Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

tdi motor yakıt marka tavsiyesi

cevat.m

Kayıtlı Üye
1.4 TDI cordoba için sizce hangi firmanın dizel yakıtını kullanıyorsunuz acaba menzil ve performans olarak yazarsanız sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
şimdi şu gerçek var.opet,shell vs mazot iyidir diyemeyiz neden !!! petrol istasyonun denetimi iyi yapılıyormu ?,mazot-benzin vs tankları iyi temizleniyormu?,pompada hile hurda dönüyormu ? bunlar önemli etkenler...bir tdi ci olarak batum yabancı mazot dahil butun markaları koydum inan hiç fark göremiyorum.birde mazot filtreyi orjınal tavsiye ederim.yan sanayi filtrelerin nasıl filtre ediyor muamma güvenemeyiz.ben devamlı uzun yol yaptığım için farketmez her zaman depoyu bitirip öle dolduruyom.zaten genleşme tankı mevcut önce yedeği yiyor 300-400 km den sonra ibre inişe geçiyor :D türkiyede ankara da olayım manisa da olayım devamlı tp den alıyorum .3.15 den bile aldığım günlerim oldu.fiyatları da uygun.artık kırsal diye bişi kalmadı çoğu yerlerde hep euro dizel...araç bakımlarını ihmal etmediğin sürece mazotun ne olursa olsun mazot filtresi mazotu temizlemek içindir.arabanda mazotun eksik olmasın dostum :)

Abi birde bu genleşme tankı olayı ne anlamadım hep duyuyorum ben fulle diyorum tik deyince kesiyorlar ve senin gibi ibre sonradan düşmüyor hemen düşüyor :) nasıl kullanılıyor bu tank abi

Abi birde bu genleşme tankı olayı ne anlamadım hep duyuyorum ben fulle diyorum tik deyince kesiyorlar ve senin gibi ibre sonradan düşmüyor hemen düşüyor :) nasıl kullanılıyor bu tank abi
şimdi mazot doldurma şeklimizi anlatalım :)
çoğu pompacılar bilmez bazıları ii bilir.depoyu fulle kardeşim dediğimiz zaman,öncelikle tabancayı takar,doldurulur...sonra tak attı mı tabanca hemen depo girişin içinde sağ tarafta mandal var ister elle yap,ister tabancanın spiral tırtıklı kısmını düğmeye ileri doğru iterek taktığı zaman havasını alır mazot çöker.doldurulmaya devam eder bu süreçte.bi bakmışsın bol köpük gelmiş taşmak üzere :) az sabredin köpük dinsin gene doldurun.taşırmamaya özen gösterin.oldu bitti.300-400 arası ibre oynamaz...hele uzun yolda 70 ile gidersen 1350 km garanti :) klimayı açarsan sürekli 0.3 lt / 100 km yakarsın bu demek oluyorki 1000 km de 3 litre mazota yakarsın :)

İii mis gerçekten ilk fırsata deniyecegim bunu fullerken tskrler bilgi için

Benzin yada mazot ta marka önemli ama daha da önemlisi alınan istasyon. Sürekli aldığım bir istasyon yüzünden benzin filtresini değiştirmek zorunda kaldım. Bi daha da ordan benzin almadım.

şimdi mazot doldurma şeklimizi anlatalım :)
çoğu pompacılar bilmez bazıları ii bilir.depoyu fulle kardeşim dediğimiz zaman,öncelikle tabancayı takar,doldurulur...sonra tak attı mı tabanca hemen depo girişin içinde sağ tarafta mandal var ister elle yap,ister tabancanın spiral tırtıklı kısmını düğmeye ileri doğru iterek taktığı zaman havasını alır mazot çöker.doldurulmaya devam eder bu süreçte.bi bakmışsın bol köpük gelmiş taşmak üzere :) az sabredin köpük dinsin gene doldurun.taşırmamaya özen gösterin.oldu bitti.300-400 arası ibre oynamaz...hele uzun yolda 70 ile gidersen 1350 km garanti :) klimayı açarsan sürekli 0.3 lt / 100 km yakarsın bu demek oluyorki 1000 km de 3 litre mazota yakarsın :)
Hocam öyle güzel anlatmışsın ki dersin ki genleşme haznesini bedavaya dolduruyorlar ;) insanın gidip depoyu fulleyesi gelio...
Süpersin hocam foruma renk katıyorsun...

İii mis gerçekten ilk fırsata deniyecegim bunu fullerken tskrler bilgi için
birde şu var..ben mazot filtremi öle aklıma geldikce değiştiririm 4000-8000 arası ..bakımı beklemem.kolay zaten değiştirmesi 10 dk mı almıyor.üç kağıtcı özel servis orjınal diye mahle kakalamış :D o sıra bi yere gittiydim boşuna cığırmıyom aracın başından ayrılmayın diye :) mazot filtresi çok önemli baş rol oyuncusudur

Hocam öyle güzel anlatmışsın ki dersin ki genleşme haznesini bedavaya dolduruyorlar ;) insanın gidip depoyu fulleyesi gelio...
Süpersin hocam foruma renk katıyorsun...
:) :) :) yaaa ben ne dicemi bilemiyom sağlam güldüm..cok tşk ederim sizlerin sayesinde renk katıyoruz foruma...ben şantiyeciyim yola cıkmadan önce depoyu fullemek zorundayım..yoksa bende biliyorum evdeyken ver 50 liralık demesini :D

Geri
Üst Alt