Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

TDI DSG ile FR karşılaştırma

digesta

Kayıtlı Üye
arkadaşlar tdi dsg sahibiyim 2012 model, aracımdan genelde memnunum fakat hep aklımda olan FR sahip olma aşkı ile aracı değiştirmeyi düşünüyorum. Öncelikli olarak eski kasa yani mk2 düşünüyorum. Şuanki aracım style donanım ve bildiğiniz üzere boş bir model bana göre (far,yağmur ,park sensörü yok) xenon da yok. FR modele baktığımda oldukça dolu .. nedersiniz değer mi?

Ayrıca şuanki aracım çok sert geliyor bana FR süspansiyonu nasıldır.

teşekkürler..

dsg'nin sorun çıkarma ihtimalinden kurtulmuş olursunuz. Daha donanımlı ve daha keyifli bir araç almış olacaksınız. Tabi yakıt masrafınız artacak. Karar sizin. Dizele çok ihtiyacım yok derseniz ve temiz bir FR bulursanız paşa paşa kullanırsınız.

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
Agave kardeşimize istinaden birde dizel-benzinli sizin için sorun değilse tamamen bende katılıyorum ;)

bence gereksiz 2-3 özellik için otomatiğin rahatlığı ve yakıt tasarrufu varken ne gerek karın ağrısına bu benim görüşüm

bence çok gereksiz sonuçta aynı araba birkaç özellik için değmez hem yakıt ta fr de dez avantaj yatarır sonuçta aracın dizel. eğer araç donanımı zayıf diye seni rahatsız ediyorsa benim gibi başka markaları incelemeni öneririm mesela gulieeta distinictive var aklımda şu an ve bizim raçlarla piyasası birbirine çok yakın donanım alarak alfa gulietta çok dolu bir araç yada benzeri modellere bakabilirsin

Bence pek doğru bir hareket olmaz, özellikle yakıt tüketimindeki farkı düşündüğümüzde:) bende dizel golf var, önceki aracım Fr dı. Fr daki keyfi alamıyorum ama şu yakıt zamlarına rağmen ışık yandığında cebimde kaç lira varsa , örneğin atıyorum 50 tl ... Ver baba 50 liralık yakıt dediğimde yakıt ibresinin yükselip kalan menzilde 200 km yazması daha güzel bir duygu:) 2 sene önce bile Fr da ibre yerinden oynamıyordu:))

bence çok gereksiz sonuçta aynı araba birkaç özellik için değmez hem yakıt ta fr de dez avantaj yatarır sonuçta aracın dizel. eğer araç donanımı zayıf diye seni rahatsız ediyorsa benim gibi başka markaları incelemeni öneririm mesela gulieeta distinictive var aklımda şu an ve bizim raçlarla piyasası birbirine çok yakın donanım alarak alfa gulietta çok dolu bir araç yada benzeri modellere bakabilirsin

Alfa guide canım arabada bir xenon yok ama led gündüz farı var. Xenon da olsa tadından yenmez

Orjinal xenon gibi mi oluyor abi ? 4300 K taksan görüntü orjinal gibi olur. Ama viraja duyarlı ve far yıkamalı özellikle bi-xenon tadı yok malesef
nisan da makyajlanacak diyorlar sene sonunda yeni kasaya geçeceklermiş beklemekte fayda var

Geri
Üst Alt