• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Tebrikler Galatasaray, tebrikler Galatasaraylı kardeşlerim...

igci_01

Kayıtlı Üye
Katılım
5 Ocak 2010
Mesajlar
4,547
Beğeniler
1,593
Yaş
30
#3
ASLAN ıma bütün tebrikler...Helal olsun tüm takıma:eek:key::eek::eek::eek::eek:
 

static-x

Kayıtlı Üye
Katılım
17 Şub 2012
Mesajlar
574
Beğeniler
340
#8
Tum galatasarayli arkadaslari tebrik ederim lejyoner hocamin da dedigi gibi bu zor donemde bize final heyecani yasatan fenerbahceme de sonsuz saygilar.
 

platinne

Kayıtlı Üye
Katılım
20 Ağu 2011
Mesajlar
658
Beğeniler
349
Yaş
30
#10
Polis arabalarının devrilmesini, çatışmayı, kupa teslimi ile ilgili sıkıntıyı Galatasaray ile ilgili sananlara şöyle basitinden tane tane anlatmak lazım ki ortaya hala başka şeyler sürmesinler.

- Şike yoktur diyen bir kere konuşmasına yanlış noktadan başlar. Ancak bu şikeyi bugüne dek sadece Fenerbahçe mi yapmış da yine sadece Fenerbahçe, basının da gazıyla, tek başına yargılanıyor? Geçen sene canavar gibi top oynadılar, hakettiler, şampiyon oldular. Onca oyuna rağmen.
- Sonra devlet geldi dedi ki ¨Fenerbahçe¨ şike yaptı aldılar herkesi içeri. Hisseler dipte. Önümde, döviz bürosunda ekran var. Hisseler tek bir şirkette toplandı. Araştırdım, Ülker'in alt grubu. Cemaat dahil oldu mevzuya.
- Duruşmalar başladı. Taraftar ilk önce Metris'e, sonra Çağlayan'a gitti. Bu ülkede Habur'da davulla, zurnayla ¨terörist¨ karşılanırken, İstanbul yakılıp yıkılırken ortada olmayan polis(?!) önce Metris'te sonra Çağlayan'da ortaya çıktı.
- Sadece takımını desteklemek, haksızlığa karşı durmak için saatlerce yol gelip, saatlerce ayakta bekleyen insanlara copla, biber gazıyla saldırıldı. Vicdanlarını kaybetmiş polis elbisesi altındaki canavarlar kadın, çocuk dinlemeden yapmadığı eziyeti bırakmadı.
- Bunca eziyetin üstüne Fenerbahçe planlananın aksine işi son maça kadar sürükledi. Daha önce de koparabilirdi her iki taraf da. Kendi beceriksizlikleri, yapamadılar. Aynı beceriksizliği takım olarak dün yine sergiledi Fenerbahçe. Tırmaladı, uğraştı, elinden geleni yaptı ama karttan sonra da işin rengi değişti. Şampiyonluk gelebilecekken gitti.
- Taraftar bu takıma sahip çıktı. Kalktı ayağa alkışladı. Sıkıntılı sürecin başlangıcından bugüne dek takımını desteklemekten bir an olsun vazgeçmedi. Ve o polis elbiseli canavarlar dün yeniden ortaya çıktı. Takımını alkışlayan taraftara yeniden saldırdı. Biber gazı, cop, tekme. Yine kadını, çocuğu, genci, yaşlıyı dinlemediler. Nefes alınabilecek tek yer tuvaletlere sığındı kaçabilenler. Ölüm korkusunu hissetti belki de bir çok insan, ilk defa. Ben hissettim. Arkadaşlarım için endişelendim. Sağ salim çıkıp çıkamadıklarını merak ettim. Çocuğum nefes alamıyor diye ağlayan babaya ölsün bana ne diyen canavarlar yaptı bunları.
- Bunu sadece stadın içinde de değil. Dışarıda da yaptılar. İnsanlar boşuna delirmedi Kadıköy'de. Yolda kendi halinde yürüyen insana bile saldırdı polis. Acımadan, korkmadan. Ters tepti.
- İki ihtimalli bir sonuç için doluştu insanlar oraya. Ya düğün, ya cenaze. Umduğumuz gibi gitmedi. Ama insanlar düğünü görebilme umuduyla çoluğu, çocuğu, ailesiyle geldi stada. Belki de oradaki canavarlar öldürmek istediler o insanları içten içe. Emir ile çalışan canavar güruhu. Emir geldiği gibi saldırdılar. Daha önce yüzyüze duyduğumuz gibi; ¨Öldürün bunları!¨.
- Öte yandan gerek Galatasaray tarafı, gerek diğerleri; ellerinden geleni ardlarına koymadılar ortamı germek için. Ünal Aysal yapmadığını bırakmadı terbiyesizliğiyle, ahlaksızlığıyla. Herkes nefes almaya çalışırken ortalığı karıştırmak için demediği kalmadı. Sadri Şener'e de göz kırpmak lazım buradan. O daha azılı çıktı.
- Kupayı sahada almadan gitmem dedi Galatasaray. Ortalığı germek için son hamlesini yaptı. Kupayı soyunma odasında almamaları lazımdı, evet. Ama Kadıköy'de ortalığı bu şekilde germenin lüzumu yoktu. Stadında, taraftarının önünde, tüm heyecanınla kaldır kupanı. Yerinde yap, zamanında yap. Dün ne yeri, ne de zamanıydı. Vali mevzuyu çözmüşken başbakan dahil oldu, yine aynı lüzumsuzlukla.
- Bir kurgu vardı. Fenerbahçe'nin karşısında oynanan bir oyun. Ve bu taraftar sadece takımına sahip çıktı. Şampiyon takımını karşıladığı için sporcusuyla beraber gaza boğuldu, cop yedi, dayak yedi.
- Galatasaray iyi toparlandı geldi geçtiğimiz senenin ardından. Ama geçen sene sus pus oturanlar bugün en kral taraftar kesildi ya, ironi budur işte. Şampiyon oldular, hayırlı olsun. Ama iki kere değil, bir kere. Hala ufak hesapların peşindeler.
- Tuttuğum takıma helal olsun. Bunca badireye böyle göğüs gerdiler. Bu noktaya getirdiler bu oyunu. Alınlarından öperim hepsinin, teker teker.

Şimdi ben bunlarıı yazdım. Kimisi özet geç diyerek okuyacak. Kimisi okumayacak bile. Mesajım az ya, belki mesajım silinir, belki de banlanırım. Daha önce yazılanlara bakınca, hele ki gitmeden, görmeden, yaşamadan, bilmeden kesilen raconlara bakınca iyi ki diyorum. İyi ki bu takımın taraftarıyım. İyi ki mücadelenin bu yanındayım.

Efendi gibi sevinen Galatasaray taraftarına selam ederim. Yeniden hayırlı olsun.

Başka bir yerde yazdıklarımın noktasına virgülüne dokunmadan, ek olarak: Adalet derken?

Gerginlikle alakalı bilmeden konuşuyorsun denmesin diye diğer bir ek:

 
Üst Alt