Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Tdi motorda bÜyÜk intercooler uygulamasi hakkinda...

İntercooler alın ancak neden alacağınız önemli. Eğer ben çok gazlıyorum araba şişmeye başlıyo derseniz ilk iş gidin cooler alın. Ancak daha çok soğur performans artar düşüncesi varsa hayal olur.
Cooler alınca yazılım vs birşey gerekmez sadece turbonun ısınıp performans kaybına kadar ki süre artar.
Turbo büyütcekseniz 1.4 tdi için gt2260 alın birde yazılım yapın 120hpden fazla güç alırsınız tabii bunun yanında egzoz+hava filtresi+yazılım+intercooler unutmamak lazım.

1.4 e gt2260 ı takarsa sence doldurabilecekmi o turboyu mantıklı bir şekilde :)Stock arabada coolerin önünü kapatmadığın sürece ısınma olmaz kolay kolay

Gt2260 hybrid olduğu için gayet rahat dolar belki 1500olmaz ama 2000devirde standart halin 2 katı güç üretir ;)
Ben stock arabamda 10-15 dakika roll yapıyorum süreleri hızlanması bildiğiniz sürünmeye başlıyo yani stock yüklü fark etmez sıkıştırılan her turbo araba şişer

Gt2260 hybrid olduğu için gayet rahat dolar belki 1500olmaz ama 2000devirde standart halin 2 katı güç üretir ;)
Ben stock arabamda 10-15 dakika roll yapıyorum süreleri hızlanması bildiğiniz sürünmeye başlıyo yani stock yüklü fark etmez sıkıştırılan her turbo araba şişer

gt22 nin gt17 den daha büyük bir turbo olduğunu biliyorsun dimi ? Bu arabanın üzerinde gt17 bile yok.2000 devirde doldurabilen 1.4 tdi varsa millet pd130 almaya hiç kasmasın o da iş görür.pd130 1.9 hacimle stock halinde gt1749va yı 1900rpm de full spool ediyor

Kıyasladığın araba tfsi ve 15dk roll yapıyorum diyosun.15dk da kaç kere 200 ü geçebileceğini kendin daha iyi biliyorsundur.Arabanın yığılması çok anormal bir durum olmasa gerek.Burda konuştuklarımız roll standartları değil yol standartlarında kullanım.Olay roll yapmaya gelecek olursa 15 litrelik coolerlara water injection yapıyorlar ,turbonun ne yaparsan yap sıcak üfleyeceğini az çok anlamış olursun.

gt22 nin gt17 den daha büyük bir turbo olduğunu biliyorsun dimi ? Bu arabanın üzerinde gt17 bile yok.2000 devirde doldurabilen 1.4 tdi varsa millet pd130 almaya hiç kasmasın o da iş görür.pd130 1.9 hacimle stock halinde gt1749va yı 1900rpm de full spool ediyor

Kıyasladığın araba tfsi ve 15dk roll yapıyorum diyosun.15dk da kaç kere 200 ü geçebileceğini kendin daha iyi biliyorsundur.Arabanın yığılması çok anormal bir durum olmasa gerek.Burda konuştuklarımız roll standartları değil yol standartlarında kullanım.Olay roll yapmaya gelecek olursa 15 litrelik coolerlara water injection yapıyorlar ,turbonun ne yaparsan yap sıcak üfleyeceğini az çok anlamış olursun.

İş zaten turbo büyütmekse ve illa 1.4 olmayacaksa uygun pd130 aramak daha mantıklı zaten. Merak etmeyin 1.4 tdi gt2260ı rahat kaldırır ki 206 1.4 hdi motorda
kullanan var ;)
Bende zaten ilk mesajda söyledim roll yapılmayacaksa gerek yok ancak gazlancak lazım diye...
Cooler ne kadar fazla litre o kadar iyi demek yanlış olur.

İş zaten turbo büyütmekse ve illa 1.4 olmayacaksa uygun pd130 aramak daha mantıklı zaten. Merak etmeyin 1.4 tdi gt2260ı rahat kaldırır ki 206 1.4 hdi motorda
kullanan var ;)
Bende zaten ilk mesajda söyledim roll yapılmayacaksa gerek yok ancak gazlancak lazım diye...
Cooler ne kadar fazla litre o kadar iyi demek yanlış olur.

