Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

tdi dsg tecrübe...

Arkadaşlar bu konuda bir güncelleme yazılım değişimi vs var mı?

Ne kadar yüksek devir o kadar yakıt demek kardeşim... DSG nin de amacı düşük yakıt tüketimi yanında performansta verebilmesi... eğer o kadar kısa süre ve mesafede 7. vitese geçmese devri düşük tutmasa araçlar deli gibi yakar... ben DSG den çok memnunum... normal kullanımda 100-150 metre içerisinde 7. vitese geçiyor gerçi benim aracım benzinli ama dizelde de aynı mantık vardır diye düşünüyorum...

Ne kadar yüksek devir o kadar yakıt demek kardeşim... DSG nin de amacı düşük yakıt tüketimi yanında performansta verebilmesi... eğer o kadar kısa süre ve mesafede 7. vitese geçmese devri düşük tutmasa araçlar deli gibi yakar... ben DSG den çok memnunum... normal kullanımda 100-150 metre içerisinde 7. vitese geçiyor gerçi benim aracım benzinli ama dizelde de aynı mantık vardır diye düşünüyorum...

elbette ekeonomi için üst vitese gitmeli ama bu motorun bayıltacak devre gidiyor ve vibrasyon uğultusu oluşuyor...

elbette ekeonomi için üst vitese gitmeli ama bu motorun bayıltacak devre gidiyor ve vibrasyon uğultusu oluşuyor...

1500devirin altına indiğinde bayılmaya başlıyor ..bunun için manuele çekip bi vites düşürün veya bi anlık gaza bas çek yapın :)

1500devirin altına indiğinde bayılmaya başlıyor ..bunun için manuele çekip bi vites düşürün veya bi anlık gaza bas çek yapın :)

manuele çekmek elbette çözüm ama nerde kaldı DSG o zaman... diğer taraftan gaz verip çekince bir alt vitese düşüyor tabi ama hemen akabinde birkaç saniye geçmeden tekrar yükseltiyor, yoğun tarfikte başa çıkılmıyor... 60-70 km arasında seyr gerekince manuele alıp devam ediyorum, henüz başka bir çözüm bulamadım...

manuele çekmek elbette çözüm ama nerde kaldı DSG o zaman... diğer taraftan gaz verip çekince bir alt vitese düşüyor tabi ama hemen akabinde birkaç saniye geçmeden tekrar yükseltiyor, yoğun tarfikte başa çıkılmıyor... 60-70 km arasında seyr gerekince manuele alıp devam ediyorum, henüz başka bir çözüm bulamadım...

DSG ile 3.senem yolda çok kavga ediyoruz tam toparlanıyorum uzamak için pat vites büyütüyor..frene basınca motor freni yapıyor aklınca ama arabayı daha da ilerliyor..Şirket manuel linea verdi keyif alıyorum resmen zaten aracımı satıyorum dsg sorun çıkartmadı Allahtan çok dikkatli kullandım sıkışık trafikte hep manuele attım yoksa D2 de debriyaj sıyırıyor sürekli..saygılar

Bu konu hakkında bir gelişme ya da çözüm var mı? Ben yeni aldım aracımı ve anlatıldığı gibi düşük devir çok uğultulu oluyor.

Geri
Üst Alt