Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Talihsiz bir kaza

Leonist

Kayıtlı Üye
Akşam üstü yol hakkı bende iken yan yoldan önüme bir araç burnunu çıkardı. Yerde kar olunca vites küçültüp selekktörle uyardım çıkmaması için ama buna rağmen çıkınca mecburen frene bastım ve kayarak karşı aracın soför kapısına çarptım. Bende tampon ksımında sorun var. Tutanak tuttuk, ruhsat yanında olmadığı için yarın getirip verecek. Büyük ihtimalle ben haklı görünüyorum ama sonuç ne çıkar bilemiyorum. İzlemem gereken yol nedir?

1- Oturduğım ilde seat servisi yok, en yakın Sakarya'da var.
2- Ben tutanakları, ehliyet ve ruhsat fotokopilerini alıp servise mi gideceğim?
3- Tampona değişim mi verilir onarım mı?

Kaza fotoğraflarım:

Tamponda muhlelif çizikler, sol sis farı üzerinde derin soyulma, sol far üzerinde çizik, kaput-tampon arası aralanmış sanırım tampon aşağı sarktı biraz. Tampon-çamurluk arasında aralanma var.

geçmiş olsun.
2- Ben tutanakları, ehliyet ve ruhsat fotokopilerini alıp servise mi gideceğim? .... gideceğiniz servis ile sizin kasko firması ile anlaşması varsa evet
3- Tampona değişim mi verilir onarım mı?...... büyük ihtimal onarım verirler

geçmiş olsun.
2- Ben tutanakları, ehliyet ve ruhsat fotokopilerini alıp servise mi gideceğim? .... gideceğiniz servis ile sizin kasko firması ile anlaşması varsa evet
3- Tampona değişim mi verilir onarım mı?...... büyük ihtimal onarım verirler

Kasko ile yaptırmayacağım ki, anlaşma olmasına gerek var mı? Karşı tarafın trafik sigortası yaptıracak benimkini, haklı olan benim çünkü.

Gecmis olsun..boyle durumlarda karsi tarafin evraklarinda eksik varsa polis cagirip tutanak tutturmak en dogrusu..
tampona muhtemelen onarim karari verirler:(

haklı iseniz gittiğiniz serviste kaskonuz ile yapılır ama kaskonuz rücu yaparak parayı karşı tarafın trafik sigortasından alır.kaskonuz bozulmaz. Diye biliyorum

Gecmis olsun allah beterinden saklasin. karsi tarafin ehliyet ruhsat ve trafik sigortasi policesi ile servise gidebilirsiniz ama tramerden cikacak sonuca gore masraf cikabilir bununla ilgili en iyisi gideceginiz servisi arayip durumu anlatin en iyisini onlar bilir. tekrar gecmis olsun...

Geri
Üst Alt