalışanlar ve velilere kombine olarak verilmişti. gözümün önünde her iki taraftarda. akhisarın 200 civarı taraftarı var, içlerinden 15-20 tanesi maça bakmıyor bile, habire etrafa küfür. onlara ayak uyduran aynı serseri tip taraftargurubu bir 50 kişide rize tarafında. stadda var 25000 civarında taraftar. o karşılıklı 100 kişiyi bulmayan ekip, çolçocuk, kadın, yaşlı herkesin içinde ağza alınmayacak laflarla birbirini ve etrafındakileri tahrik ediyorlar. sonuç 150-200 civarı koltuk sahaya, atılan diğer maddeler, maç zaten o dakkadan sonra maçlıktan çıkmış.
ŞİMDİ, fener-gs maçlarında da her iki taraf içinde aynı; tipinden, konuşmasından belli kişiler maksimum karşılıklı 2-3 er bin kişi 50000 kişilik stadlarda rezillik, gerginlik ve pisliğin her türünü yapıyor. geri kalanlarda siz böylesiniz, biz böyleyiz diyerek, genelleme yapıp, illaki tüm taraftarlar aynıymış gibi hemen olay eğlence bpyutundan çıkarılıp fanatizm, kavga ve zarar verme boyutlarına getiriliyor. kime kızıp, neye zarar veriyorsunuz arkadaşlar, abiler. o stadlar, o polis arabaları,... hepsinin paraları bizden çıkıyor. bedensel ve ruhsal sağlığımız cabası.
YAZIKTIR, 3 sayfa yazıyı da baştan beri okudum. ben galatasaraylıyım ancak ne fenerli ne de galatasaraylı olupta birbirine laf sokmaya ve tartışma ortamı yaratmaya, hatta bunu birbirini kırma seviyelerine getiren tüm vatandaşlara yazık. haklı haksız ne olursa olsun bu bir oyundur. gün gelir galatasaray, gün gelir fener, gün gelir beşiktaş,... x takım şampiyon olur. geçen sene ben fenerli 2 abimi tebrik ettim, bu sene 2si de beni tebrik etti. ne oldu yani. eğer bir maç için birbirini bu kadar kırabiliyor, üzebiliyor ve zarar verebiliyorsa bence o insanlarda kesinlikle ego tatminsizliği, kşilik ve değer bulmaya çalışma gibi bir çok psikolojik sorun vardır.
BENİM GÖZÜMDE İNSANI HAYVANDAN AYIRAN FARK, YERİNE GÖRE İÇİNDEN GELEN DÜRTÜLERLE DEĞİL, AKIL VE MANTIĞIN GEREĞİ İLE DUYGULARINI KONTROL EDEBİLMESİDİR.

'' Spor yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlâk da bu işe yardım eder. Zekâ ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler , zekâ kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben Sporcunun zeki çevik aynı zamanda ahlâklısını severim. '' K. ATATÜRK

Bugün İngiltere premier liginde iki tane macı dönüşümlü seyrettim birisi sunderland-Man.Utd diğeri ise Man.City-Wigan Wigan düşme potasında mutlak puan gerekiyor neyse maclar başladı müthiş zevkli dk.lar 65 i gösterdiğinde City büyük şok yaşadı 2-1 mağlup duruma düştü 44 yıllık şampiyonluk özlemi sona ermek üzereydi,tribünlerde ağlayan taraftarlar vardı derken bir mucize oldu dk 90+1 de 2-2 ve 90+4 de 3-2 yaptı City sonra ve 44 yıl sonra şampiyon oldu sevinen united lılar bu sefer ağlıyordu kupa verildadikten sonra baktım iki taraf seyircileride stadı boşaltmış evlerine gitmişti..

Yukarıdaki örnek bugün son yıllarda en cok zevk aldığım iki mactan verilmiştir,sanırım böyle taraftarlarımız,böyle yöneticilerimiz,böyle polisimiz,böyle TFF yöneticilerimiz olduğu sürece biz bu ligleri hiç bir zaman yakalayamayacağız ve Yurt içinde birbirimizi yemeye devam edeceğiz..

Benim ne kadar fanatik Fenerbahçeli olduğumu bir çok kişi bilir,bir gerçek var ki sezonun geneline baktığımızda şampiyonluğu Galatasaray haketti,son süper final macında ne kadar biz daha iyi gibi görünsekte olmadı ne zaman tebrik etmesini ne zaman hazmetmesini bileceğiz işte O zaman Premier Lig taraftarı seviyesine ulaşacağız..

