Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Tavsiye ve bilgi ihtiyacı

esendestan

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba. Yakın zamanda arkadaşımın İbiza'sını alacağım inşallah. 2005 model 1.4 motor 100hp manuel 145 bin km.de. Sordum ama Signo mu reference mı olduğunu o da bilmiyor. Yazmıyormuş ruhsatta, acaba nasıl anlaşılır paketinin ne olduğu? Klima kompresörü arızalı olduğunu söyledi. Orijinalinin masrafı 1000 tl çıkması 400-500 civarıymış. Bu sorun hakkında da bilgilendirirseniz çok sevinirim. Ön düzenden gelen küçük bir sesin dışında başka bir sorununun olmadığını söyledi. Araç sahibindende 22.750 ama bana 21'e bırakacak inşallah. Ne dersiniz bu işe? Ford Fiesta Flair 1.25 2000 model kulanıyorum şu an. Aracım yaşına ve sınıfına göre kusursuz. Km de şehiriçi 0,18 kuruş gibi harika bir yakıt tüketimim var atak kullanıma rağmen( eski fiestanın ataklığını bilen bilir). Lakin aracım güvenlikten ve konfordan uzak. Özellikle güvenlikten bir hayli uzak ve değiştirmek istememin sebebi de bu. Abs yok ve tek hava yastığı var sadece, o da açılırsa. Konfor konusuna gelince, farkındayım aracım b sınıfı ve ibiza da b sınıfı. Beklentilerim abartı değil ama asfaltın her şeyini de elimle gezer gibi hissetmek istemiyorum. Tabii ses yalıtımı da dahil bunun içine. İbiza'nın 100 hp olması ve 0-100' e 11.2 sn de ulaşması açıkcası çok cezbediyor beni. Bu veri gerçek mi? Serserivari sürmem, ışıklarda her bulduğumla kapışmam; ama aracın atak olması hoşuma gider gerektiğinde. Uzun lafın kısası İbiza doğru tercih mi benim için? Saygılarımla.

ibiza doğru seçim tabi ki atik güzel donanımlı araçtır.lakın problemli arac almak bana hep itici gelmiştir.klima kompresorleri orjınalleri pahalıdır.yan sanayı fiyatıdır 1000 lira.ayrıca cıkma parçaya ne kadar guvenebilirsiniz.gunumuzde klima vazgecilmez bi donanımdır.benım aracın kliması güzel sogutmuyor diye 500 lira harcadım :) ayrıca ön düzenden ses geliyor.bence bu satıcı sahtekar satıcı.yaa ölücü ya da kaldırım satıcısı.problemli araç satılmaz.yaptırılır sorunsuz teslim edilir.bu işler böledir.masraftan kaçamazsınız bence uzak durmak en iisi. arabadan bol bişi yok.illa size uygun bi arac bulunur.

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Ama arkadaşım beni kandırıp aracı bana kakalamaya çalışmıyor ondan eminim. Sadece birkaç gün sonra evlenecek ve şu an oldukça yoğun. Satıp satmama konusunda bile emin değil, ben epey istekliyim. Aracı süreceğim, ustasına göstereceğiz, kendi ustama göstereceğim, ondan sonra hareket edeceğim en son. Süreç hakkında bilgi veririm.

@kirlisakal adam zaten söylemiş durumu. Neden böyle düşündüğünü anlamadım. Böyle peşinen yargılamanı yakıştıramadım açıkçası. Satan adam eksiğini gediğini söyler, alan da kabul ederse,beğenirse,hesabına gelirse alır geçer.Hem de @esendestan arkadaşım satıyor diye söylemiş. Ben de aracımı satarken bakımını yaptırmadan sattım. Alan adama da bu durumu özellikle söyledim. Şimdi sahtekar mı oldum?

