Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Tak sesi ve salıncak burcu

erdemil

Kayıtlı Üye
Selamlar.2 haftadır aracımın ön kısmından, vites değişiminde ve frene bastığımda tak diye bir ses geliyor..1 ay önce baskı balata ,triger değişimi ve genel bakım yaptırdım,acaba baskı balatayla ilgili bir sorunmu diye düşündüm,bugün ustama götürdüm 2 tur attı ön salıncak burçlarının gittiğini söyledi : ( Tek korkum başka bişeyler çıkması bakalım 2 gün sonra gideceğim değiştirecek, iki burcu 150 tl işçilik dahil dedi sizce uygun bir fiyat mı :)Bu arada ilk arabam seat(çok memnunum : D) o yüzden arabalar hakkında pek bir bilgim yok yeni yeni öğreniyorum..Forumda eski konulara biraz baktım cupraların burçlarından falan takıyorlarmış galiba süspansiyon açısında biraz daha iyi oluyormuş ama pek birşey anlamadım : Confused: Bilen yada aynı sorunu yaşıyan arkadaşlar yardımcı olursa bende ustaya söylerim ona göre yapar : O

benim leondada frene bastıgımda tak diye iki metalin birbirine vurması gibi bir ses geliyordu öndüzene girdim burcların değişmesi gerektiğini söylemişti. ustada test sürüşünde aynı şeyi söyledi. Araba yavaş giderken frene biraz sert bas ses geliyorsa aynen salıncak burçlarındandır. Usta salıncak burçlarını falan değiştirdi sanırım 100-110 tl gibi birşey ödemiştim. 4 ay falan oldu. 150 tl fiyatda normal bence.

Selamlar.2 haftadır aracımın ön kısmından, vites değişiminde ve frene bastığımda tak diye bir ses geliyor..1 ay önce baskı balata ,triger değişimi ve genel bakım yaptırdım,acaba baskı balatayla ilgili bir sorunmu diye düşündüm,bugün ustama götürdüm 2 tur attı ön salıncak burçlarının gittiğini söyledi : ( Tek korkum başka bişeyler çıkması bakalım 2 gün sonra gideceğim değiştirecek, iki burcu 150 tl işçilik dahil dedi sizce uygun bir fiyat mı :)Bu arada ilk arabam seat(çok memnunum : D) o yüzden arabalar hakkında pek bir bilgim yok yeni yeni öğreniyorum..Forumda eski konulara biraz baktım cupraların burçlarından falan takıyorlarmış galiba süspansiyon açısında biraz daha iyi oluyormuş ama pek birşey anlamadım : Confused: Bilen yada aynı sorunu yaşıyan arkadaşlar yardımcı olursa bende ustaya söylerim ona göre yapar : O

fiyat aşırı fazla kardeşim ben 2 hafta önce değiştirdim burçlarımı ve parça 2 adet olmak üzere 25 tl işçilikte taş çatlasa 50 veririm 75 mal olur,tabi yinede sen bilirsin

Arada çok ciddi fark var, bende ilk fırsatta değiştirenlerdenim ve çokta memnunum

kayseride arkadaşın aracını burçların plastikleri 15 tl *2 = 30 tornada bastırma :15 tl 50 tl de işcilik toplamda 95 tl ye halledildi.

• Beğen
Reaksiyonlar: RD38
Benim açtığım konuyu arkadaşlar paylaşmışlar.Bu tarz bir uygulama yapabilirsin

ilgilendiğiniz için teşekkürler arkadaşlar..Bakalım yarın gidicem sanayiye ustama da danışıyım ona göre birşeyler yaparız artık :cool:

ustana selamımızı söyle :)
sana abidik kubidik burç bulmasın sen git servisten bu bizim söylediğimiz burçlardan al
ben gecen yıl 2 tanesini 56 liraya almıstım 20 lira gibi de tornacıya masraf edildi
hazır sökülmüşken arka yaylarada hortum geçirttim metal sesi azalması için..

Geri
Üst Alt