Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Talihsiz bir kaza

Krokiye bakar, sağdaki kimse genelde ona öncelik tanımak suretiyle araçların hasar durumuna da bakarak yorum yapar demişti...

Sağdaki derken ne demek istediğinizi anlayamadım tam. Şimdi ben giderken bana göre yolun sağındaki bir sokaktan önüme çıkıyor araç. Yani ben sol ön kapısına vuruyorum. Eğer burda da haksız çıkarsam o caddeyi benzin döküp yakarım :) Yolu kontrol etmeden yola atlasın, çarpan benim diye suçlu mu olacağım bir de? Mantığım almıyor bunu..

dosya açılır, sorun değil, bence henüz işleme başlatmayın, tramer sonucunu bekletin, suç size verilirse , sigorta için kesilecek fatura sizin zararınıza olur

Sağdaki derken ne demek istediğinizi anlayamadım tam. Şimdi ben giderken bana göre yolun sağındaki bir sokaktan önüme çıkıyor araç. Yani ben sol ön kapısına vuruyorum. Eğer burda da haksız çıkarsam o caddeyi benzin döküp yakarım :) Yolu kontrol etmeden yola atlasın, çarpan benim diye suçlu mu olacağım bir de? Mantığım almıyor bunu..

Yo, eksik olmuş özür olsun.. Benim yaptığım kazada benim bulunduğum yol 17 m genişliğinde, onunki 10 m genişliğinde olmasına rağmen ikiside CADDE olarak geçtiği için soldakinin sağdakine yol verme şartını gözeterek beni suçlu çıkarmışlardı. Sizinki ara yoldan çıkıyorsa, hele hele onun çıktığı yerde DUR tabelası varsa olay zaten bitmiştir. İster sağ olsun ister sol...

Aracın onarım işlemine başlatmadım zaten, tramer sonucunu bekliyorum. Benim adıma olumsuz bir karar çıkarsa serviste yaptırmayacağım. Karşı taraf hatalı olduğunu kabul eden cümleler kullandı tutanakta ama bunların etkisi olmaz mı hiç? Bir de tramerden çıkan sonuca itiraz etme hakkımız var mı?

Hiç bir bilgim yok maalesef... Ben itiraz etmedim, gerek duymadık...

Arkadaşlar dün servisle konuştum eksper tampona onarım verdi beklediğim gibi. Bir de farı tutan ayak kırıkmış, fara bastırınca hafiften içeri göçüyordu ona da onarım vermiş. Karşı tarafın trafik sigortası karşılayacak herşeyi. Autokingde yapılacakmış hepsi, sevis sadece boyayı atacakmış. Simdi iki soru takıldı aklıma:

1-Farın üzerinde de bir çizik oluşmuştu, tırnağımı gezdirdiğimde takılıyordu yani, bunu da onarırlar mı yoksa öylece bırakırlar mı? :(
2-Tamponun en alt kısmında kazadan önce oluşmuş bir sürtme mevcuttu burası boyanıp giderilir mi, yoksa kaza ile ilgisi yok diye oraya hiç dokunulaz mı? :confused:

tampon boyanacak ise, zaten sökülür ve komple boyanır, çizik sayısı önemsizdir, parası tam alınır sigortadan, yarım boyanırsa, hakkınız gasp edilmiştir.

Geri
Üst Alt