@kirlisakal adam zaten söylemiş durumu. Neden böyle düşündüğünü anlamadım. Böyle peşinen yargılamanı yakıştıramadım açıkçası. Satan adam eksiğini gediğini söyler, alan da kabul ederse,beğenirse,hesabına gelirse alır geçer.Hem de @esendestan arkadaşım satıyor diye söylemiş. Ben de aracımı satarken bakımını yaptırmadan sattım. Alan adama da bu durumu özellikle söyledim. Şimdi sahtekar mı oldum?
işlerimin yogunluğu iş stress atlamış olmalıyım.insanların beş parmağı beşi bir olmuyor.arkadaş arkadaşı kazıklıyor devir değişik :) estfurullah dilim sürtmüşse af ola.en ufak arızalar zincirleme mide bulandırabiliyor.ama gene lafımın arkasındayım araba kusurlu ya da kompresoru arızalı teslim edilmez peşinatdan düşülmez.kompresörü tamır olunur başka bi yerinden bişiler cıkar.gunumuz kompresorler kayışa bağlı full çalışmaktadır.ac düğmeye basınca komperesor devreye girer kapattığınızda kompresor stop eder ama içindeki bobın elektriksiz boşa döner.anlıcanız hassas bi durum.tşkler

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Ama arkadaşım beni kandırıp aracı bana kakalamaya çalışmıyor ondan eminim. Sadece birkaç gün sonra evlenecek ve şu an oldukça yoğun. Satıp satmama konusunda bile emin değil, ben epey istekliyim. Aracı süreceğim, ustasına göstereceğiz, kendi ustama göstereceğim, ondan sonra hareket edeceğim en son. Süreç hakkında bilgi veririm.
içine sinmesi önemlidir.hayırlısı olsun umarım bişisi yoktur

işlerimin yogunluğu iş stress atlamış olmalıyım.insanların beş parmağı beşi bir olmuyor.arkadaş arkadaşı kazıklıyor devir değişik :) estfurullah dilim sürtmüşse af ola.en ufak arızalar zincirleme mide bulandırabiliyor.ama gene lafımın arkasındayım araba kusurlu ya da kompresoru arızalı teslim edilmez peşinatdan düşülmez.kompresörü tamır olunur başka bi yerinden bişiler cıkar.gunumuz kompresorler kayışa bağlı full çalışmaktadır.ac düğmeye basınca komperesor devreye girer kapattığınızda kompresor stop eder ama içindeki bobın elektriksiz boşa döner.anlıcanız hassas bi durum.tşkler
Zaten ne yaparsan yap neticede ikinci el araç satıyorsun.. Buna garanti vermek veya herşeyi tam anlamıyla çalışır demek bence yanlış. sıfır arabada bile hata çıkarken ikinci elde ben hatasız veririm demek çok büyük özgüven açıkçası. Herşeyin bir ömrü var ve bunu biz belirleyemeyiz. Tamam bakımla vs uzatabiliriz ama sen sattıktan 5dk sonra arıza vermeyecek diye bir garanti yok. O zaman sizden araba alan herkes en ufak arıza çıkınca size tekrar dönüp arkadaş bana niye arızalı araba sattın yaptır bunu mu diyecek? Hele hele ikinci el araç satarken satan kişi nesi var nesi yok söyleyecek ve bence şunu da ekleyecek.. Arkadaş bak bir çuval civata veriyorum sana diyecek. Ben bu güne kadar sıkıntı yaşamadım ama senin arabayı çalıştırınca problem olmayacağına garanti veremem demesi lazım.. Alan kişi de buna göre hareket etmesi lazım.. Ne olursa olsun tisk bu..

Son düzenleme:
Zaten ne yaparsan yap neticede ikinci el araç satıyorsun.. Buna garanti vermek veya herşeyi tam anlamıyla çalışır demek bence yanlış. sıfır arabada bile hata çıkarken ikinci elde ben hatasız veririm demek çok büyük özgüven açıkçası. Herşeyin bir ömrü var ve bunu bşz belirleyemeyiz.
haklısınız...ama ağır bakımları yaptırmış sorunsuz arac,kişilerin kullanım hatası yusunden de bozulabiliyor.şans işi sağlamdır bizde bozulur.bilinen aracı almak daha iidr

haklısınız...ama ağır bakımları yaptırmış sorunsuz arac,kişilerin kullanım hatası yusunden de bozulabiliyor.şans işi sağlamdır bizde bozulur.bilinen aracı almak daha iidr
Burada zaten @esendestan arkadaşının bildiği arabasını almaya niyetli. Şüpheleri araçla değil markayla ilgili olduğunu söylemiş.... Dediğiniz gibi bu büyük oranda şans işi.. Sizin bahtsız olmanız satıcının sahtekar olduğu anlamına gelmez. Alırken de dikkatli alıp herşeyine baktırmak lazım. Noterde imzayı attıktan sonra ağzını bile açmayacaksın.. Söylenecek tek söz "hayırlı olsun" olmalıdır..

Geri
Üst Alt