206 hdi da emrenin arabaya sadece turbo takmadığını da biliyorsun dimi :) 1.4 hdi ın 4 sılındır 1.4 tdı ın 3 sılındır oldugugunu dıkkate aldın mı ? gt2260 ın 1.4 tdı da kac bınde dolduracagını kac bınde kesıcıye gırecegını ongorebılıyormusun pekı ? :)

Fabrıka stock arabada en uygun cooler boyutunu hesaplayıp takıyor zaten.Yanlıs anlama da su konularda forumda gordugunu yazan tıplerden degılım :)

Yazilarinizi okurken benim kafam karisti :D 1.6 icin hangi turboyu onerirsiniz peki hocalarim :) gt2260 olur mu? Ve kafama takilan diger bir soru ise, debriyaj olayi. Otomatik aracta nasil bi sorunla karsilasiliri acaba? Ya da ben mi yanlis bilgilendim?

1.6 tdı a şuan yazılım yapılamıyor o yüzdende turbo değiştirmenin de imkanı yok.Debriyaj konusunda alınan güce orantılı olarak değişmesi gerekiyor debriyajın.Otomatikten ziyade dsg nin upgrade kitleri var ama 1.6 tdı lardakı dsg7 için çıktımı bilmiyorum

206 hdi da emrenin arabaya sadece turbo takmadığını da biliyorsun dimi :) 1.4 hdi ın 4 sılındır 1.4 tdı ın 3 sılındır oldugugunu dıkkate aldın mı ? gt2260 ın 1.4 tdı da kac bınde dolduracagını kac bınde kesıcıye gırecegını ongorebılıyormusun pekı ? :)

Fabrıka stock arabada en uygun cooler boyutunu hesaplayıp takıyor zaten.Yanlıs anlama da su konularda forumda gordugunu yazan tıplerden degılım :)

Yahu aynı şeyleri söylüyoruz aslında ilk mesajda söyledim turbo değişcekse sadece turboyla kalmaz yazılım-filtre-egzoz ve intercoolerda lazım diye.
Tamam 4 ile 3 silindir arasındaki fark açık ancak 1.4 tdi motorunun sıkıştırması hdi motor kadar var :) gt2260 2000de dolmaya başlar 4000de tam gücü biter 4500 kesici zaten.
Fabrika stock cooler her zaman gerekli kadar yapılır asla gazlayan birine göre yapılmaz. En kolay örnek 2012 cayenne diesel yazısı bildiğiniz uyduruk plastik sonuçta maliyeti bi yerden kısmak lazım o yüzden mümkün olan en küçük takılır.

Örnek veriyim mcs intercooler ile aftermarket cooler
fotoraf-8.jpg

fotoraf-9.jpg

Abf de 2.0 k20 de 2.0 aynı kefeye koyulur mu ? :) gt22 nin 1.4 hacimde 2000 de dolacağına hala inanıyorsun :) Varsa eğer bildiğin bir 1.4 tdi gt22 li setup a sahip ibiza,cordoba,polo vs.. spool videosunu koy izleyelim sertaç.Bak basit bir denklem kur kafanda 1.9 hacimle 1900 rpm de full spool eden gt1749 1.4 hacimde nerede full spool eder ? Kaldıki hala gt22 den bahsediyoruz.Daha büyük bir turbonun 2000 de gelmesi imkansız.

Ayrıca mcs nin orjinal coolerı üstündeki turboya yetecek kadar hacimlendirilmiş bir cooler.Alta nın coolerı ise yazılım sonrası takılacak büyüklükte bir cooler.Kendinde aynı şeyleri söylüyorsun ama olay maliyet kısmakta değil turbonun lag yapmamasına dikkat etmekten geçiyor.İş maliyet kısmak olsaydı fabrika ebayde 100 dolara satılan krom kaplama coolerlardan üretip takmasını bilmiyormuydu

Beni darlamayın, bi flow formülleri çıkartırım, aklınız durur, kendim bile anlamam.
Şimdi dağılın, boşverin coolerı falan. :D

Geri
Üst Alt