Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Talihsiz bir kaza

Konu, 'Sigorta & Kasko' kısmında Leonist tarafından paylaşıldı.

1. Leonist

Leonist SCW Üyesi

129
    21
    18
    Akşam üstü yol hakkı bende iken yan yoldan önüme bir araç burnunu çıkardı. Yerde kar olunca vites küçültüp selekktörle uyardım çıkmaması için ama buna rağmen çıkınca mecburen frene bastım ve kayarak karşı aracın soför kapısına çarptım. Bende tampon ksımında sorun var. Tutanak tuttuk, ruhsat yanında olmadığı için yarın getirip verecek. Büyük ihtimalle ben haklı görünüyorum ama sonuç ne çıkar bilemiyorum. İzlemem gereken yol nedir?

1- Oturduğım ilde seat servisi yok, en yakın Sakarya'da var.
    2- Ben tutanakları, ehliyet ve ruhsat fotokopilerini alıp servise mi gideceğim?
    3- Tampona değişim mi verilir onarım mı?

Kaza fotoğraflarım:

Tamponda muhlelif çizikler, sol sis farı üzerinde derin soyulma, sol far üzerinde çizik, kaput-tampon arası aralanmış sanırım tampon aşağı sarktı biraz. Tampon-çamurluk arasında aralanma var.

2. altıpatlar

altıpatlar SCW Üyesi

11.344
    2.113
    113
    geçmiş olsun allah beterinden esirgesin...

3. kfy

kfy
    Administrator

12.591
    5.263
    113
    geçmiş olsun.
    1- Oturduğım ilde seat servisi yok, en yakın Sakarya'da var.
    2- Ben tutanakları, ehliyet ve ruhsat fotokopilerini alıp servise mi gideceğim? .... gideceğiniz servis ile sizin kasko firması ile anlaşması varsa evet
    3- Tampona değişim mi verilir onarım mı?...... büyük ihtimal onarım verirler

Anarchist ve Leonist bunu beğendi.
  4. Leonist

Leonist SCW Üyesi

129
    21
    18
    Kasko ile yaptırmayacağım ki, anlaşma olmasına gerek var mı? Karşı tarafın trafik sigortası yaptıracak benimkini, haklı olan benim çünkü.

5. babaerkan

babaerkan SCW Üyesi

1.429
    183
    63
    Gecmis olsun..boyle durumlarda karsi tarafin evraklarinda eksik varsa polis cagirip tutanak tutturmak en dogrusu..
    tampona muhtemelen onarim karari verirler:(

Bunu beğendi. Leonist bunu beğendi.
  6. Anarchist

Anarchist SCW Üyesi

2.843
    201
    63
    geçmiş olsun....

7. Leonist

Leonist SCW Üyesi

129
    21
    18
    Sağolun, Allah kimseye göstermesin böyle durumları.

Bunu beğendi. altıpatlar bunu beğendi.
  8. xcoderx

xcoderx SCW Üyesi

174
    13
    18
    haklı iseniz gittiğiniz serviste kaskonuz ile yapılır ama kaskonuz rücu yaparak parayı karşı tarafın trafik sigortasından alır.kaskonuz bozulmaz. Diye biliyorum

9. static-x

static-x SCW Üyesi

529
    304
    63
    Gecmis olsun hocam allah bidaha gostermesin

10. ceycey11

ceycey11 SCW Üyesi

1.264
    335
    83
    Gecmis olsun allah beterinden saklasin. karsi tarafin ehliyet ruhsat ve trafik sigortasi policesi ile servise gidebilirsiniz ama tramerden cikacak sonuca gore masraf cikabilir bununla ilgili en iyisi gideceginiz servisi arayip durumu anlatin en iyisini onlar bilir. tekrar gecmis olsun...

Sayfayı Paylaş