şampiyon takımımıza teşekkürler. iyiki GALATASARAYLIYIZ

Bugün İngiltere premier liginde iki tane macı dönüşümlü seyrettim birisi sunderland-Man.Utd diğeri ise Man.City-Wigan Wigan düşme potasında mutlak puan gerekiyor neyse maclar başladı müthiş zevkli dk.lar 65 i gösterdiğinde City büyük şok yaşadı 2-1 mağlup duruma düştü 44 yıllık şampiyonluk özlemi sona ermek üzereydi,tribünlerde ağlayan taraftarlar vardı derken bir mucize oldu dk 90+1 de 2-2 ve 90+4 de 3-2 yaptı City sonra ve 44 yıl sonra şampiyon oldu sevinen united lılar bu sefer ağlıyordu kupa verildadikten sonra baktım iki taraf seyircileride stadı boşaltmış evlerine gitmişti..

Yukarıdaki örnek bugün son yıllarda en cok zevk aldığım iki mactan verilmiştir,sanırım böyle taraftarlarımız,böyle yöneticilerimiz,böyle polisimiz,böyle TFF yöneticilerimiz olmadığı sürece biz bu ligleri hiç bir zaman yakalayamayacağız ve Yurt içinde birbirimizi yemeye devam edeceğiz..

Benim ne kadar fanatik Fenerbahçeli olduğumu bir çok kişi bilir,bir gerçek var ki sezonun geneline baktığımızda şampiyonluğu Galatasaray haketti,son süper final macında ne kadar biz daha iyi gibi görünsekte olmadı ne zaman tebrik etmesini ne zaman hazmetmesini bileceğiz işte O zaman Premier Lig taraftarı seviyesine ulaşacağız..
+ 100000olay bu.
ama sıkıntı da şu ki hazmetmek zaman ister. aynı cumhuriyet rejimi gibi. avrupa bu süreci 1789 fransa ihtilalinden 1950 ler kadar 200 yıla yakın bir sürede gerçekleştirdi. biz daha geçeli 100 sene olmadı ve her geçiş döneminin sancıları olduğu gibi bizimde geçişimiz sancılı, hatta çağdaş medeniyet seviyesini yakalamamamız için bunu çok daha kısa sürede tamamlamaya çalışmamızdan dolayı çok daha sancılı. aynı olay şimdi futbollda da var. ben arkadaşlarımla bir kulüpte (sektör kulübü) izliyorum maçları. 10-15 civarı her takımdan arkadaşız. en ufak tatsızlık olmadan, takılmalar ve şakalaşmalarla. umarım bir gün aynı şekilde stadlarda da bu şekilde yan yana maç izlemek nasip olur.

Futbolu Sevmem,Takımda Tutmam.
Sen bu ülkenin vatandaşıysan bu ülkenin ekmeğinden suyundan yararlanıyorsan o yediğin ekmeğe,ülkeye de tecavüz etmeyeceğimi çok iyi bilirim.
Ne polise kalkan elin hesabını sorabilirsin,ne de askerin ne başka şeylerin.
Ne O çocuğun günahı var,Ne de O polislerin.
Kargaşayı çıkaran (Tv gördüğümü söylüyorum)Fenerbahçe taraftarıymış,O stadyumu allah bullah eden Tek fenerbahçe taraftarını gördüm.
Beni Yetkili biri yapsalar Donlarına kadar alırım,zararı onlardan çıkartırım,iyice bir döverim aklı başına gelinceye kadar aç bırakır sonra evine salarım.Hak edene Ne ise O yakışırmış.İsterse ağlasın sızlasın.
Eğer İnsanca yaşamayı beceremiyorsak Çıkmasın kimse evinden insan olmayı öğrenene kadar evinde vakit geçirsin.
Ben ne Galatasaraylım ne fener ne x takımlı ben sadece adabına göre hangi ortamda ne yakışıyorsa ona göre davrana ve yakışanın yapan bir vatandaşım.

arkadaşlar abiler kardeşlerim;büyük konuşmak haddime değil biliyorum ama şunları söylemek istiyorum..buraya yazanlar başlıkta olduğu gibi tebrikler veya hayırlı olsun gibi yazsın yorum yapmasın fenerli arkadaşlar eğer tebrik etmek istemiorsa etmesin istiosada yorum yapmadan yani"yok ben fenerimle şöyle gurur duyuyorum yok şöyle sıkıntılar sonrası helalolsun ama tebrikler galatasaray"gibi yazılar yazmasın uzadıkça uzuyor.birbirimizi kırmaya gerek yok bugün GALATASARAYımın günü,bizim bayramımız.SCW nin değerli üyelerinden bugün için saygı bekliyorum.Ya saygı duyun yada yazmayın.Yazdıkça konular uzuyor ve insanlar birbirini kırıyor.Lütfen!!!

Geri
Üst Alt