Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Taklidiyle Orjinali Buluştu!

Konu, 'Dünyadan Haberler' kısmında Ali tarafından paylaşıldı.

1. Ali

Ali SCW Üyesi

1.661
    366
    83
    Çin’de düzenlenen otomobil fuarlarının en eğlenceli tarafı, asıllarına çok benzeyen taklitlerin de sergilenmesi olur. Çinliler bunu ilk yapmaya başladığında kıyametleri koparan Avrupalılar sonunda çok ciddi bir önlem almayı başardılar! Her biri bu ülkede yatırım yapıp, hem de kendi araçlarının taklitlerini üreten fabrikalarda üretim yapmaya başladılar. Yılda 20 milyona yakın otomobilin satıldığı, dünyanın en büyük otomobil pazarı Çin tıpkı Japonya ve Kore’nin geçtiği yoldan geçip, dünyanın en büyük otomobil üreticisi ülkesi haline geldi.

Volkswagen’in Başkanı Martin Winterkorn’un Şanghay’da açıkça dile getirdiği gibi otomobilin bu güne kadar Almanca yazılan tarihinin bundan sonraki bölümlerinin Çince yazılacağı kesin gibi görünüyor.

Şanghay Fuarı’ndaki Volkswagen yetkililerinin bile şaşkınlıklarını gizleyemediği, hatta kimilerinin önünde fotoğraf çektirdikleri Great Wall’in Wingle5 isimli bu Pickup’ının ön panjuru, far ve aynaları ile ayna üzerindeki sinyallerine kadar her şeyi Arjantin’de üretilen Volkswagen Amarok’a çok benziyordu. Fotoğrafa dikkatli bakanlar, otomobilde logonun kullanıldığı yerin, sis farları ve jantların da, orijinal modele ne kadar yakın olduğunu farkedecektir.

Range Rover’in geleceği gibi! Bu devasa SUV’u gören bir İngiliz, Çinliler “Range’ı taklit etmekle kalmayıp, gelecekte nasıl olacağını da görmüşler” dedi.

Çinli ziyaretçinin ilgiyle baktığı bu otomobil önden bakıldığında İngiliz Freelander, yandan bakıldığında ise ABD’li Wrangler

Otomobil tarihindeki yerini çoktan almış olan Cherokee Sport Şanghay’da yeniden doğmuş olarak çıktı karşımıza

Profilden bakıldığında Cayenne’e benziyor. Ama önden bakıldığında aileye bir de Jaguar karıştığı hemen anlaşılıyor.

kaynak : haberturk.com

2. kurtbil

kurtbil SCW Üyesi

7.712
    650
    113
    bu kadar yuzsuzluk olmaz=)

3. plajhavlusu

plajhavlusu SCW Üyesi

3.140
    205
    63
    hasan abının resmını yollucam onlara

4. - 48 -

- 48 - SCW Üyesi

1.987
    633
    113
    hmmmmm:)))

5. Byefsane

Byefsane SCW Üyesi

3.557
    59
    48
    Teşekkürler :)

6. Floydian

Floydian SCW Üyesi

1.979
    63
    48
    Çinlilerden nefret ediyorum. Tek arabaları değil, yaşam tarzları, kıyafetleri, yönetim biçimleri, politikaları, ordusunun kullandığı silahları herşeyleri kopya bunların. Üniversitemde son senemde kat arkadaşlarımdan 5 den 3 ü!! çinliydi. İstisnasız bu kadar sinir bozucu insanlar görmedim. Irkçılık olsun diye demiyorum ama gerçekten böyleler..

7. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    bunların bi de Rolls-Royce çakması bi arabası var.. :D :D

8. mevlut911

mevlut911 SCW Üyesi

1.528
    372
    83
    arkadaşlar benı yanlış anlamayın bende çinlilere kızıyorum sizede katılıyorum
    ama bizimkilere daha çok kızıyorum yaw birtane Türk arabası yapsın bir insan evladı taklit etsin çakma yapsın yeterki yapsınlar

9. Floydian

Floydian SCW Üyesi

1.979
    63
    48
    Yapanlar oldu, dış güçler tarafından seri üretim engellendi..

10. 007

007 SCW Üyesi

2.619
    85
    48
    Biktim cinden de urettikler b*ktan urunlerden ve sahteciliklerinden..orjinalin bir degeri kalmadi, her sektorde bu boyle... bir sektor(up)den gidemediler :)

Sayfayı Paylaş